Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruští experti studují konstrukci britských střel Storm Shadow

29.03.2024 - 11:14

Ruští experti podrobně studují vnitřní strukturu britských, řízených střel Storm Shadow.

Odborníci, jejichž úroveň a kvalifikace jsou pro tuto práci dostatečně vysoké, začali demontovat jednotky a komponenty řízené střely Storm Shadow, aby mohli následně prostudovat její taktické a technické vlastnosti.

„Nedávno jsme aktivně studovali řízené střely Storm Shadow. Vyvíjíme technologie pro jejich neutralizaci. Někdy operace naší protivzdušné obrany vedou k tomu, že nedojde ke zničení rakety, tato spadne na zem, při čemž zůstane nepoškozena její hlavice.

  • rusti-experti-studuji-konstrukci-britskych-strel-storm-shadow
Algoritmy a nástroje byly vyvinuty k neutralizaci hlavic raket, aby chránily naši zemi před přicházejícími zlými duchy,“ řekl mluvčí agentury.

Zároveň ukázal obal hlavice, který je odhozen při přiblížení se k cíli, dále zneškodněnou pojistku hlavice a spodní část, kde byla pojistka nainstalována. Získaná data byla, podle něj, předána na různá oddělení a školicí střediska.

„V tomto případě provádíme velmi podrobné studium provozních principů rakety. Rakety se neustále zdokonalují,  zrovna tak se ale zdokonalují i síly protivzdušné obrany díky tomu, díky nimž je možné získat určité bloky a operační algoritmy. Všem nám jde o vítězství, takže všichni pracujeme společně,“ uzavřel specialista.

V procesu demontáže byly rozebrány tyto části rakety: částečně zlomené křídlo, jeho skládací jednotka, konstrukce bojové hlavice, hlavní náplň, proudový motor, lopatky nízkotlakého kompresoru, materiály, ze kterých je raketa a její tělo sestaveny, dále byl studován kompozitní materiál křídla, různé drobné prvky zařízení, označení, povaha spojů a upevňovacích prvků.

Na základě celkového stavu dochovaného trupu mohli odborníci dojít k závěru, že střela při dopadu na cíl neexplodovala. ale byla buď potlačena systémy elektronického boje nebo spadla v důsledku technické poruchy. Nejsou žádné známky toho, že by Storm Shadow byl zasažen systémem protivzdušné obrany.

Storm Shadow je ve vzduchu odpalovaná, řízená stealth střela. Startuje z letadla. Dosah ničení je, v závislosti na provedení, od 250 do 560 kilometrů.  Vyvinuta byla ve spolupráci Francie a Velké Británie (ve Francii je označována jako SCALP a vyráběl ji koncern MBDA). Storm Shadow, od loňského roku, používají ukrajinské, ozbrojené síly.

Střela s plochou dráhou letu je vybavena tandemovou hlavicí, určenou k ničení silně bráněných cílů, jako jsou např. betonové bunkry. Kumulativní předběžná náplň prorazí otvor ve výztuži pro úder hlavní náplně.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře