Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

RTVS KONČÍ, OTVÁRAJTE ŠAMPANSKÉ 

Ministerstvo kultury predložilo návrh zákona, ktorý rieši mediálne bahno, do ktorého sa RTVS prepadla počas Machaja, Makaru a Jančkárovej.

  • rtvs-konci-otvarajte-sampanske

1. Tlieskam Martine Šimkovičovej a jej tímu na ministerstve.

2. Celé Slovensko na toto čakalo - RTVS už dlho nemala nič spoločné s verejnoprávnosťou a objektivitou.

3. Keď prejde nový zákon, RTVS konečne prestane byť hlasnou trúbou progresivizmu a militarizmu.

4. Komerčné televízie by sa takisto mali zamyslieť, či chcú pokračovať vo svojom džiháde proti ľavicovým, vlasteneckým a mierovým názorom.

5. Markíza sa totálne sprofanovala a v podstate pôsobí už iba ako tlačové oddelenie Progresívneho Slovenska - ten odpad, čo produkujú, treba úplne ignorovať.

6. Dírer a jeho zapálené ideologické úvodníky sa zapíšu do dejín totality - aj v Saudskej Arábii by také chceli.

7. K Dibákovej už nikto normálny nechce ísť - hovorili sme o tom aj na Infovojne, nech sa páči, krátky zostrih, otvorili sme kopu tém a dobre sme sa nasmiali.

8. Slovenské mediálne prostredie sa premenilo na výkladnú skriňu manipulácie, politického aktivizmu a oligarchických záujmov.

9. Našťastie, do hry vstúpili slobodné občianske médiá, alebo tiež - alternatíva. Vďakabohu.

10. Dlhé roky dávali v temných časoch priestor všetkým tým, ktorým chcel mainstream zapchať ústa - stali sa hlasom disidentov liberálneho režimu.

11. Kým verejnoprávna televízia dávala priestor iba jednému názoru na Ukrajinu, na očkovanie, na čokoľvek - oni dávali priestor aj tým, ktorých chceli z verejného priestoru vylúčiť. Klobúk dole.

12. Áno, RTVS historicky zlyhala a preto dnes státisíce Slovákov dáva prednosť alternatíve. Našou úlohou je, aby sa do RTVS vrátila verejnoprávnosť.

13. Ale alternatíva pre nás ostane naďalej oázou slobody a priestorom odporu proti neoliberálnej totalite.

14. Pre mňa to znamená, že budem naďalej primárne komunikovať s alternatívou.

15. Takto sme si podebatili v Infovojne

https://youtu.be/cOj-4ZSGxes?si=OwFHB3pBFWcnomGo

Pekný deň, priatelia                                                                                                                                                                                                                                                                                        + BONUS ---------------------                                                                                                                                                                    Keď prejde nový zákon, RTVS konečne prestane byť hlasnou trúbou progresivizmu a militarizmu, skonštatoval na Telegrame podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD).

Ministerstvo kultúry (MK) SR predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia Rozhlas a televízia Slovenska by sa nemala formálne rozdeliť. Generálneho riaditeľa by mala voliť sedemčlenná rada zložená z troch nominantov ministra a štyroch zvolených v parlamente. Vzniknúť má aj programová rada, ktorej väčšinu volí Národná rada SR. Opätovne sa má zaviesť inštitút zmluvy so štátom, ktorou sa dopĺňa financovanie.

"Navrhovaná právna úprava - zákon o Slovenskej televízii a rozhlase neprináša formálne rozdelenie týchto dvoch inštitúcií, vytvára však podmienky na ich samostatný rozvoj s ich špecifikami, prináša vyššiu formu flexibility a zavádza nové prvky a kombináciu verejného a súkromného práva do procesu voľby a odvolávania generálneho riaditeľa inštitúcie, do procesu kreovania rady Slovenskej televízie a rozhlasu a zavádza nový inštitút programovej rady," načrtol rezort v materiáli.

Rada Slovenskej televízie a rozhlasu má dohliadať na dodržiavanie zákona zo strany inštitúcie, využívanie verejných prostriedkov, voliť a odvolávať generálneho riaditeľa či schvaľovať návrh rozpočtu. Tvorená bude tromi nominantmi ministra kultúry - dvoch menuje bez návrhu a jedného na návrh ministra financií Slovenskej republiky. Malo by ísť o odborníkov v oblasti vysielania, ekonómie, práva alebo informačných technológií. Štyroch členov rady podľa návrhu volí Národná rada SR nadpolovičnou väčšinou prítomných poslancov.

Zdroj: https://www.infovojna.bz/article/dost-bolo-manipulaciam-slovenskej-verejnosti-propagandistickou-neobjektivnou-a-spolitizovanou-rtvs

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 P.A.Semi 2024-03-14 21:37
I u nás by bylo potřeba vyčistit ten Augiášův chlév, který je v ČT... Nejhorší bahno lhářů a propagandy, cenzura opozice, překrucování a především psychologické manipulace citově zabarvenými termíny, navíc naprosto opačně obrácenými od reality (diktátor, obránci, okupanti, agrese, populistické, extremistické, manipulátoři - a podobné, vším tím divákům předem říkají, co si o tom mají myslet, je to dost průhledná manipulace... navíc to je naopak, než to používají - Zelenský je diktátor, Ukrajina jsou okupanti a agresor, Rusové jsou obránci Donbasu... Populistická je EU, extremismus je především volání po válce a zvaní migrantů, a největší manipulátor je ČT...)
πα½
Citovat
#1 miroslav petr 2024-03-13 14:35
kdy to provede naše vláda, to záleží jen a jen na voličích
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře