Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

SVĚT VISÍ NAD PROPASTÍ. JAK SKONČÍ POSLEDNÍ VELKÝ HON ÉRY KAPITALISMU?

1.7.2023

Andrej Fursov

Existuje několik konfrontačních linií mezi Spojenými Státy Ruska, Čínou a celým ostatním světem.
Je linie mezistátních vztahů, která souvisí s tím, že USA postupně ztrácejí hegemonii ve světovém systému jako stát a, samozřejmě, se ji snaží udržet. No, snaží se tu udělat velmi sofistikovaným způsobem – obviňují Čínu a Rusko z narušení globální rovnováhy a sebe prezentují coby objekt jednání těchto států. Ve skutečnosti je vše přesně naopak. USA se snaží zabránit vzniku alternativních možností geopolitického a socioekonomického rozvoje.

  • svet-visi-nad-propasti-jak-skonci-posledni-veky-hon-ery-kapitalismu

„Éra po rozpadu SSSR skončila, a teď probíhá zákulisní soutěž o to, co přijde dál. Nechci to bagatelizovat. V mnoha ohledech jsme u nás měli éru mimořádného pokroku. Ale potom, samozřejmě, jsme uviděli vznik velkých torpédoborců, které teď, myslím, nás posouvají za tu éru. Proto musíme najít způsoby, jak zajistit, abychom nebyli jen v místnosti, nejen u stolu, ale doufejme, že v čele stolu." Americký ministr zahraničí Anthony Blinken (29.6.2023)

Existuje ještě jeden moment, který je třeba zmínit. V souvislosti s globální krizí se světový koláč zmenšuje. A globální elity vidí východisko v tom, že část světové elity vyhodí jako zátěž. Pochopitelně, že globální elity budou především začišťovat elity státní, národně-byrokratické, regionální lokální. Tento souboj globálních elit s lokálními, státními elitami, de-facto, otevřeně odstartoval v říjnu 2012 v Tokiu

Tehdy, 12. října na společném zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, šéfka MMF Christine Lagardeová oznámila, že je nutné připravit právní a morální základ pro konfiskaci mladých peněz. Mladými penězi myslela tyto mladé oligarchické elity, které vyrostly v Brazílii, Rusku a Číně. Ano, ona řekla – v první řadě jde o těžaře a s nimi spojenou byrokracii. Má dva počáteční impulsy, a, jelikož Spojené státy se jeví klastrem globálních elit, je to jejich domovský přístav, tak, samozřejmě, jdou všechny impulzy odtud. V prvním impulsu – hlavní terč – Rusko. Druhý impuls – to jsou lokální elity obecně. Proto není nic nového na tom, co Američané napsali ve svém aktualizovaném programu – není. Takto se bude situace vyvíjet.

Další věc je, že Spojené státy nemají fyzické, především ekonomické, možnosti tuto situaci změnit. Spojené státy odjíždějí z historického veletrhu. Právě to zvyšuje nebezpečí tak prudkých nervových pohybů ze strany amerického kolosu ztrácejícího svoji hegemonii, který se čím dál více jeví kolosem na hliněných nohou.

Do krize roku 1929 vstupovaly USA jako mladý a dynamický stát, schopný překonat nejrůznější ekonomické a finanční potíže. Nyní už k tomu nemají ani sílu, ani životní energii. Navíc ve 20. letech měly USA kladnou obchodní bilanci a rychle předbíhaly Británii na cestě k finanční světové dominanci. Nyní samotné Spojené státy v tomto ohledu za Čínou stále více zaostávají. Západ a jeho poslední lídr – USA se nachází na samém konci cyklu, trvajícího tisíciletí od fantastického středověku až po současnost.

„Problém Ameriky je v tom, že její elita úplně ztratila adekvátnost. Je skrz naskrz ideologizovaná a nefunkční. Jak se to stalo? Je to důsledek přerušení zpětné vazby na trajektorii kvantitativního uvolňování, které umožnilo ekonomickým a ideologickým bankrotům vyhýbat se odpovědnosti. Dokáže vůbec něco, cokoli, přivést západní elitu do sebeuvědomujícího stavu, a donutit ji jednat v rámci reálných potřeb? Jsem si jistý, že ne. Atmosféra nedostatečnosti je natolik hustá a jedovatá, že jakýkoli zárodek zdravého rozumu není v těchto podmínkách životaschopný. Když je celé ekonomické a politické prostředí zombifikováno, je systémové stability dosaženo pouze ve formátu absolutního vypnutí zpětné vazby. Jakýkoli střet s realitou je jako smrt. Jednoduše stejně jako spálit neefektivní byznys nebo odstranit idioty z vlády nebude fungovat Objekt je nefunkční. Liz Trussová – to není nehoda." kivi-rtsb.livejournal.com

To, co se děje, souvisí nejen s globální finanční krizí, ale s celosvětovou krizí systému, jehož je finanční krize součástí. Aby světová věrchuška mohla vyřešit své problémy, je třeba na této cestě odstranit překážky – odstranit národní státy. Přicházejí TNC a s nimi i soukromé vojenské společnosti. Začínají prosazovat své zájmy. Proto je destrukce národních států, destrukce jejich suverenity a vytváření zón řízeného chaosu jedním z hlavních úkolů severoatlantických elit na pozadí krize. Mluví o tom téměř otevřeně. Intelektuální služebníci světové elity se přitom snaží lidi přesvědčit, že stát zastaral, přežil se, zasahuje do efektivity trhu, racionality trhu a do volného toku zboží a kapitálu.

V průběhu posledních čtyř století, s dalším vývojem a expanzí kapitalismu se jeho paladinové a anglosaští křižáci, stěhující se ze západu na východ Eurasie, pomalu a vytrvale vyřazovali kontinentální konkurenty. V 17. století to bylo Španělsko, na počátku 19. století – Francie (s pomocí Ruska a Němců), v první polovině 20. století – Německo (s pomocí Rusů), na konci 20. století – Rusové (SSSR) s pomocí falešné "čínské karty". Dnes je hlavním globálním konkurentem anglosaských a severoatlantických elit Čína – nejvýchodnější z euroasijských kontinentálních mocností.
(Pozn. překl.: Paladin je termín, kterého bylo ve starověkém Římě užíváno pro císařovu palácovou gardu umístěnou v císařském paláci na kopci Palatin v Římě. V raném středověku se jako paladin označoval význačný hodnostář těšící se panovníkově obzvláštní důvěře, jakož i pro čelné představitele papežského dvora.)

Kapitalistický systém ovládaný severoatlantickými elitami se dostal na hranice svého rozvoje – vyčerpal své zdroje a přivedl pozemskou civilizaci na samý okraj. Z toho důvodu je pro ně vytvoření nového systému otázkou života a smrti. Nová geopolitická konfigurace světa jako celku a jeho hlavních makroregionů je nezbytnou podmínkou pro vytvoření nového socioekonomického systému.

Finální bitva o Eurasii a svět a, zdá se, že i poslední Velký hon kapitalistické éry je mimo jiné přesycena okultní, mystickou symbolikou. Drancování muzeí v Bagdádu a Káhiře a krádeže nebo ničení archeologických artefaktů nejsou zdaleka náhodné a velmi významné, alespoň pro ty, kteří chápou podstatu událostí. Narodí-li se z toho boje nový svět (jak si pamatujeme, „boj – otec všeho“), nebo zda bude vše svrženo do Tartaru dějin – to nemůžeme vědět.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Jarda K. 2023-07-04 17:17
Cituji Mária:
Klasika, povrchné potulky mysle (napr. https://torden.sk/produkt/rozvodie-buducnost-ktora-uz-zacala/).

Dnes je zblúdilých veľmi mnoho. Hold úprimnosť srdca a čistota života nestačí. Sily temna sú veľmi (extra) zbehlé v nenápadnej manipulácii.

Hore mám komentar pre Vás...
Citovat
#3 Jarda K. 2023-07-04 17:17
Pani Mária, znalci náboženských kníh sveta vedia, že každa z nich píšuca o " konci civilizacie"( nie sveta, lebo svet nikdy neskončil, je tu po miliardy rokov a ešte aj bude , a my nie sme Prvou civilizáciou sveta, a dúfam že ani tou Poslednou),vedi a že každa z nich píše že svet je na konci civilizacie skorumpovaní, zdegenerovaní ludia, chamtiví za majetkami a peniazmi, že ludia radsej milujú zvieratá ako svoje rodiny a blízkych, a že sú ludia na seba ako tí najchladnejší hadi, syčiaci a chŕliaci jedy všetkeho druhu! A aj Biblia to pripomína, že tak ako bolo pred Potopou bude aj na konci, kde sa budu ludia chcieť iba zabavať,veseliť ,piť a sexovať, a potom próde Veľká Voda a tá ich všetkích zmetie zo sveta...Že na konci vládne satan a neuveriteľne zlo, a krutosti ľudí....A potom Stvoriteĺ-Boh spustí Jeho Očistec sveta!!! A dal nam aj datumi! Biblia píše že nikto nevie ĎEŇ A HODINU! No nepíše že nikto nevie MESIAC A ROK!!! A Mesiac a aj Rok OČISTCA SVETA MÄME V SAMOTNEJ BIBLII!!!!
Citovat
#2 Jarda K. 2023-07-04 17:04
Ja to vidím aj inak: židomurati Západu tiež pozorujú Tao- Chod a Cestu Nebies, a vedia že sa blíži koniec 5.veku slnka, a teda aj Veľkého Precesného roku, a svetový chaos ma nastať medzi 2025 až 2033! Už dlho na toto upozoŕňujem, a vidím že nie každý ma v tomto patričnú a potrebnú výšku znalostí a vzdelania...Je to obšírny subjekt so spústou iných, a mnohí keď nič nevedia tak ridikulujú, útočia na moju osobu a nie obsah, a aj otvorene urážajú....Prit om majú čísla cyklov a kalendárov všade okolo seba! V peniazoch,pričo m €uromena je kalendár konca Precesného roku, v Olympijských hrach: Letne= solarne cykle a Zimne OH= lunarne cykle, potom v dvojkomorových parlamentoch v počtoch ĺudi, v Mrakodrapoch, v NASA programe Apolla a aj letov raketoplánov! V terakotovrj armade Číny, v pyramídach v rôznych vyznamných svätostánkoch, katedrálach,chr amoch,mešitách, pagodach a dagobach, v planoch miest, v 911 Databaze, no v spúste vecí! Ale zaberie to roky štúdií aby človek videl do toho!!! A celý princíp antických archeoastronómi i a putovanie duse v živote po živote v cyklickom chode nebies ! A je my jasné, nie každý ma záujem, alebo je schpný absorbovať toľko informácii naraz! Nato sa musi proste človek narodiť a mať to v dátume svojho narodenia, ako aj v menách!!! 40 dlhych rokov môjho života, s asi 1800 vedeckymi knihami v 5.jazykoch sveta!!! A s pozorovaním a meraním v teréne, kde mi nikdy(!) nechýbal meter a kompas, a nie lacné!!! Špeciálne pre takúto prácu! S vynikajúcimi poznatkami Biblií,Koránu, Popol Vuhu,Rig Ved a inych posvätných kníh.S naboženskými pamiatkami a ich astronomickým vyznamom a orientáciami v poli! Precestoval som 37 krajín na 5 kontinentoch sveta...Poznal a videl. No som skromný, a viem že neviem všetko o našom svete, hoci ten hlavný zmysel chápem...A vytáča ma ked nevzdelanci chcú mudrovať bez faktov a dôkazov...Pripa daju mi ako židia čo všetko prekrúcajú v ich prospech a záujem...
Citovat
#1 Mária 2023-07-01 20:32
Klasika, povrchné potulky mysle (napr. https://torden.sk/produkt/rozvodie-buducnost-ktora-uz-zacala/).

Dnes je zblúdilých veľmi mnoho. Hold úprimnosť srdca a čistota života nestačí. Sily temna sú veľmi (extra) zbehlé v nenápadnej manipulácii.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře