Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin: všichni pachatelé teroristického útoku byli zadrženi, pokusili se ukrýt na Ukrajině

Vladimir Putin tvrdí, že pachatelé teroristického útoku se pohybovali směrem na Ukrajinu, na hranici, kde pro ně bylo připraveno okno. Všichni jsou zadrženi.

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil 24. březen dnem národního smutku po teroristickém útoku na radnici Crocus.

Na adresu Rusů označil útok za krvavý teroristický útok a vyjádřil přesvědčení, že lékaři udělají vše pro záchranu životů zraněných z rukou teroristů:

  • putin-vsichni-pachatele-teroristickeho-utoku-byli-zadrzeni-pokusili-se-ukryt-na-ukrajine


"Vážení občané Ruska! Píši vám v souvislosti s krvavým, barbarským teroristickým činem, jehož oběťmi se staly desítky mírumilovných, nevinných lidí - našich krajanů včetně dětí, mladistvých, žen. Za životy obětí, ti, kteří jsou ve vážném stavu, lékaři nyní bojují. Jsem si jist, že udělají vše možné i nemožné, aby zachránili životy a zdraví všech zraněných. Zvláštní slova díků patří posádkám záchranářů a leteckých záchranářů, vojákům speciálních jednotek, hasiči, záchranáři, kteří udělali vše, aby zachránili lidské životy, odstranili je zpod ohně, z epicentra ohně a kouře a vyhnuli se ještě větším ztrátám.
Nemohu pominout pomoc řadových občanů, kteří v prvních minutách po tragédii nezůstali lhostejní a lhostejní a spolu s lékaři a bezpečnostními pracovníky poskytovali první pomoc a rozváželi postižené do nemocnic.

Všem rodinám, které utrpěly strašné neštěstí, zraněným a zraněným, poskytneme potřebnou pomoc. Vyjadřuji hlubokou a upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké. Celá země, celý náš lid truchlí s vámi. Vyhlašuji 24. březen dnem státního smutku.

V Moskvě a Moskevské oblasti, ve všech regionech země, byla zavedena další protiteroristická a protisabotážní opatření. Teď jde hlavně o to, zabránit těm, kteří stojí za tímto krveprolitím, ve spáchání nového zločinu.

K vyšetřování tohoto trestného činu a výsledkům operativních vyšetřovacích úkonů lze v současné době říci následující. Všichni čtyři přímí pachatelé teroristického útoku, všichni, kteří stříleli a zabíjeli lidi, byli nalezeni a zadrženi. Pokusili se schovat a přesunuli se směrem na Ukrajinu, kde pro ně bylo podle předběžných údajů na ukrajinské straně připraveno okno k překročení státní hranice. Celkem bylo zadrženo 11 osob. Federální bezpečnostní služba Ruska a další orgány činné v trestním řízení pracují na identifikaci a odhalení celé komplicové základny teroristů: těch, kteří jim poskytli dopravu, nastínili únikové cesty z místa činu, připravené skrýše, skrýše zbraní a munice.

Opakuji, vyšetřovací a orgány činné v trestním řízení udělají vše pro zjištění všech podrobností trestného činu. Ale už teď je zřejmé, že nestojíme jen před pečlivě cynicky naplánovaným teroristickým útokem, ale před připraveným a organizovaným masovým vražděním mírumilovných, bezbranných lidí. Zločinci se klidně a cílevědomě vydali zabíjet, střílet z bezprostřední blízkosti naše občany, naše děti. Stejně jako kdysi nacisté prováděli masakry na okupovaných územích, rozhodli se uspořádat předváděcí popravu, krvavý akt zastrašování.


Všichni pachatelé, organizátoři a zákazníci tohoto zločinu budou spravedlivě a nevyhnutelně potrestáni. Ať jsou kdokoli, kdo je vede. Opakuji, identifikujeme a potrestáme každého, kdo stojí za teroristy, kteří připravili toto zvěrstvo, tento útok na Rusko, na naše lidi. Víme, jaká je hrozba terorismu. Počítáme zde s interakcí se všemi státy, které upřímně sdílejí naši bolest a jsou v praxi připraveny skutečně spojit síly v boji proti společnému nepříteli – mezinárodnímu terorismu se všemi jeho projevy.

Teroristy, vrahy, nelidi, kteří nemají a nemohou mít národnost, čeká jeden nezáviděníhodný osud – odplata a zapomnění. Nemají budoucnost. Naší společnou povinností nyní: naši soudruzi na frontě, všichni občané země, je být spolu v jedné formaci. Věřím, že to tak bude."

Analytici poznamenávají, že Putin ve svém projevu nezmínil příslušnost útočníků ke skupině Islámský stát, ale pokusil se je spojit s Ukrajinou, což Kyjev kategoricky popírá.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Kotlár 2024-03-24 14:15
Když popírá, tak popírá. Ale pokud studuji způsoby metod boje Banderovců v historii, vyhraněnost právě vůči civilistům, například při Volyňském masakru a vidím na historických dokumentech ta rozpáraná a zohavená těla zřejmě obyčejných tamních obyvatel, mrtvé úplně malé děti přivázané ostnatými dráty ke stromům, nemohu nevidět podobnost těchto metod a okruhu obětí s aktuálním masakrem.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře