Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruská armáda postupuje ku predmestiu Ugledaru /chybne „Vuhledaru“/

Ruské jednotky sa v smere od Vladimirovky dostali na diaľnicu, vedúcu do mesta Konstantinovka. Predsunuté oddiely sú už od Konstantinovky vzdialené iba 1,5 km. Ak sa OS RF podarí obsadiť haldy a výškové budovy v Južnodonbaskej, dostanú akoby kľúče od mesta Ugledar /cca 15 tis.obyv./.

  • ruska-armada-postupuje-ku-predmestiu-ugledaru-chybne-vuhledaru
 

V sektore Volčansk je ruský postup asi 100 m. Ukrajinci tu ale zhromažďujú veľké rezervy a v najbližšom čase sa chystajú na silný protiofenzívny úder. V bojoch o ďalšie mesto Krasnogorovka prebiehajú ťažké boje už v strede mesta. Rusi postupujú popri rieke Lazovaja Podarilo sa im obsadiť časť výškových budov v mikrodištrikte Slnečné.

V reakcii na zostrelenie amerického výzvedného lietadla nad Čiernym morom a na hrozby, že s tým Rusi budú pokračovať, požiadal americký minister obrany Austin o rozhovor s ruským ministrom obrany Belousovom. Strany sa o.i. dohodli, že americké rakety ATACMS nebudú ďalej používané na turistické ciele a Rusi zastavia útoky na americké lietadlá v oblasti. USA ruského ministra ubezpečili, že USA naďalej neplánuje poslať na Ukrajinu žiadne vojská…

Vo všeobecnosti obe strany -OS RF i OS UA očakávajú pokusy protivníka o masívny útok. Obe strany kvôli tomu budujú pomerne silné rezervné sily. Myslieť si, že by sa vďaka tomu dostali už toto leto Ukrajinci na Krym alebo Rusi do Odessy /spisovný slovenský výraz/ alebo do Krivého Rogu /nie Kriviyi Rihu/ , Ľvova /nie Lviva/, do Charkova /nie Charkiva/ či do Kyjeva /nie do Kiyiva či Kijiva/ či by ale bolo príliš trúfalé.

Rusi na fronte ďalej postupujú. Rýchlosťou 1-2 osady denne. Rýchlo či pomaly ? To je vec širšej informovanosti o tom, aké namáhavé je na Donbase postúpiť čo i len 10 metrov za 24 hodín. O tom, koľko to stojí životov ani nehovorím.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2024/06/26/ruska-armada-postupuje-ku-predmestiu-ugledaru/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře