Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Novoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska. Mír a rozkvět našemu velikému Rusku!

Vladimir Putin poblahopřál ruským občanům k Novému roku a poděkoval je za to, že věří v sebe a v Rusko.

  • novorocni-projev-2018-prezidenta-ruska-vladimira-putina-cz-tit

Drazí přátelé!

Na prahu je nový 2018. rok. Samozřejmě že tento svátek slavíme každý rok, ale i přesto pro nás vždy představuje nový, dobrý a vytoužený svátek. Věříme, že všechny naše naděje a vše, co si v těchto minutách přejeme, se splní.

Silvestr v první řadě slavíme jako rodinný svátek. Slavíme ho tak, jak jsme ho slavili, když jsme byli malí: s dárky a překvapeními, se zvláštním teplem a s očekáváním důležitých změn. Ty se v našem životě určitě objeví, pokud si každý z nás bude vždy pamatovat na své rodiče, opatrovat je a vážit si každého okamžiku, který s nimi strávil, pokud budeme lépe chápat své děti, jejich cíle a přání a podporovat ty, kdo je s námi a potřebuje naši podporu a duševní štědrost.

Schopnost pomáhat, empatie a darovat dobro naplňuje život opravdovým lidským smyslem. Ať už jsme kdekoliv, za rodinným stolem, ve společnosti přátel či na slavnostních ulicích, spojuje nás povznesená silvestrovská nálada a moderní technologie nám umožňují sdílet naše pocity s drahými lidmi, které se mohou nacházet stovky a tisíce kilometrů daleko od nás.

A jako obvykle bych rád obzvlášť poblahopřál všem, kdo teď pracuje, plní svou vojenskou nebo služební povinnost, má službu v nemocnici, pilotuje letadla a řídí vlaky. Tuto překrásnou silvestrovskou noc jsme všichni spolu. Jsme spolu i v našich všedních každodenních záležitostech. Soudružnost, přátelství a upřímná láska k Rusku znásobují naše síly pro naše důstojné činy a velké úspěchy.

Chtěl bych vám všem srdečně poděkovat za to, že věříte v sebe a v naši zemi, za vaše úsilí a jejich výsledky. Ať nás vždy doprovází vzájemná důvěra a porozumění.

Drazí přátelé!

Do roku 2018 zbývá pouze několik okamžiků. Přišel čas, abychom si vzájemně řekli ta nejdůležitější slova, vzájemně si odpustili chyby a křivdy, abychom se objali, vyznali lásku a vzájemně se zahřáli naší péčí a pozorností. Ať v novém roce v životě každého člověka a každé rodiny nastanou změny k lepšímu, aby všichni byli zdraví a aby se rodily děti, které by nás radovaly.
Upřímně vám všem přeji úspěch a blahobyt. Mír a rozkvět našemu velikému Rusku — milovanému a jedinému!

Buďte šťastní! Blahopřeji vám k svátku! K novému roku 2018!

zdroj:https://cz.sputniknews.com/svet/201712316528988-novorocni-projev-putin-obcane-rusko/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 fr.oplustil@seznam.cz 2018-01-04 17:01
Hřejivá a uměřená slova, a to jak pro Rusko a jeho lid, tak i pro celý svět. Prostá velkohubého velikášství a ýbrmenčovství. Putin je jedním z mála politiků, který zůstává i v tak vysoké funkci empatickým a lidským.
Ruskému lidu ho přeji. Kéž jej vede i v dalším funkčním období promyšleně a odpovědně.
-------
... snad jen malý kousek překladu Putinova projevu se dal přeložil i malinko jinak: totiž, místo "... a aby se rodily děti, které by nás radovaly." se dalo třeba říct i " ... a aby se rodily děti, které by nám přinášely radost."
Citovat
#1 miroslav petr 2018-01-04 06:07
tak tohle je ten krutý diktátor,který chce ovládnout celý svět a z kterého prý má strach i největší armáda na světě?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře