Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin a kubánský prezident odsoudili sankce vůči svým zemím

Ruský prezident Vladimir Putin přijal v Kremlu svého kubánského protějška Miguela Díaz-Canela Bermudeze, který je na oficiální návštěvě Ruska. Na schůzce pan Putin řekl, že Rusko vždy bylo proti omezením vůči Kubě a nyní Havana zaujímá stejný postoj vůči Moskvě. 

Pan Diaz-Canel řekl, že sankce uvalené na Moskvu a Havanu jsou nespravedlivé a jednostranné.

„Sovětský svaz a Rusko vždy podporovaly a nadále podporují kubánský lid v jeho boji za nezávislost, za jeho suverenitu, vždy se stavěly proti různým druhům omezení, embarg, blokád, vždy podporovaly Kubu na mezinárodních platformách. Řekl to ruský prezident s tím, že Kuba zaujímá stejnou pozici.

  • putin-a-kubansky-prezident-odsoudili-sankce-vuci-svym-zemim
  • putin-a-kubansky-prezident-odsoudili-sankce-vuci-svym-zemim

Kubánský prezident poznamenal, že návštěva Ruska má velký význam. "Držíme to, když obě země, Rusko i Kuba, podléhají nespravedlivým jednostranným sankcím," řekl Miguel Diaz-Canel Bermudez. Ocenil také úsilí Ruska v otázce multipolarity. "Oceňujeme veškerou práci, kterou Rusko dělá, aby zajistilo, že svět směřuje k multipolaritě," řekl pan Diaz-Canel.

Řekl, že Kuba plánuje rozvíjet vztahy s Ruskem. "Budeme i nadále dělat vše pro to, abychom zajistili, že naše vztahy budou i nadále sílit," řekl kubánský prezident. Poznamenal, že Havana chce posílit vztahy s Moskvou.

Vladimir Putin také vyzval k posílení spolupráce mezi oběma zeměmi. „Musíme jít dál, posílit naši spolupráci. A jsem velmi rád, že máme takovou příležitost,“ řekl Putin. Podělil se o své vzpomínky na kubánského vůdce Fidela Castra.

Prezident Ruska ho nazval „jasným člověkem“. "Velmi mě překvapilo jeho ponoření do detailů, do nuancí událostí, které se odehrály, a to docela daleko od Kuby, ale věděl a dokázal analyzovat vše, co se ve světě dělo," řekl Vladimir Putin.

Prezident Kuby přijel do Moskvy 19. listopadu. Prezidenti obou zemí dnes, 22. listopadu, odhalili v hlavním městě pomník Fidela Castra.

Marie Fedotová

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.kommersant.ru/doc/5680717

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-11-24 18:43
Přeji VÁM, zemím, které nespolupracují se Satanovým zřízením, které je zastoupeno vládou USA a EU, v podobě dvou šelem popsaných v knize Zjevení, v Bibli, kteří jsou odsouzeny k brzkému zániku, přeji všem těmto zemím, kteří s nimi nespolupracují, Boží požehnání, aby se jim dařilo a nezažili rány, které čeká lidstvo zemí, pod vládou satana. AMEN.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře