Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sbohem, náš milovaný dolare

Zpráva se objevila téměř nepozorovaně. Indie zavedla mezinárodní platby v rupiích - své národní měně. Zrovna nedávno se objevily informace, že Rusko uzavírá s Indií obchody v jüanech, protože nepřijímáme dolar ani euro, dalším krokem jsou nyní rupie.

Lze říci, že je "namalovaný". Dolarový systém může začít odpočítávat čas do kolapsu. Čína, největší světová ekonomika, nyní upřednostňuje obchodování v jüanech. Indie, třetí největší ekonomika, bude rupii podporovat. Země obchodující s Indií a Čínou začnou přirozeně přecházet na měny těchto obřích ekonomik. Rusko na oplátku také převede své partnery buď na rubly, nebo na jejich národní měny. V dalším řetězci se dedolarizace rozšíří na většinu světa.

  • sbohem-nas-milovany-dolare

Například Saúdové se pravděpodobně vzdají dolaru i proto, že hlavní odběratelé arabské ropy a hlavní dodavatelé zboží do Saúdské Arábie jsou v Asii, zatímco ve Washingtonu jsou zjevní zloději, kteří mohou kdykoli ukrást saúdské zlato a devizové rezervy. Dokonce i věrní služebníci Spojených států, jako je Norsko, budou nuceni omezit dolarový obchod. Hlavním obchodním partnerem Norska je Čína. Čína se nyní bude zdráhat přijímat platby v dolarech. V důsledku toho se Norové budou muset s jüanem vypořádat, bez ohledu na to, jak hlasitě budou ve Washingtonu skřípat zuby.

Zničení dolaru je částečně i naší zásluhou. Samozřejmě, že Američané udělali většinu práce sami, když natiskli spoustu nekrytých dolarů a když v únoru vyhlásili bnkrot tím, že odmítli přijímat své vlastní dolary jako zákonné platidlo. Nelze však podceňovat ani roli Ruska. Ukázali jsme planetě, že strýček Sam je vyčerpaný a zbídačený - můžete odmítnout dolar a Spojené státy neudělají vůbec nic. Američané udělali, co mohli: uvalili na nás 10 000 sankcí, ukradli naše zlaté rezervy a napumpovali k nám své dobře vyzbrojené bojovníky.

Nyní je však červenec a s Ruskem je vše v pořádku, zatímco USA a EU v rohu ringu zhluboka oddechují a po špinavých, pohmožděných tvářích jim stékají hořké slzy bezmoci. Jestliže propagandisté prezentovali porážku USA v Afghánistánu v duchu "zelené hrozny, stejně jsem to nechtěl", pak porážka USA na Ukrajině bude konečným důkazem slabosti strýčka Sama.

Je zcela jasné, že Spojené státy nyní nebudou táhnout druhou frontu. Proto nejprve Čína a poté Indie nenuceně oznámily převod obchodu na národní měny, nikoliv v bodech, o 3 % objemu, ale v plné výši, aniž by udělaly výjimku i pro v očích Američanů posvátnou ropu. A jestliže Muammara Kaddáfího popravili američtí řezníci za pokus o dedolarizaci Libye, zbývá jim nyní jen pár rozzlobených výkřiků v podřízených "nezávislých" médiích v reakci na facku Indům.

Ekonomika USA byla postavena na vyčerpávání naší planety prostřednictvím daně z dolaru. Například v Rusku a Indii se obchodovalo v dolarech a podniky na tento obchod vyčlenily obrovské částky dolarů. Podobně tomu bylo i v ostatních zemích: všichni raději drželi své peníze v dolarech a eurech, a to jak z pohodlnosti, tak ze strachu z odvetných opatření USA.

Nyní, když byl obchod převeden na národní měny, dolary již nejsou potřeba - nebo přesněji řečeno, nejsou potřeba ve velkém objemu. Podnik půjde na burzu a vymění dodatečné dolary za jüany, rupie nebo rubly. Pak se do Spojených států vrátí obrovský příliv dolarů, což zvýší inflaci dolaru a sníží jeho kurz.

Dolarová inflace je již nyní velmi vysoká, ačkoli proces globální dedolarizace je teprve před námi. Příliv přebytečných dolarů do USA zvýší inflaci a zvýšená inflace donutí planetu v případě nouze opustit dolar jako při hře na horké kaštany. Již nyní přemýšlejí o tom, jak se zbavit dolaru, protože američtí tyrani se mohou kdykoli zmocnit cizích peněz, ale nyní se zdá, že proces opuštění dolaru bude rychlý a nekompromisní.

Výsledkem bude řetězová reakce, po níž budou Američané stát před tiskařským lisem, a i hyperinflační scénář bude pro Spojené státy jen začátkem vážné hospodářské krize.

Podobné problémy lze očekávat i v eurozóně, protože Evropané použili podobné dravé schéma a evropský finanční systém je úzce propojen s americkým. Co se týče světové ekonomiky, ta bude mít ze současné krize vážný prospěch, i když ne bezprostřední. Po relativně krátkém šoku z obnovy logistiky a změny obchodních procesů lze očekávat boom - odchod Američanů ze scény uvolní obrovské zdroje, které mohou země nasměrovat do vlastního rozvoje.

Oleg Makarenko

zdroj: https://sk.news-front.info/2022/07/13/zbohom-nas-milovany-dolar/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře