Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

AŽ PÁVEK “ZÁCHOD” SCHVÁLÍ, MŮŽE BÝT UŽ POZDĚ…

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (127) AŽ PÁVEK “ZÁCHOD” SCHVÁLÍ, MŮŽE BÝT UŽ POZDĚ…

Minulý nedělník jsem naznačil, že se v našich úvahách trochu posuneme. Politická situace je v České republice zabetonovaná a odvíjí se podle velmocenských choutek našich „partnerů“, rozuměj západních protektorů.

Momentálně si dosadili na Hrad Petra Pávka, který si plete „zákon“ a „záchod“, bude to nejspíš podobný popleta jako strýček Joe, ale to neva, hlavně když dá parafu na každý glejt, který mu bude z vlády (nebo spíše z amerického velvyslanectví) posunut.

Tak jako rychlostí blesku podepsal okradení důchodců za bílého dne, aby bylo na nákup zbraní, které zase věnujeme Ukrajině, nejspíše tak rychle a snaživě by podepsal i mobilizační zákony, kdyby k nim situace nazrála.

  • az-pavek-zachod-schvali-muze-byt-uz-pozde

A protože k nim situace nazrává, neboť „mír je sprosté slovo“ a všichni se modlí za ukrajinskou jarní ofenzívu – i sám rezident Pávek se nechal slyšet, že Ukrajinci budou mít poslední pokus – je na čase si něco říci o tom, zda jsme připraveni na situaci, kdy by válka přešla do dalšího stádia.

Protože vláda už připravuje zákony (říká se tomu Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti obrany), které mají usnadnit vysílání vojáků na frontu a v jejich rámci dokonce snižuje z dosavadních třiceti na pouhé tři dny lhůtu, během které si člověk může vyřídit své osobní záležitosti, než bude odveden, jak upozornil Radim Fiala z SPD, je jasné, že příliš prostoru, jak se k povolávacímu rozkazu postavit, mít nebudeme. Nastane-li mobilizace, jak o tom halasně mluvil šéf generálního štábu Řehka (dokonce v době, kdy se všichni smáli A. Babišovi, že straší válkou), bude prý „minimálně“ výběrová. Dá se očekávat, že vojáci z povolání půjdou jako první, ale těch máme dvacet tisíc. Po nich by nastoupily Aktivní zálohy, ale těch je dokonce jen čtyři tisíce. Tím by asi byli vojáci vyčerpáni a na řadu by přišli obyčejní občané.

Podle Řehky by mobilizace byla „minimálně“ výběrová, tedy mohla by být i plošná. Týkala by se tedy i žen. Oficiálně by z ní měli být vyňati ti, kterým už bylo šedesát let, ale věřte tomuto státu, kde se vše mění ze dne na den, ve zrychleném čtení a kde stačí zvednout ve Strakovce telefon, zavolat na Hrad a rezident Pávek už sliní pero, aby „záchod“ podepsal… Až vládě dojde, že mladí lidé neumějí se zbraněmi zacházet, budou možná důchodci, co ještě pamatují výcvik v československé armádě, velmi žádaní. Teď to sice nejde, ale kdyby byl zájem, ono by se to už nějak vymyslelo. Bojovat dnes v cizí armádě je také proti zákonu, ale když se udělí výjimky a “přimhouří se oči”… Když už teď důchodce hanebně okradli a jejich peníze použili na válku, myslíte, že by se nenašel způsob, jak je využít i jinak? Na Ukrajině mobilizují vše, co má ruce a nohy – od poďobaných mladíků, co sotva vyšli ze školních škamen, po vousaté staříky, někde dokonce mobilizují i slepé a jinak handikepované. Dramatické záběry, jak se odvádí na frontu, Vám ale Česká televize neukáže. Kdyby vypukla válka naplno i na českém území, myslíte, že u nás bude probíhat mobilizace decentněji a kultivovaněji? Každý by se proto měl připravit, aby ho taková situace nezaskočila, až nastane, protože nastat může v podstatě kdykoli. Když už o tom Řehka veřejně mluvil (dokonce dvakrát) – a přitom by o něčem takovém mluvit vůbec neměl, protože není politik, je voják – pak to asi znamená, že je tato varianta na stole více, než si myslíme nebo si jsme ochotni připustit.

Samozřejmě raději nehovořím o tom, jak je to celé absurdní, že bychom my měli jít bojovat za Ukrajince, kteří odtamtud hromadně utekli… Byl jsem teď o víkendu s manželkou v nákupním centru vyřídit nějakou reklamaci a byl jsem v šoku – obchodní centrum plné Ukrajinců, Ukrajinek, ukrajinských rodin. Všímám si toho už dlouho, ať zajdu do jakéhokoli nákupáku, je výjev podobný. Připadal jsem si jako cizinec ve vlastní zemi. Je to nějaké divné, s těmi migranty, v poslední době. Buď to jsou migranti s iPhony a ve značkových hadrech, nebo – jako teď – migranti v SUV a nabušených luxusních autech. Dříve jsem si všímal, že Vás v obchodech sem tam nějaká Ukrajinka obsluhovala coby prodavačka. Teď si stále častěji všímám, jak jsou Ukrajinci zákazníky – a vypadají spokojeně, nevypadají na běžence, co si tak tak zachránili holý život. Většina z nich totiž utekla ze západní Ukrajiny, kde se téměř nebojovalo. Dnes je potkáte s papírovými nákupními taškami značkových obchodů, jak se znuděně procházejí mezi butiky. A Hňup si myslí, že zatímco oni se před válkou zdekovali, my půjdeme za ně bojovat jejich válku? To jako vážně?

Takže pokud by mobilizace nastala a vy jste zjistili, že máte jen tři dny na to, vyřídit si vše potřebné, zjistili byste nejspíše, že to je moc krátká doba a že se během tří dnů připravit na něco takového nedokážete. Proto je třeba vše promyslet už nyní, abychom nebyli zaskočeni.

Dokonce si myslím, že tohle je teď důležitější než nějaké demonstrace či jakákoli jiná politická činnost…

Příště budeme v tématu pokračovat…

Vlasti zdar!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jara 2023-03-28 19:39
Seymour Hersh, který nedávno odhalil podrobnosti sabotáže Nord Stream II., přišel s tím, že podle jeho zdrojů z vysokých míst, má USA "Plán B", že vstoupí v přímý konflikt s Rusy, pokud bude Kyjev prohrávat. Zdůraznil skutečnost, že USA vyslaly jednotky svých 82. a 101. elitních výsadkových divizí blízko ukrajinských hranic, zatímco do Evropy přichází mnoho zbraní.

https://www.youtube.com/watch?v=d4dcFDY2-yY

https://www.youtube.com/watch?v=Qe358vkIbFg&t=68s

Jelikož nejsou moc dobří v pozemním boji (jak říká generál McGregor, jsou především námořní a letecká velmoc a když se jim něco nedaří, tak se jednoduše nalodí a zmizí), budou chtít do masomlýnku Evropany. Východní Evropany.
Ano, guma to nekváká jen tak. Stejně jako Zelja nekvákal jen tak, že by měli američtí synové umírat za Ukrajinu. Znělo to jako by byl na drogách, nicméně pro taková slova musel mít odněkud podnět.

......vemte si to: umřít za nejzkorumpovaně jší zemi na světě....to je snad darwinovský výběr.
Řešení je ve skutečnost jednoduché. Neposlechněte nikdo. To oni jsou zločinci. Proč nabíhat na řízenou genocidu Slovanů vlastníma rukama?

...přičemž ale, přejdu-li k tématu Ukropi u nás....to oni se nevidí, co jsou zač. Oni už mají tak vypláchlé mozky, že se nad nás nadřazují a považují Čechy za lidi druhé sorty. Dosvědčuje to spousta lidí, kteří s nimi přicházejí blíže do kontaktu. Doslova to Ukrajinci takto formulují. Nakonec, vždyť ani ty Rusy - světovou velmoc - nepovažují za rovnocenné partnery k jednání. Přijde mi to směšné. Když tohle dělali Němci, bylo to taky stupidní, jenže když už nic, tak to alespoň mohli opřít o fakt, že po nějakou historickou dobu skutečně dominovali kusu Evropy. Ukrop byl vždycky jen kus hovna. Ale prý postavil pyramidy a vykopal Černé moře.
Citovat
#2 Kluk 2023-03-28 12:15
Citace:
A protože k nim situace nazrává, neboť „mír je sprosté slovo“ a všichni se modlí za ukrajinskou jarní ofenzívu – i sám rezident Pávek se nechal slyšet, že Ukrajinci budou mít poslední pokus – je na čase si něco říci o tom, zda jsme připraveni na situaci, kdy by válka přešla do dalšího stádia
Však Rusové dali jasně najevo, že se NATO stáhne tam, kde bylo před rokem 1997, to znamená, že "naši" politici mají strach, že ztratí oporu kterou mají v NATO a budou odejiti, buď v míru nebo násilně, a o tom je celý ten jejich strach ze změn ve světě.
Citovat
#1 Strejc 2023-03-28 11:59
S obyčejnými čecháčky stejně válku nevyhrají, a to z jednoho prostého důvodu: nemáme prostě žádnou motivaci.
I tady platí popěvek našich dědů: "Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa nevíme proč ..." Marná snaha, vyhozený peníze a ti klucí jim nakonec stejně utečou nebo se vzdají Rusům. Byli by blbý, kdyby ne ... Jak pravil ve vězení Hermann Göring: prostý muž nemůže na válce nic získat; maximálně - když bude mít štěstí - se zase vrátí ke své práci (pokud dnes nějakou vůbec bude mít). Kdo se vrátí bez tělesné újmy, stejně bude s nervama magor. Znal jsem jednoho dědu, který byl za mlada totálně nasazený v Reichu a zažil bombardování. Celý život už měl nervy pocuchyný.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře