Zatímco v Súdánu a na Ukrajině zuří válka, vojenské výdaje po celém světě raketově rostou. V roce 2022 vynaložila Evropa na zbraně a vojenské operace o 13 % více prostředků než v roce 2021, což je největší nárůst vojenských výdajů za posledních 30 let. V případě Itálie tento nárůst přesáhl 30 miliard eur, což znamená, že Itálie utratila ve vojenském sektoru v průměru více než 80 milionů eur denně.

A přitom skutečné příčiny války zůstávají veřejnému mínění skryty.

Například americký prezident Joe Biden nyní prohlašuje, že „ tragické násilí v Súdánu je nepředstavitelné a musí skončit“Neříká však, že jako viceprezident Obamovy administrativy byl jedním z hlavních architektů americké strategie, která podnítila válku v Súdánu, která vedla k umělému rozdělení této země. 

Z této rozdělovací strategie se v roce 2011 zrodil umělý stát Jižní Súdán, který vlastní 75 % súdánských zásob ropy. Toto rozdělení způsobilo rozšíření vnitřních konfliktů a aktů vnějšího vměšování mimokontinentálních sil toužících ovládnout súdánskou oblast, bohatou na ropu, zemní plyn, naleziště zlata a také různé suroviny. Súdán je navíc základní geostrategickou pozicí na africkém kontinentu.

A na Ukrajině, Spojené státy, NATO a Evropská unie nadále podporují válku proti Rusku. Posílají kyjevskému režimu stále větší množství zbraní a poskytují mu všechny druhy vojenské pomoci. Ale také pomáhají Kyjevu v jiném aspektu, zcela odlišném od vojenské pomoci.

Přispívají také k tomu, aby kyjevský režim vymazal z Ukrajiny a ukrajinských dějin vše ruské. Na základě kyjevského výnosu bylo spáleno 100 milionů ruských knih - včetně velkých literárních klasiků -, což je praxe analogická praxi hitlerovského nacismu.

Kromě toho prezident Zelenskyj podepsal zákon zakazující ruské místopisné názvy i další symboly základní ruské složky ukrajinské historie. Používání ruských pojmenování různých míst začalo být ukrajinskými zákony považováno za "trestný čin", který se trestá vysokými tresty.

Prezident Volodymyr Zelenskyj také podepsal zákon, podle kterého je k získání ukrajinského občanství nutné složit zkoušku nejen z ukrajinského jazyka, ale také z „historie Ukrajiny “, ve které jsou vychvalovány postavy jako Stepan Bandera (1909-1959), kolaborant hitlerovského nacismu.

Také za účelem vymazání historické paměti Nejvyšší soud Ukrajiny v roce 2022 rozhodl, že symboly divize SS Galicia – složené z ukrajinských nacistů, kteří páchali strašlivé zločiny – nelze považovat za nacistické symboly, a proto je lze používat jako politické symboly. i na veřejných demonstracích.

Toto je Ukrajina, kterou se italská vláda [stejně jako Evropská unie a vlády, které zastupuje] zavázala "obnovit" za miliardy eur ukradených italským občanům.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.voltairenet.org/article219262.htm