Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinská jarní "protiofenzíva" se odkládá, tvrdí USA

V poslední květnový den Bílý dům prohlásil, že "Ukrajina přejde do ofenzívy v létě".

Ukrajinský generál Krivonos říká:

"Ofenzíva je pozemní a letecká operace. To, že jsme posílili naše pozemní kapacity, je jedna věc, ale stále potřebujeme posílit naše letecké kapacity.

  • ukrajinska-jarni-protiofenziva-se-odklada-tvrdi-usa

Ofenziva bez letecké podpory by byla noční můrou, znamenala by obrovské ztráty a nepřinesla by žádný užitek. Je lepší tuto situaci odložit, ještě lepší je připravit se a počkat na letectvo," řekl generálmajor KrIvonos, bývalý zástupce tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany a bývalý velitel ukrajinských speciálních jednotek.

"Rusko má dostatek zdrojů. My máme stále problémy s municí a zbraněmi. A Rusové mají možnosti k ofenzivě - mají k tomu všechny síly a prostředky," dodal s tím, že by se neměl podceňovat potenciál ruské armády.

PS: Možná je to jen dezinformace, která má za cíl snížit ruskou připravenost, možná je to tím, že Rusové za poslední měsíc zničily hromadu ukrajinské techniky a munice leteckými údery, možná Ukrajina čeká na F-16 a na to, až skončí výcvik pilotů a možná, je to ode všeho trochu. Každopádně Rusové s tím vším počítají.

Již vycvičené a v bojích osvědčené jednotky mobilizovaných ruských vojáků, kteří doteď sloužili v druhých liniích a učili se od ruských válečných veteránů a jednotek ACHMAT, nyní přebírají obranné pozice. ACHMAT se přesouvá do DNR a má započít útočné operace místo Wagnerovců s podporou ruských výsadkových jednotek, veteránů z milicí DNR a LNR a letectva. PMC Wagner se stahuje k přezbrojení, k výcviku nových členů a k odpočinku do týlu a bude připravena přijít tam, kde to začne "hořet"

Mezitím, bude ruské letectvo dál ničit ukrajinské muniční sklady a techniku. Čas hraje pro Ruskou federaci, ať již Ukrajina zahájí tu svou ofenzívu teď, v létě, nebo nikdy. Kromě techniky a munice, Ukrajině ubývají lidi a ty nemá jak nahradit ...

přiloženo video: 

https://vk.com/video-57424472_456307761

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-05-31 20:56
usa nemá peníze,ukrajina už nemá lidi....
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře