Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruská armáda rozrezala Avdejevku na dve polovice-začína aj útok na Časov Jar

Rusi sa včera a dnes mohutným útokom priblížili k poslednej zásobovacej trase Ukrajincov do Avdejevky. Je to núdzová nespevnená „cesta“ vedúca cez lesíky a polia. Prejazd touto poľnou cestou, nonstop ostreľovanou ruským delostrelectvom je jednou veľkou životnou lotériou. Smerom k centru mesta sa bojuje o veľký sklad automobilov a požiarnu zbrojnicu. Kruh okolo Avdejevky sa uzatvára.

  • ruska-armada-rozrezala-avdejevku-na-dve-polovice-zacina-aj-utok-na-casov-jar
 

Postup Rusov v smere na Kupjansk sa naopak spomalil. Rusi obsadili niečo vyše tretiny mestečka Sinkovka. Bojuje sa i v obciach Berestovoje, Kislovka, Kotljarovka a Tabajevka. Na bočných smeroch frontu pri Arťomovsku postúpili OS RF v tzv. Popovskom lese, ktorý úplne ovládli. Pri obci Bogdanovka zničili a obsadili niekoľko zemných pevností. Boj tu bol prakticky ukončení a teraz ruská armáda už smeruje k mestečku Časov Jar. OS RF postupujú aj na druhom krídle arťomovského frontu – v smere na Kleščevku a Ivanovskij.

V chersonskej oblasti Rusi útočia na severnom brehu spojnice riek Dneper a Bug ale aj na pravom brehu Dnepra. Ukrajinské sily sú vystavené zdrvujúcim útokom pozdĺž celej 300 km dlhej línie frontu od Limanu po Oskorovku /na brehu Dneperskej priehrady/.

Dynamicky sa vyvíja aj situácia v ukrajinskom tyle. Bezpilotné ruské lietadlá a rakety dnes v noci mohutne zaútočili na sklady pohonných hmôt, vojenského materiálu a dielne na výrobu dronov v dunajských prístavných mestách Izmail a Reni. Útok na tieto mestá prišiel od mora, čo vyvracia tvrdenie Ukrajincov, že vďaka ich úderom na radarové plošiny sú už ruské útoky od Čierneho mora fakticky nemožné.

Letecké údery boli dnes v noci aj inde na Ukrajine. Jeden z najsilnejších bol zameraný na Charkov. Výsledkom je obrovský požiar v charkovskom sklade paliva. Ďalší úder zasiahol charkovskú kaviareň, v ktorej vysokí banderovskí dôstojníci práve oslavovali povýšenie gen.plk. Syrského do najvyššej vojenskej funkcie. Tretia strela zasiahla neďalekú ubytovňu ukrajinských dôstojníkov a ich rodín a ubytovňu príslušníkov banderovského dobrovoľníckeho nacbatu.

Najväčším problémom pre Kyjev je však včerajší neúspech Zelenského pri rokovaní s dvoma americkými kongresmanmi. Zelenskij žiadal od USA systémy ATACMS. Nevedel však dať garanciu, že rakety s dostrelom až 300 km nebudú použité na ciele na území oficiálnej Ruskej federácie. USA preto ústami kongresmana Adama Schiffa dodávky ATACMS zamietli.

-Zelenskij sa tak bude môcť spoľahnúť už len na nového šéfa GŠ a na generála 200- „mäsiara“ Syrského. Pod jeho vedením vraj už Ukrajinci neustúpia ani o meter. Trocha starostí Zelenskému urobil najnovší odhad maximálneho počtu novomobilizovateľných mužov. Z pôvodných 500 tis. sa už hovorí nanajvýš o 230 tisícoch. A aj to je podľa niektorých expertov pod hranicou aspoň núdzového fungovania štátu. – Nuž uvidíme.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2024/02/10/ruska-armada-rozrezala-avdejevku-na-dve-polovice-zacina-aj-utok-na-casov-jar/

+ BONUS --------------------------------------

V Charkově, byl v noci ruským dronem Geran zasažen sklad paliva pro ukrajinskou vojenskou techniku !!!

video: 

https://vk.com/video-50332460_456405277

-------------------------------------

V Charkově nadále hoří ukrajinský sklad paliva pro armádu, který byl v noci zasažen ruskými drony. Následkem požáru explodoval sklad s ukrajinskou municí, který nacisté umístili (schovali) poblíž v obytném sektoru plném civilistů !!!

Rozsah požáru je děsivý, po výbuchu munice, bylo hořící palivo rozprášeno po obytném sektoru v okruhu 600 metrů !!! Nikdo se zpočátku ani nepokusil evakuovat místní obyvatele, což podle místních médií vedlo k několika obětem na životech.

video
https://vk.com/video-50332460_456405286

----------------------------------------------

Masivní letecký kombinovaný útok na ukrajinská vojenská zařízení !!!

Ve Lvovské oblasti byl zasažen závod na opravu vozů a továrna na plasty, kde ukroarmáda vyráběla a obnovovala obrněná vozidla. V Oděské oblasti byly vyhozeny do povětří sklady a logistická centra, přes které byly dodávány západní zbraně.

Přímé zásahy byly zaznamenány na průmyslové podniky ve Vinnické a Kirovogradské oblasti. V Nikolajevské oblasti byla zasažena loděnice Okean, kde se vyráběly námořní bezpilotní letouny. V Krivom Rogu a Charkově byly zničeny dílny na montáž útočných bezpilotních letounů.

video
https://vk.com/video-35660695_456388769
 
------------------------------------------------
 
Doněcká pláž u pískovny v Avdějevce a ulice jižně od ní přešly pod plnou kontrolu Ozbrojených sil RF !!!
 
2) Pod kontrolu Ozbrojených sil RF se v Avdějevce dostaly některé budovy průmyslové zóny a dače jižně od železnice !!!
 
3) Ruská armáda nadále postupuje v Avdějevce vpřed a snaží se rozetnout město na dvě oddělené poloviny !!!
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Kelly 2024-02-11 02:24
Doufám, že tam teď pochytají ty Ukrajince, co odtud střílí skoro 10 let na Donětsk a zúčtují s nimi.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře