Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin: „Západ už prehral“  

(2ndsmartestguyintheworld.substack.com) Divadlo psychologickej operácie pokračuje v nezmenšenej miere a ako v každej správnej psychologickej operácii, aj tu sa veľa pravdy mieša so skutočnou agendou ukrytou pred očami ľudí, čo vytvára zdanie prirodzene sa rozvíjajúcej série udalostí.

Západ bol už dávno porazený desiatkami rokov trvajúcim vymývaním mozgov, infantilizáciou a nesprávnou výchovou svojho všetko si nárokujúceho, ​​rozdeleného a dobývaného občana syntetickými pop ideológiami vytvorenými CIA. Napríklad takou politickou korektnosťou, ktorá následne priviedla spoločnosť k čoraz fašistickejšej sebakontrole mysle.

To samozrejme pripravilo cestu pre deklarovanie vlastnej morálnej nadradenosti, ktorá je súčasťou PSYOP-19 a jeho opatrení ako sú bezduché rúškovanie či rituálne sebaupálenie pomocou DEATHVAX™ (smrteľnej vakcíny).

  • putin-zapad-uz-prehral2

Pokiaľ ide o prudko stúpajúcu úmrtnosť, tá určite spečatí dohodu o tom, že Západ stratí svoju rozhodujúcu demografiu, kultúru i samotnú existenciu.

Ďalšia psychologická operácia s názvom UKRAJINSKÁ-INVÁZIA-22, rovnako ako všetky ostatné súčasné a budúce psychologické operácie, jednoducho ďalej urýchľuje to, čo začiatkom 50-tych rokov uviedla do pohybu neústavná agentúra NAZI 2.0 (CIA).

Táto organizácia bola kritickým uzlom vlády jedného sveta oddaného nejakému globálnemu Veľkému posthumanistickému resetu už od predpotopných čias.

So všetkými svojimi aktívami v hre majú teraz technologické prostriedky na to, aby sa pokúsili o získanie celoplanetárnej moci, ak neodpovieme úplným nenásilným nedodržiavaním pravidiel.

Nedávne vyhlásenie Vladimíra Putina

„Západ, ktorý kedysi hlásal princípy demokracie ako sloboda slova, pluralizmus a rešpektovanie iných názorov, sa dnes zvrháva v pravý opak – totalitarizmus. Patrí medzi ne cenzúra, zatváranie médií a svojvoľné zaobchádzanie s novinármi a verejne činnými osobami.

Táto prohibičná prax sa netýka len informačného priestoru, ale aj politiky, kultúry, vzdelávania, umenia – všetkých oblastí verejného života v západných krajinách. A tento model – model totalitného liberalizmu, vrátane neslávne známej „kultúry rušenia“ (cancel culture) a všadeprítomných zákazov – chcú zaviesť celému svetu.

Ale pravdou a realitou je, že ľudia vo väčšine krajín nechcú takýto život a takú budúcnosť… Dnes počujeme, že nás chcú poraziť na bojisku. Čo k tomu môžem povedať? Nech to skúsia.

Mali by pochopiť, že prehrali už so začiatkom našej vojenskej operácie, pretože jej začiatok znamená aj začiatok zásadného kolapsu svetového poriadku amerického typu.“

— Vladimir Putin, prezident Ruska

Putin o Západe: „Už prehrali“

(Zdroj: anti-spiegel.ru) Na stretnutí s lídrami frakcií v ruskom parlamente Putin vystúpil s prejavom, ktorý obsahoval veľa dôležitých vyhlásení. 8. júl 2022 15:40.

Prezident Putin na svojom stretnutí s lídrami frakcií strán v ruskom parlamente vystúpil s krátkym prejavom, ktorý obsahoval veľa zaujímavých vyhlásení. Preto rôzne médiá zdôrazňovali vo svojich titulkoch veľmi odlišné priority.

Napríklad RT-DE s titulkom „Putin: Západ nás chce poraziť na bojisku – nech to len skúsi“, zatiaľ čo titulok Spiegelu bol „Putin o vojne na Ukrajine – Ešte sme ani poriadne nezačali“.

Putin vo svojom prejave predovšetkým poďakoval ruským stranám a ich poslancom za ich parlamentnú prácu a zopakoval, že hoci západné sankcie voči Rusku spôsobujú určité ťažkosti, nie sú až také účinné a možno ich pokojne považovať za zlyhanie, pretože zjavne nedosiahli svoje ciele. Cieľom bolo rozdrviť ruskú ekonomiku.

Preložil som tú časť Putinovho prejavu, ktorá sa zaoberá najviac citovanými Putinovými výrokmi v médiách. Tá časť je o geopolitike, príčinách dnešného konfliktu na Ukrajine, ktorý je vlastne konfliktom medzi Západom a Ruskom (a nie naopak).

Ten sa bojuje na chrbte Ukrajiny po tom, čo Západ urobil z Ukrajiny protiruskú základňu, čím sa ozbrojený konflikt stal prakticky nevyhnutným.

Putin poukazuje na to, že konflikt sa začal pred viac ako 20 rokmi, keď boli vzťahy NATO s Ruskom za Jeľcina oficiálne dobré. Po nástupe do úradu, ako je v Rusku známe, Putin počas prezidentovania Clintona navrhol USA prijatie Ruska do NATO, čím by sa vytvorila spoločná bezpečnostná architektúry v Európe. USA však o tom nechceli hovoriť.

Nasledovalo zrušenie zmluvy ABM (vzájomné nebudovanie štítov proti balistickým raketám) za prezidenta USA Busha juniora a ohlásenie výstavby amerických systémov protiraketovej obrany v Európe, ktoré sú jednoznačne namierené proti Rusku, teda nie sú obranným, ale útočným systémom.

Ak je to pre vás nové, na tomto odkaze sa dozviete prečo.

V dôsledku toho sa vzťahy medzi Západom a Ruskom stále viac a viac zhoršovali. Keď Rusko v roku 2021 konečne jasne pripomenulo svoje červené čiary a požadovalo od Západu vzájomné bezpečnostné záruky, čo Západ odmietol, vtedy bola naznačená ďalšia cesta vývoja.

Geopolitickú časť Putinovho prejavu som preložil, aby ste si mohli pozrieť a dať do kontextu pasáže citované v médiách.

Putinov prejav

(začiatok prejavu)

O takzvanom kolektívnom Západe na čele so Spojenými štátmi sa už desaťročia vie, že je voči Rusku mimoriadne agresívny.

Naše návrhy na rovnaký bezpečnostný systém v Európe boli zamietnuté. Iniciatívy spolupráce v oblasti protiraketovej obrany boli zamietnuté. Varovania o neprijateľnosti rozšírenia NATO, najmä na úkor bývalých sovietskych republík, boli ignorované. Samotná myšlienka možnej integrácie Ruska práve do tejto aliancie NATO v čase, keď sa vzťahy s NATO zdali byť bezproblémové, sa jeho členom zdala absurdná.

A prečo? Pretože oni jednoducho nepotrebujú existenciu krajiny ako Rusko. Preto.

Preto podporovali terorizmus a separatizmus v Rusku, vnútorné deštruktívne sily a „piatu kolónu“ u nás. Všetci dostávali a stále dostávajú bezpodmienečnú podporu kolektívneho Západu.

Dnes nám hovoria, že sme začali vojnu na Donbase na Ukrajine. Nie, rozpútal ho ten istý kolektívny Západ organizovaním a podporou protiústavného ozbrojeného prevratu na Ukrajine v roku 2014 a následným povzbudzovaním a ospravedlňovaním genocídy obyvateľov Donbasu.

Je to práve tento kolektívny Západ, ktorý je priamym podnecovateľom, vinníkom toho, čo sa dnes deje.

Ak chcel tento Západ vyvolať konflikt, aby postúpil do novej etapy boja proti Rusku, do novej etapy zadržiavania našej krajiny, tak sa dá povedať, že sa mu to do istej miery podarilo. Vojna bola rozpútaná a sankcie boli uvalené. Za normálnych okolností by to bolo asi ťažké dosiahnuť.

Na čo chcem upozorniť? Mali by pochopiť, že už so začiatkom našej vojenskej operácie prehrali, pretože jej začiatok znamená aj začiatok zásadného kolapsu svetového poriadku amerického typu.

Toto je začiatok prechodu od liberálneho globalistického amerického egocentrizmu k skutočne multipolárnemu svetu.

Svetu, ktorý nie je založený na sebeckých pravidlách, ktoré si niekto vymyslel pre seba a za ktorými nie je nič iné ako snaha o hegemóniu. Svetu založeného nie na pokryteckých dvojitých metroch, ale na medzinárodnom práve, na skutočnej suverenite národov a civilizácií, na ich ochote napĺňať svoj historický údel, svoje hodnoty a tradície a budovať spoluprácu založenú na demokracii, spravodlivosti a rovnosti.

A musíte pochopiť, že tento proces už nemožno zastaviť. Beh dejín je neúprosný a pokusy kolektívneho Západu vnútiť svetu svoj nový svetový poriadok sú odsúdené na neúspech.

Zároveň by som chcel povedať a zdôrazniť: máme veľa priaznivcov, aj v samotných Spojených štátoch a v Európe, a ešte viac na iných kontinentoch a v iných krajinách, a niet pochýb o tom, že rastú.

Dokonca aj v krajinách, ktoré sú stále satelitmi Spojených štátov, si čoraz viac uvedomujú, že slepá poslušnosť ich vládnucich elít hegemónovi zvyčajne neslúži ich národným záujmom, ale často im radikálne protirečí. V konečnom dôsledku musia brať do úvahy nárast týchto nálad v spoločnosti.

Dnes oni, vládnuce elity, čoraz viac manipulujú s povedomím verejnosti. Západné vládnuce triedy, ktoré sú svojou povahou nadnárodné a globalistické, uznali, že ich politika sa čoraz viac vzďaľuje realite, zdravému rozumu a pravde, a začali používať otvorene represívne metódy.

Západ, ktorý kedysi hlásal princípy demokracie ako sú sloboda slova, pluralizmus a rešpektovanie iných názorov, sa dnes zvrháva v pravý opak – totalitu. Patrí medzi ne cenzúra, zatváranie médií a svojvoľné zaobchádzanie s novinármi a verejne činnými osobami.

Tieto zákazy sa netýkajú len informačného priestoru, ale aj politiky, kultúry, vzdelávania, umenia – všetkých oblastí verejného života v západných krajinách. A tento model – model totalitného liberalizmu, vrátane neslávne známej kultúry rušenia (cancel culture) a všadeprítomných zákazov – chcú zaviesť celému svetu, snažia sa im ho vnútiť.

Pravda a realita je však taká, že ľudia vo väčšine krajín takýto život a takú budúcnosť nechcú a v skutočnosti sa neusilujú o formálnu a dekoratívnu, ale o podstatnú, skutočnú suverenitu a sú unavení z toho, že sa musia považovať za nehodných, padať na kolená, ponižovať sa a slúžiť americkým záujmom na vlastnú škodu.

Dnes počujeme, že nás chcú poraziť na bojisku. Čo môžem povedať? Nech to skúsia. Často sme počuli, že Západ chce s nami bojovať „do posledného Ukrajinca“. Pre ukrajinský ľud je to tragédia, ale zdá sa, že veci idú týmto smerom. Každý by mal ale vedieť, že v podstate sme na Ukrajine ešte nezačali nič vážne.

Neodmietame mierové rokovania, ale tí, ktorí ich odmietajú, by mali vedieť, že čím ďalej, tým bude ťažšie sa s nami dohodnúť.

(koniec prejavu)

Rusko myslí racionálne

Západní politici a médiá by si tento prejav mali pozorne prečítať. Nemusíte súhlasiť s Putinom, ale musíte pochopiť, že ide o ruský pohľad.

Rusko sa vidí vo vojne s kolektívnym Západom. Západ bojuje proti Rusku všetkými prostriedkami (zbrane, sankcie, peniaze, médiá, diplomacia), ktoré sa používajú aj vo vojne. Jediná vec, ktorá bráni Západu v intervencii s vlastnými vojakmi, je hrozba jadrovej vojny.

Ukrajina je len nešťastný pešiak Západu, ktorý bol na túto úlohu pripravovaný už od roku 2014 a ktorým Západ tak dlho provokoval Rusko (Majdanský puč 2014, dodávky zbraní, výstavba základní NATO a pod.), až kým Rusko nezačalo aktívne chrániť svoje vlastné bezpečnostné záujmy, keď nevidelo inú možnosť ako vojenská akcia.

Západ začiatkom februára 2022 odmietol bezpečnostné záruky navrhnuté Ruskom v decembri 2021 a dokonca o nich odmietol čo i len diskutovať.

Teraz už Rusko nie je ochotné vo veľkom vyjednávať so Západom, pretože Západ zradil Rusko príliš veľakrát.

Rusko do značnej miery odpísalo Západ ako spoľahlivého partnera. Predovšetkým EÚ, ktorá sa – aj na vlastnú škodu – v slepej poslušnosti podriadila USA, už v Rusku neberú vážne. Načo sa rozprávať s vazalom, keď aj tak nemôže robiť žiadne rozhodnutia?

Ale Putin povedal aj niečo veľmi jasne, čo teraz v Moskve zaznieva čoraz častejšie:

Ak sa Západ nebude chcieť rozprávať, tak nebude. Západ, ako otvorene hovoria mnohí západní politici, chce, aby sa rozhodovalo na bojisku a nie pri rokovacom stole? Rusko si to neželá, ale ak bude Západ trvať na tom, tak áno, môžu to mať.

Čím dlhšie bude konflikt trvať, tým viac budú rásť požiadavky Ruska. Ak Rusko pôvodne len chcelo, aby bola vyslovene protiruská vláda v Kyjeve nahradená neutrálnou vládou, dnes je už situácia iná.

Keďže Kyjev na konci marca prerušil všetky rokovania, veľké oblasti východnej a južnej Ukrajiny pripadnú Rusku. Keďže Kyjev sa nechce rozprávať, začali sa tam už vydávať ruské pasy a referendá o pripojení oblastí k ruskému štátu sú len otázkou času. O tejto zmene ruských cieľov a dôvodoch som už informoval.

Putinov výrok, že „čím to pôjde ďalej, tým ťažšie sa s nami dohodnú“, netreba vnímať ani tak ako varovanie pre Kyjev, ale ako varovanie pre samotný Západ, najmä pre EÚ.

Ak by sa EÚ – hoci len z dôvodov sebazáchovy – chcela v určitom momente porozprávať s Ruskom o uvoľnení (pre samotnú EÚ) samovražedných sankcií, ruské protipožiadavky sa pravdepodobne budú zvyšovať každým dňom zotrvávania EÚ na svojom aktuálnom kurze.

Pohľad obyvateľov Ruska

Práve som mal v Moskve stretnutie s niekoľkými predstaviteľmi ruských médií a jeden z nich mi v súkromnom rozhovore povedal nasledovné:

„Rozdiel medzi Západom a nami je v tom, že Západ jednoducho nechce prehrať. My sme však pripravení, ak to bude treba, aj zomrieť za našu krajinu.“

Táto formulácia veľmi dobre vystihuje náladu, ktorú momentálne prežívam v Rusku. Väčšina Rusov sa vidí prinajmenšom v boji – ak nie vo vojne – so Západom. Pre veľkú väčšinu Rusov sú „hodnoty“, o ktorých Západ tvrdí, že zastupuje, falošné.

O akej slobode tlače a slobode názoru možno hovoriť na Západe, keď sa tam neustále sprísňuje cenzúra? O akých ľudských právach bľabotá Západ, keď zároveň prevádzkuje Guantánamo? Zoznam príkladov evidentných dvojitých štandardov Západu sa neuveriteľne predĺžil.

A dokonca, aj prozápadná mládež v Rusku, ktorá pre Navaľného protestovala v uliciach pred len niečo vyše rokom, teraz vo veľkej väčšine podporuje rozhodnutia svojej vlády. Navaľnyj bol určite proti ruskej vláde, ale nie proti samotnému Rusku.

Keďže Facebook výslovne povoľuje výzvy na násilie voči Rusom, Západ podporuje režim na Ukrajine, ktorého predstavitelia otvorene vyzývajú na vraždenie Rusov – vrátane žien a detí – a tak ďalej, Západ definitívne zhodil masku a stratil akúkoľvek dôveryhodnosť voči väčšine svojich bývalých priaznivcov medzi mladými ľuďmi v Rusku.

Väčšina bývalých Putinových oponentov v Rusku teraz vidí, že Putin mal pravdu vo svojich mantrových vyhláseniach, že Západ nie je proti Putinovi, ale proti prosperujúcemu, silnému a sebavedomému Rusku ako takému.

A v jednej veci Putinovi odporcovia okolo Navaľného a iných radikálov vždy súhlasili s Putinovými prívržencami: Všetci chceli silné, prosperujúce a sebavedomé Rusko. Hádali sa o ceste k tomuto cieľu, nie o cieli samotnom.

Keďže Západ teraz otvorene ukazuje, že práve toto nechce a bojuje proti tomu, mnoho ľudí, ktorí pred rokom volali po Putinovom zvrhnutí, ho zrazu podporujú.

zdroj: https://www.badatel.net/putin-zapad-uz-prehral/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 ing.Horák 2022-07-13 16:03
Plně souhlasím s panem Nowakem. A to nejen na západě, ale i u nás. Jsem už hodně starý, narozený před II. světovou válkou, a stydím se za to, že i když jako vyloučený člen KSČ a následně vyhozený z práce jsem na Václaváků cinkal klíči.
Citovat
#1 nowak 2022-07-13 13:22
Západ zapomíná na jedno: I jeho mediema krmení lidé na západě časem prokouknou jeho lži a změní svůj názor a stanou se negativními pro jeho politiku,dokonc e začnou názorově podporovat Pana Putina.
Což se u některých mých přátel opravdu stalo a že zkraje roku dost drze Pana Putina osočovali.
Jo LEŽ MÁ KRÁTKÉ NOHY a to je PRAVDA!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře