Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zdá se, že Rusko nebude k vítězství ve válce potřebovat zimní ofenzivu

Moon of Alabama se ukázal jako spolehlivý zdroj zpráv o konfliktu na Ukrajině. Příspěvek z 23. listopadu naznačuje, že některá část ruské vlády nebo armády si konečně uvědomila, že Rusko je ve válce. Zprávu si můžete přečíst zde.
  • zda-se-ze-rusko-nebude-k-vitezstvi-ve-valce-potrebovat-zimni-ofenzivu

Zdá se, že osm měsíců trvající kremelská politika ochrany Ukrajiny před útokem, která tak pomáhala Ukrajině vést válku proti ruským silám, skončila. Infrastruktura – elektrická energie, doprava, voda – Ukrajiny je odstavena. Skutečné válečné ruské útoky na schopnost Ukrajiny fungovat se stupňují, což vede k rozsáhlejším a vážnějším škodám. Zdá se, že Rusové nechtějí zničit vše, pokud se Západ a jeho loutková ukrajinská vláda nevzpamatují.

Prolhaná západní média samozřejmě o skutečné situaci neinformují. Západní presstitutky jsou ministerstvem propagandy a vytvořily obraz ruské porážky. Bylo by obtížné určit nejhoršího lháře v západních médiích, protože kandidátů je nekonečně mnoho, ale Charles Moore z britského Telegraphu je hlavním kandidátem na zveřejňování těch nejvylhanějších zpráv: Viz například: „Jedinou nadějí Vladimira Putina je nyní vyděsit Západ, aby vyjednal ukrajinská vítězství.“ Telegraph nám také říká, že „Ukrajina by mohla dosáhnout Krymu do Vánoc“.

Stejné bludy šíří i američtí takzvaní „ruští experti“.

V důsledku toho mají západní národy o situaci zcela falešný obraz. Rusko by mohlo zničit Ukrajinu během jednoho dne, aniž by použilo jaderné zbraně. Zdrženlivost Kremlu – podle mého názoru strategická chyba, neboť umožnila Západu zapojit se a rozšířit válku na Ukrajině – má řadu legitimních důvodů. Ukrajina a její obyvatelstvo jsou součástí Ruska již po staletí. Dochází zde k velkému počtu vzájemných sňatků. Většina Ukrajinců není nakloněna neonacistům, kteří Ukrajinu ovládli po svržení vlády USA v roce 2014, a trpí jejich rukama. Kreml nechce mít na svých hranicích zbídačenou ruinu země a Kreml nechce nést odpovědnost za obnovu ukrajinské infrastruktury.

Je pro mě nepochopitelné, že „experti“ a „reportéři“ na Západě jsou tak hloupí a zkorumpovaní, že produkují směšné zprávy o konfliktu, které nesou jejich jména. Je to naprostý nesmysl, který podpořil falešné přesvědčení, že Rusko lze porazit a že „Ukrajina může být do Vánoc na Krymu“.

To, že taková absurdní propaganda může být účinná, může vyústit v to, že USA/NATO nasadí boty na zem (= pošlou na Ukrajinu pěchotu), a pak tu máme třetí světovou válku.

Z hlediska Washingtonu platí, že čím více bude Ukrajina zničena, tím lépe. Pokud Putin konečně upustí od svých polovičatých opatření a pustí se do skutečné války, válka brzy skončí. Pokud se Washingtonu podaří zabránit Zelenskému, aby se vzdal, dokud nebude Ukrajina zničena, získá Washington výhodu ekonomického a finančního vyčerpání Ruska, které si obnova vynutí. Z hlediska Washingtonu platí, že čím více problémů pro Rusko, tím lépe bez ohledu na náklady pro Ukrajince.

To, čeho jsme svědky, je obrovská nelidskost Washingtonu a hlavních měst NATO. Je nespravedlivé, že náklady na nelidskost Západu platí Ukrajina, a nikoli Washington a evropské metropole.

Originál: It Seems Russia Won’t Require a Winter Offensive to Win the War vyšel 25.11.2022 na paulcraigroberts.org.

Zdroj: zvedavec.org

Roberts Paul Craig

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Zásilkovna 2022-12-14 06:59
K jaké "válce:? Když někdo v Rusku řekne, že to je válka, hrozí mu 15 let kriminálu. A neměli být Rusové náhodou už 10 měsíců na hranici s Polskem, Slovenskem a Rumunskem? Říkali, že Kyjev vezmou za 2 dny a celo Ukrajinu za týden. A teď s velkou slávou útočí u Bachmutu, 160 km od ruských hranic? A ani nebudou potřebovat zimní ofenzívu? A ta ofenzíva v únoru 2022 nebyla zimní? To si vážně děláte z lidí tak nehoráznou srandu? Může být jasnější ukázka marnosti ruské armády a neschopnosti ruského velení, než je tato "speciální operace", trvající 10 měsíců, která Rusko stála bezmála 100 000 mertvých a 2x tolik zmrzačených a zajatých vojáků? Jak to, že byly mobilizace a chystá se další? Putin na začátku slíbil, že mobilizace nebude a dokonce že tam budou bojovat jen profesionální vojáci. Neměli tam být ani záklaďáci. Jenže zase lhal... https://www.youtube.com/watch?v=rokcygKgclc
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře