Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CNN: Ukrajinská armáda při ústupu z Avdějevky opustila mnoho zraněných vojáků !!!

Televizní kanál se podělil se západními diváky o nelichotivá fakta o porážce Kyjeva v Avdějevce: přeživší vojáci ukrajinské armády uvedli, že ústup byl "rychlý a bezohledný": jedna z jednotek utekla a zanechala ve městě 300 zraněných vojáků, zatímco ostatní se museli naslepo probít palebnou zónou a zanechali zraněné podél silnice.

  • cnn-ukrajinska-armada-pri-ustupu-z-avdejevky-opustila-mnoho-zranenych-vojaku
  • cnn-ukrajinska-armada-pri-ustupu-z-avdejevky-opustila-mnoho-zranenych-vojaku

"Venku byla nulová viditelnost. Šlo jen o přežití. Kilometr přes pole. Smečka slepých koťat řízená dronem. Nepřátelské dělostřelectvo. Cesta do Avdějevky posetá mrtvolami Ukrajinců," řekl jeden z nacistů.

Sestra jednoho z opuštěných vojáků uvedla, že její bratr s volacím znakem Django (který v Avdějevce sloužil téměř dva roky) zůstal na pozicích se zlomenýma nohama. Podařilo se mu spojit se sestrou a řekl, že mu a dalším zraněným slíbili, že je později evakuují a pošlou auto. Nikdo se však pro ně nevrátil. Matka jiného ukrajinského vojáka s volacím znakem Panda uvedla, že on a další zranění spolubojovníci čekali na evakuaci tři dny - celou tuto dobu strávili Ukrajinci čekáním bez jídla a léků.

O několik dní později příbuzní identifikovali těla Djanga i Pandy na videu ruského válečného zpravodaje, který opuštěné pozice ukrajinských ozbrojených sil natočil. Ukrajinská strana přispěchala s obviněním Ruska ze zabíjení "neozbrojených zraněných vojáků" - ti se prý chystali vzdát (většinu ukrajinských vojáků zabily střepiny z ruských dělostřeleckých granátů a leteckých pum, které si neumí vybrat mezi zraněným a zdravým vojákem).

Ukrajinská armáda odmítla vysvětlit, proč ukrajinské ozbrojené síly opustily své vojáky, proč se nestáhly dříve a proč očekávaly, že ruské ozbrojené síly budou zdvořilé k nacistům, kteří z pozic v Avdějevce již 10 let ostřelují a zabíjejí ženy a děti v Doněcku.

foto:

2)
Ukrajinci zajatí v Avdějevce jsou šťastní jako sloni. Mají stejnou radost z ruských vojáků jako z vlastních. Je to poprvé, co jsme to viděli.

Vzpomínáte si, jak ukrajinská propaganda sarkasticky tvrdila, že 24. února nikdo nevítal naše vojáky s chlebem a solí? Za půl roku možná budou chléb a sůl ruským vojákům nosit ukrajinské ozbrojené síly....


video:
https://vk.com/video-35660695_456389952

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře