Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Z AVIA.PRO (27.6.2024): Slovensko oznámilo zahájení výroby munice pro Ukrajinu

Slovensko je připraveno poskytnout Česku pomoc v otázce zajištění munice pro Ukrajinu. Uvedl to slovenský prezident Peter Pellegrini, při své oficiální návštěvě České republiky, v rozhovoru s českým prezidentem Petrem Pavlem.

"Významně přispějeme svými výrobními kapacitami k úspěchu české činnosti v oblasti zajišťování munice. Slovensko ve svých továrnách, kde se vyrábí nebo obnovuje munice potřebných kalibrů, zvýšilo výrobu. Značná část munice, shromážděná z iniciativy České republiky, bude recyklována přímo ve slovenských továrnách. Bez této výzbroje by bylo pokračování ukrajinské podpory obtížné, " prohlásil Pellegrini.

  • z-avia-pro-27-6-2024-slovensko-oznamilo-zahajeni-vyroby-minuce-pro-ukrajinu

Pellegrini také informoval o plánované schůzce s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským, která se uskuteční buď tento týden v Bruselu, v rámci Evropské rady, nebo na nadcházejícím summitu NATO ve Washingtonu.

Více na: https://avia.pro/…iny

---------------------------------------------------------------

Izrael, za použití bílého fosforu, vypálil v Libanonu pětikilometrovou zónu

Téměř každodenní izraelské ostřelování objektů šíitského hnutí Hizballáh, a to prostřednictvím granátů, obsahujících, mezinárodním právem k užití zakázaný bílý fosfor, učinilo 5 km dlouhou zónu, podél izraelské hranice s Libanonem, neobyvatelnou. Informoval o tom deník Financial Times (FT) s odvoláním na radarové a satelitní údaje.

Největší zkáza byla způsobena v pětikilometrové zóně, nacházející se severně od "modré čáry" - OSN vymezená, oficiální hranice mezi Izraelem a Libanonem. Podle FT útoky izraelských obranných sil (Cachal) způsobily značné škody nejen na vojenských objektech Hizballáhu, ale také na civilní infrastruktuře, včetně obytných domů a zemědělské půdě. Některé vesnice na jihu Libanonu, poblíž hranic s Izraelem, byly zcela zničeny.

FT odhaduje, že výsledky bombardování naznačují izraelskou snahu vytvořit zde nárazníkovou zónu. Šéf Rady jižního Libanonu, Hashem Heidar, oznámil, že více než 3 tisíce domů na jihu země bylo zcela zničeno a dalších 12 tisíc bylo zasaženo. Heidar dodal, že izraelské údery zasáhly také nádrže s vodou, elektrické sítě, solární panely a silnice.

Mohammad Srur, šéf osady Aita Aš-Šáb, prohlásil, že Cachal cíleně ničí infrastrukturu, takže návrat a další život v regionu již není možný.

Více na: https://avia.pro/…ane

----------------------------------------------------------------------

Ruský velvyslanec vyzval občany, aby se vzdali cest do Libanonu, a to kvůli hrozbě eskalace

Ruský velvyslanec doporučil Rusům, aby se kvůli rostoucímu napětí v regionu dočasně zdrželi cest do Libanonu. Toto prohlášení bylo učiněno poté, co úřady několika západních zemí, včetně Německa a Nizozemska, vyzvaly své občany, aby opustili Libanon kvůli nebezpečí eskalace konfliktu na hranici s Izraelem.

Boje mezi Hizballáhem a Izraelem by, podle různých odhadů, mohly vypuknout během příštích deseti dnů. Hrozba konfliktu vyvolává vážné obavy mezinárodního společenství a mnoho zemí již podniká kroky k ochraně svých občanů.

Doporučení ruských úřadů mají za cíl zajistit bezpečnost občanů a zabránit případným incidentům v podmínkách rostoucí nestability. Ruská ambasáda v Libanonu situaci nadále bedlivě sleduje a je připravena poskytnout ruským občanům potřebnou pomoc a informace.

Více na: https://avia.pro/…cii

------------------------------------------------------------------

Americká letadlová loď Dwight D. Eisenhower byla uvedena do pohotovosti, a to kvůli možnému zahájení války mezi Izraelem a Hizballáhem

Americká letadlová loď CVN 69 Dwight D. Eisenhower dorazila do krétské zátoky. Experti tuto událost spojují s přípravou na možnou vojenskou operaci Izraele proti libanonskému uskupení Hizballáh. Bílý dům již vyzval americké občany, kteří se nacházejí v Libanonu, aby se připravili na případnou evakuaci.

Zhoršení situace v Libanonu vyvolalo obavy mezinárodního společenství. Nejméně deset zemí již doporučilo svým občanům opustit Libanon, a to kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci a před očekávanou pozemní operací izraelských obranných sil (Cachal) proti Hizballáhu.

Příjezd letadlové lodi Dwight D. Eisenhower do Středozemního moře je signálem ochoty USA podpořit svého spojence, Izrael, v případě eskalace konfliktu. Vzhledem k současnému napětí by operace Izraele mohla začít v nejbližších dnech.

 
----------------------------------------------------------------------
 
Hútsíové oznámili první použití hypersonické rakety proti izraelskému plavidlu

Hútsíové vydali prohlášení o prvním použití hypersonické rakety vlastní výroby proti izraelskému plavidlu v Arabském moři. Podle nich byla nová raketa použita k útoku na loď, ale oficiální potvrzení zde chybí.

Navzdory tvrzení Hútsíů, že mají hypersonické zbraně, nejsou předloženy žádné důkazy o odpalování raket tohoto typu, ani fakta o zasažení izraelského plavidla. Informace, které Hútsivé šířili, byly následně označeny za nepravdivé.

Hútsíové nejsou prvními, kdo tvrdí, že vlastní pokročilé zbraně, nicméně potvrzení jejich slov v praxi vyvolává pochybnosti u mezinárodních odborníků. Podobná prohlášení však zvyšují napětí v regionu a mohou ovlivnit námořní obchod a bezpečnost lodní dopravy.

 
---------------------------------------------------------------------

Rusové, během raketového útoku ATACMS na Krym, utrpěli zvláštní zranění

Majitel sevastopolské kavárny, kde se během raketového útoku ukrývali civilisté z učkujevské pláže, se podělil o svou zkušenost. Jeho slova přinesly RIA Novosti.

Podle muže podobná zranění ještě nikdy předtím neviděl.

"Rány poškozeným nekrvácely," poznamenal.

Jeden z poškozených utrpěl zranění, a to střepinou o rozměrech 2,5 x 2,5 centimetru, přičemž rána nekrvácela. Očitý svědek vyjádřil názor, že by se mohlo jednat o speciální materiál, který způsobuje, že rána se na prvý pohled jeví méně závažnou a její diagnostika se tím komplikuje.

Muž také dodal, že byli evakuováni především ti, kteří měli otevřené krvácení, což oddálilo poskytování pomoci postiženým s jinými typy zranění...

--------------------------------------------------------------

Libye přesouvá své vojáky na hranici s Alžírskem a hrozí útokem

Alžírské úřady oficiálně potvrdily výrazné posílení libyjských jednotek na své jižní hranici. Situace na hranici se vyhrotila poté, co Libyjská armáda dala Alžírsku ultimátum a požadovala návrat sporného území.

"Vraťte nám naši zemi, nebo ji převezmeme silou," prohlásila libyjská armáda a zvýšila napětí mezi oběma sousedními zeměmi.

Masivní přesun libyjských vojáků k hranici s Alžírskem vyvolává vážné obavy z možné eskalace konfliktu v regionu.

Alžírské úřady v obavách z toho, co se děje, posílily ostrahu a hlídkování svých hranic. V současné době probíhá aktivní diplomatické úsilí o urovnání situace mírovou cestou. Alžírské úřady zdůrazňují, že jsou připraveny bránit svou územní celistvost a suverenitu všemi dostupnými prostředky.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 dusan janto 2024-06-28 15:59
Toto vediet pred volbami tak PELEGRINIMU hlas urcite nedam ......Pan Pelegrini uz ste sa zapredal Ukrofasistom fuj hamba Vam aj tomu Ceskemu sasovi .
Citovat
#3 miroslav petr 2024-06-28 08:32
I naši bratři chtějí provést harakiri???
Citovat
#2 Emil Holub 2024-06-27 23:17
Jsou to sráči odkojení žinčicou, ti umí střílet jen jeden do druhého, ale vzepřít se umí jen ním, jinak jsou to vylizovači análů EUtopie a USA stejně, jako ta vláda před nimi, nebo ta naše...
Citovat
#1 Přemysl Javornický 2024-06-27 18:05
No, spíš to vypadá, že slova slouží k odstranění těch nejhorších možných protiakcí. Kdy se výroba munice začne a kde produkce nakonec skončí, to neví ani pan slovenský prezident. Tlak je na Slovensko velký, uvidíme, jak zafunguje maďarské předsednictví EU. Jde o klíčové období pro tuto planetu a její obyvatele.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře