Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dilma Rousseffová byla zvolena prezidentkou Banky BRICS

Banka Brics sídlí v čínské Šanghaji, kde bude Rousseffová žít až do konce svého funkčního období v červenci 2025.

Bývalá brazilská prezidentka Dilma Rousseffová byla v pátek jednomyslně zvolena novou šéfkou Nové rozvojové banky (NDB), rozvojového a podpůrného subjektu skupiny Brics (fórum tvořené Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jihoafrickou republikou), která tímto jmenováním získává nebývalý politický statut alternativy financování rozvíjejících se zemí.

  • dilma-rousseffova-byla-zvolena-prezidentkou-banky-brics
  • dilma-rousseffova-byla-zvolena-prezidentkou-banky-brics
  • dilma-rousseffova-byla-zvolena-prezidentkou-banky-brics
  • dilma-rousseffova-byla-zvolena-prezidentkou-banky-brics
  • dilma-rousseffova-byla-zvolena-prezidentkou-banky-brics

Banka Brics sídlí v Šanghaji, kde bude bývalá prezidentka Rousseffová žít a pracovat až do konce svého funkčního období  v červenci 2025. Dilma Rousseffová od svého sesazení v procesu impeachmentu v roce 2016 v rámci jedné z nejhorších politických krizí v dějinách Brazílie, nezastávala žádnou veřejnou ani soukromou funkci.

Rousseffová, ekonomka a odbornice na energetiku, byla během svého funkčního období jednou ze zakladatelek NDB a měla podporu všech zemí, aby nahradila probolsonarovského Marcose Troyja, který se v posledních měsících přestěhoval do Ria de Janeira s platem téměř 50 000 dolarů měsíčně.

"Rada guvernérů NDB jednomyslně zvolila Dilmu Vanu Rousseffovou prezidentkou banky s okamžitou platností," uvádí se v oficiálním prohlášení banky.

O jmenování rozhodl prezident Luiz Inácio Lula da Silva, a to i s ohledem na skutečnost, že bývalá prezidentka se v posledních letech věnovala studiu rozvoje v rozvíjejících se zemích.

Bývalá předsedkyně brazilské Strany pracujících (PT) studovala socialismus s čínskými rysy a účastnila se různých akcí na toto téma.

Rousseffová má v neděli odcestovat do Číny s doprovodem Luly, který Čínu navštívil naposled v roce 2009. Čína je hlavním obchodním partnerem Brazílie.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.ambito.com/mundo/dilma-rousseff-fue-elegida-como-presidenta-del-banco-los-brics-n5682189

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 P.A.Semi 2023-03-27 00:39
Poté, co komunista Lula ukradl ve volbách Brazílii, dosadí bývalou neschopnou komunistku Rousseffovou do čela Banky v Komunistické Číně... Volby mají důsledky, a to i zfalšované volby....
πα½
Citovat
#2 Jarda K. 2023-03-26 03:32
BRICS- má ZLATÉ TEHLY=BRICS...A židovňa Fedu má len tehly z búraniska ich kolabujúcich bánk....
Citovat
#1 Jarda K. 2023-03-26 03:28
Jašterica z Frankesteina, Jezebel Yellenova z Fedu v Jew Yoke City si tiež hľadá nové kreslo...Ja jej poradím: to elektrické v Jacksonville na Floride...Zapíš u jej meno vo Vad Yašeme....
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře