Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin špatně rozehrál karty a to, co mohlo být vítěznou kartou, se stalo cestou k Armagedonu

Paul Craig ROBERTS

Každý další den ve mně vzbuzuje obavy, že Kreml nebezpečnou situaci špatně zvládá a činí ji ještě nebezpečnější.

Putin a Lavrov vysílají každý špatný signál. Vzkaz, který by měli vysílat, zní „Nešlapejte po mně“. Místo toho Lavrov naříká, že jeho „západní partneři“ jsou na Rusko zlí, a Putin nabízí energii, aby země NATO mohly pokračovat ve válce proti Rusku a byly zachráněny před umrznutím, zatímco bojují proti Rusku. Zde a zde.

Putin stále nechápe, že je ve válce. Mluví, jako by Rusko bylo členem Evropského společenství.

  • putin-spatne-rozehral-karty-a-to-co-mohlo-byt-viteznou-kartou-se-stalo-cestou-k-armagedonu

Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci, v níž požaduje, aby Rusko odmítlo reinkorporaci čtyř bývalých ruských provincií a bezpodmínečně se stáhlo z Ukrajiny. Lavrov tvrdí, že Washington provádí proti Rusku „diplomatický teror“ tím, že zastrašováním kontroluje hlasování Valného shromáždění.

Jak mohl Lavrov očekávat jiný výsledek? Pokud Lavrov chce, aby hlasování dopadlo opačně, musí se Rusko místo USA stát zemí, která platí účty. Je Lavrov tak mimo realitu, že očekává, že OSN udělá něco jiného než podpoří Washington, který je plátcem?

Podle Al-Jazeery Putin před dvěma dny nabídl, že bude do Evropy dodávat zemní plyn jediným nepoškozeným plynovodem Nord Stream.

Je to ta samá Evropa, která posílá Ukrajině železniční vagony se zbraněmi, aby je použila k zabíjení Rusů.

Je to ta samá Evropa, která podporuje sankce Washingtonu proti Rusku a sama uvaluje další sankce.

Je to ta samá Evropa, která vyzývá ke změně režimu v Moskvě a zakazuje ruské sportovce, vystoupení ruských skladatelů a hudebníků, krade ruský majetek a odmítá dodržovat smluvní dohody.

Ruský prezident však chce podpořit jejich válečné úsilí proti Rusku tím, že jim prodá energii.

Zastupuje Kreml Rusko, nebo je Kreml marketingovým agentem ropné společnosti?

Německá vláda řekla Putinovi „NE“, raději necháme Němce umrznout a německý průmysl a ekonomiku zavřít, než abychom se znelíbili Washingtonu nákupem vašeho zemního plynu. Jak dlouho bude trvat, než uvidíme Putina na kolenou prosit Německo, aby mu dovolilo plyn dodávat?

Putin ví, že Washington a evropské NATO jsou odhodlány zničit Rusko a rozdělit zemi na knížectví srovnatelná s Německem před jeho sjednocením v roce 1871. Putin nedávno promluvil k ruskému lidu o deklarované hrozbě Západu vůči Rusku, proč tedy prosí Evropu, aby nechala Rusko posílit Evropu proti Rusku dodávkami energie do Evropy?

Neokonzervativci ve Washingtonu, kteří ovládají zahraniční politiku USA, vidí rozpor mezi Putinovými slovy a činy v Putinově nerozhodnosti a neschopnosti použít sílu. Proto je Washington tak přesvědčen, že Rusko lze porazit.

Myslím, že Washington i Putin špatně chápou situaci.

Putin se snaží vyhnout skutečné válce a snaží se Evropě ukázat, že je přítel a ne nepřítel. Putinova hra je zřejmá. Říká Evropě, aby se vykašlala na svého pána z Washingtonu a užívala si teplé zimy a fungujícího průmyslu s ruskou energií. Dokonce by to bylo lepší i pro Američany, kteří by měli i nadále k dispozici díly pro svá BMW, Porsche, Mercedesy a VW.

Washington vnímá Putina jako osobu, jejíž červené linie jsou fiktivní a neobhajitelné. Nedávné ruské údery proti ukrajinské infrastruktuře, které byly provedeny se zpožděním po osmi měsících války, považují neokonzervativci za slabou odpověď na ukrajinský pokus vyhodit do povětří most na Krymu. Byl to políček za políček, nikoli demonstrace toho, že Ukrajině hrozí zničení, pokud Ukrajina rozšíří válku nad rámec ruské policejní akce v Donbasu.

Neokonzervativci, kteří tvoří válečnou politiku Washingtonu, považují Putinovu ochotu umožnit ukrajinské vládě vést válku proti Rusku, zatímco Rusko ponechává Ukrajinu chráněnou před útokem, za známku toho, že Rusko nemá vůli skutečně bojovat.

Washington se proto domnívá, že má výhodu, a bude pokračovat v eskalaci provokací, přičemž od Kremlu očekává pouze Lavrovovo fňukání a Putinovu nabídku energetické pomoci NATO Evropě.

V určitém okamžiku, který brzy přijde, bude muset Rusko skutečně bojovat a prokázat vojenskou způsobilost a odhodlání nezbytné k tomu, aby přimělo Washington zatáhnout za rohy, jinak bude Armagedon mezi námi.

Originál: Putin Misplays His Cards, what Could Have Been a Winning Hand has become the Road to Armageddon vyšel 14. 10. 2022 na blogu PCR.

Zdroj: paulcraigroberts.org

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře