Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zprávy z BRICSu: Rusko se zotavilo a Indie se zbavuje dolaru

Ruská ekonomika se plně zotavila.

Ruská ekonomika se plně zotavila a lze očekávat, že v letošním roce poroste. Inflace v Rusku je v současné době 3,5 %, což je dvakrát méně než inflace v Německu. Ruskou ekonomiku by sankce neměly poškodit, protože rozvíjí svůj zahraniční obchod především s Čínskou lidovou republikou.

  • zpravy-z-bricsu-rusko-se-zotavilo-a-indie-se-zbavuje-dolaru

Což bude ruskou ekonomiku ekonomicky táhnout kupředu. Německo se potýká s vysokou inflací (7,4 %) a hospodářskou krizí. Ekonomika Spojeného království je na tom velmi špatně, inflace a krize připomínají rozvojové země. Čínská lidová republika má v současné době nejnižší inflaci.

Zdroj: https://stan021.blog.pravda.sk/2023/04/25/ruska-ekonomika-sa-uplne-zotavila/

Indie pokračuje v nedolarových obchodech!

Nová indická zahraničněobchodní politika pro letošní rok 2023 se soustředí na větší využívání rupie a odklon od dolaru, v zahraničním obchodě. Doposud již Indie zavedla mechanismy obchodování v rupiích s Íránem pro dovoz ropy spolu s dalšími 17 zeměmi včetně Ruska a Malajsie.

Vývoz Bangladéše do Indie ve výši přibližně 2 miliard dolarů však bude kompletně převeden na rupie a taka, zatímco pouze počáteční vývoz Indie do Bangladéše ve výši přibližně 2 miliard dolarů, což je asi 15 % celkového vývozu za loňský rok, bude v rupiích. Zbytek bude stále v dolarech.

Zdroj:https://pskakal2.blog.pravda.sk/2023/04/25/india-pokracuje-v-nedolarovych-obchodoch/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře