Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinský útok na ruskú slepačiareň!

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovědná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan Churs“. Zásah presne na cieľ sa Rusom podaril vďaka vzdušným silám Ruskej federácie, konkrétne jednej rakete Kalibr.

  • ukrajinsky-utok-na-rusku-slepaciaren
 

To je toho ! Taká taľafatka ! Ozbrojeným silám Ukrajiny sa včera podarila strategicky oveľa významnejšia vojenská akcia. Hrdinskí /možno ukrajinskí / operátori najmodernejšieho amerického salvového raketometu Himars zasiahli 4 raketami chirurgicky presne cieľ, ktorý im americké špionážne satelity určili a na ktorý ich družicový systém Starlink navigoval.

V odvete za zničenie sídla ukrajinskej vojenskej rozviedky „GUR“ v Kyjeve chrabrí Ukrajinci zasiahli a zničili hydinársku farmu v osade Karpaty v Luganskej ľudovej republike. Banderovci na hydinárskej farme zlikvidovali tisíce sliepok a kurčiat a ako bonus aj 5 ošetrovateľov sliepok a ďalších 16 zranili. Za hrdinský bojový čin budú odvážni raketometčíci iste navrhnutí na tie najvyššie ukrajinské vojenské vyznamenania.

Útokom na slepačiareň však Zelenskij a spol. iste neskončia. V pláne možno majú aj ďalšie strategicky dôležité ruské objekty: kravín, silážnu jamu a skládku hnoja. Keď to takto pôjde ďalej, pod údermi ukrajinskej armády sa Rusko skôr-neskôr úplne rozpadne. – Tak mu treba – agresorovi!

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/05/31/hrdinsky-utok-zelenskeho-vojakov-na-slepaciaren/

+ BONUS ------------------------

Záběry zničení válečné lodi ukrajinského námořnictva Jurij Olefirenko

Útok na kotviště válečných lodí byl proveden jednou z lodí ruské Černomořské flotily 29. května, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Rakety odpálené z ruské lodi, zničily ukrajinskou válečnou loď Jurij Olefirenko v jejím kotvišti v Oděském přístavu.

přiloženo video:


https://vk.com/video-35660695_456361194

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Miguel47 2023-05-31 16:53
Velice jsem se při čtení članku, hlavně posledního odstavce
pobavil a zasmál. Výborně s nadhledem a humorem
napsáno!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře