Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BUDE BAŠTA SKUTEČNOU BAŠTOU?

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (114) BUDE BAŠTA SKUTEČNOU BAŠTOU?

Přeju vám pěkný předvánoční týden. Děkuji všem, kteří mi napsali v reakci na můj minulý nedělník. Sešlo se mi několik reakcí. K tématu se vrátím v lednu, dnes bych se chtěl ale věnovat prezidentské volbě.

Některé záležitosti se mezitím vyřešily samy – sliboval jsem, že si proklepneme kandidátku Rohanovou, která dříve kandidovala za vlastenecké subjekty, jenomže ministerstvo vnitra ji zatím stihlo ze „hry o trůn“ vyřadit. Je to samozřejmě skandální, protože pravidla prezidentské volby jsou upravována, jak se momentálně mocipánům hodí, takže ten, kdo dění více sleduje, se nestačí divit, v jakou frašku se prezidentské volby zvrtly. Již vyřazení kandidáti se zase do hry vrací, nebo se chtějí soudit, aby se vrátit mohli. Nikdo vlastně neví, kolik kandidátů nakonec bude či nebude připuštěno, zda se volby v řádném termínu uskuteční, zda budou u soudu napadeny či ne, zkrátka vše je tak trochu ve hvězdách, na vodě, každý týden se to mění, takže těžko předvídat, co se bude dít.

  • bude-basta-skutecnou-bastou

Zajímavostí je, že celá ta lapálie s „vlasteneckými kandidáty“, kteří se nakonec do voleb vůbec nedostali, vede zatím k tomu, že jediným „vlasteneckým“ kandidátem je kandidát SPD Jaroslav Bašta – když tedy přimhouříme obě oči a budeme na chvíli předstírat, že SPD je vlasteneckou stranou. Ať už ale vlasteneckou stranou je, či není, vlastenci už mezitím stihli Baštu za vlastence vyhlásit a ohlašují mu podporu. Nebo to řekněme ještě jinak – „vlastenci“ si z Bašty svého vlasteneckého kandidáta učinili stůj co stůj, protože jim ani nic jiného nezbývá – protože nikoho lepšího tam neměli a nemají.

A tak jsme mohli například číst vyjádření Akce D.O.S.T., pod které se podepsalo několik předáků „vlasteneckých“ stran a spolků – svorně prohlašují, že budou volit Baštu, protože to má ze všech kandidátů v hlavě nejvíce srovnáno. Ponechme teď stranou, zda je to pravda, nebo jen zbožné přání: Bašta zatím mluví rozumně a tak, jak se vlastencům líbí, ale to je celkem logické, protože jen od nich může nějaké hlasy získat, pro ostatní voličské skupiny je nezajímavý.

Vlastně mu nezbývá nic jiného, než se o hlasy „vlastenců“ opřít, protože jiné nedostane – a proto se jim snaží zalíbit. Otázka ale je, jak by se na prezidentském „stolci“ skutečně choval – dobře totiž víme, že SPD vlasteneckých témat jen zneužívá, aby získala hlasy nespokojených voličů, ale nikdy pro ně nic neudělá a nebo – a to spíše a častěji – je nakonec zradí a hlasuje zcela systémově. Příklady snad netřeba uvádět.

Pravdou ale je, že skutečně vlastenecký kandidát v prezidentské volbě není, což SPD umožňuje pokračovat v této rétorice – že je mluvčím všech vlastenců. To také umožňuje něco, co bylo v minulých volbách nemožné – SPD sice tvrdila, že vlastenci mají volit jen a právě ji, ale kandidatura ostatních menších vlasteneckých stran jí ubírala hlasy. Teď by se ale mohlo stát, že se za SPD všechny menší strany sjednotí a podpoří jejího kandidáta, což se už děje, jak jsem výše uvedl.

Zde se tedy nabízí otázka, jak se k tomu postaví Národní demokracie. Podpoří pana Baštu? Podpoří kandidáta SPD? Podpoří SPD?

Necháme to ještě otevřené. Předně proto, že máme informace o tom, že ti, kteří se za Baštou sešikovali, o podporu Národní demokracie nestojí. Nebo – řečeno přesněji – když bylo některými našimi přáteli navrženo, že by do podpory „jediného vlasteneckého kandidáta“ měla být zapojena i Národní demokracie, někteří se zděsili a začali se křižovat, jiným zase zaskočil maces v krku. Výsledek byl asi takový, že se musejí nejprve poradit, zda nás „vezmou mezi sebe“. No – radí se nejspíše až dosud…

Ale nevadí, když o podporu Národní demokracie pan Bašta nestojí, nebudeme se vnucovat. Ještě bychom mohli panu Baštovi ublížit a dát mu jakýsi polibek smrti – říkalo by se pak, že je kandidátem netoliko extrémistů, ale i fašistů, nacionalistů či – nedej Jahve – antisemitů. Média by si na něm smlsla a on by pak volby projel. Národní demokracie si něco takového nemůže vzít na triko…

Na druhou stranu, Zemanovi jsem v kampani nepřímo pomáhal, aniž by o to stál (to, že jsem pak byl z jeho druhého funkčního období zklamán, je věc druhá). Nepřímo proto, že jsem se spíše zaměřil na jeho protikandidáta – Karla Schwarzenberga, kterého jsme například „načapali na Bilderbergu“, jak jsem se o tom po čtrnácti letech rozhodl rozepsat v této nové publikaci, která obsahuje mé starší texty na toto téma a také výborný text mého kamaráda Dana Solise. Média pak mylně (nebo lživě?) tvrdila, že mne za to Zeman pozval na Hrad, ale nebyla to pravda. Třeba nakonec Baštu podpoříme, třeba i jemu navzdory. Ať je sranda. Aspoň se ukáže, jaký je charakter.

Ale jak jsem řekl – ještě si to všechno hodně promyslím. Ještě to nechám otevřené. Do voleb se toho může ještě hodně stát a já se rozhodnu až na poslední chvíli, zda – abych použil rétoriku SPD – vyhodit svůj hlas, nebo ho dát raději tomu, kdo má větší šanci se do druhého kola dostat…

Zatím panu Baštovi nabízím zdarma dobrý slogan: Budu baštou proti nepřátelům národa! SPD, která nám (Národní demokracii) tradičně krade slogany a často přímo i rovnou naše vlastní infografiky, tímto – výjimečně – uděluji souhlas k jeho použití :)

šťastné a veselé!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#10 miroslav petr 2022-12-23 09:35
zaplat pámbu,že velmi rozumných voličů bašty stále přibývá.čaputov á chce zavést unizáchody,unis prchy,unišatny, preferovat 97 pohlaví,pavel chce třetí světovou proti velmoci,která chce zničit fašismus na ukrajině a pak chce s donaldem bojovat proti světoivládě-deb ilgatě,soroš... .88%/!!/voličů odmítá hmotnou odpověcnost politiků+soudců ,proto si politici budou stále dělat co chtějí.88% voličů chce žít bez elektřiny,ropy+ plynu,chce umírat v bídě+o hladu....bože,o dpust jim, nebot nevědí,co činí...následky poznají do roka+do dne,ale to už bude pozdě.
Citovat
#9 Jara 2022-12-23 08:57
Miroslav Petr - "proboha, koho chcete volit" .........tak jako minule, než to dát znovu Zemanovi, raději nic. Čas dal za pravdu mě. V prvním období snad něčemu pomohl, spíše jako pobočný efekt, jelikož muslimské migraci nebránil pro naše krásné oči, Čechy on opovrhuje, ale jak u Žida nepřekvapuje. Narozdíl od mnohých, vím cosi o jeho mafiánských kontaktech po celou kariéru, byl to on, kdo stojí za rozprodáváním republiky do zahraničí a likvidací českého průmyslu. Byl to on, kdo na dlouho zahanbil Čechy, když zvedl ruku pro bombardování Srbů, kteří vždycky stáli při nás. Nikdy nezapomenu, jak zde při plandemii chtěl zavádět vojenský režim jako v Izraeli. A pak mi definujte "menší zlo" . Zlo je pořád zlem a tu chvíli, kdy se vám jeví být menším, posuzujete subjektivně.
Bašta je jen korytář, abnormálně slabý do tak krizové situace. A že seděl? Nuž seděl i Havel, kdekdo,...co tam máte dál?
Co se SPD týče, pokud někdo tvrdí, že je proti EU, ovšem pro NATO, pak buď vůbec nic nechápe, a pak tam nemá co pohledávat, anebo hraje ošklivou hru s hloupým voličem. NATO jest USA. Evropa je vazalem USA, Evropská unie právě cíleně likviduje Evropu, aby zachránila ekonomiku USA a jako jejího stěžejního konkurenta. A to jen jen ta nejzákladnější věc. SPD je tu jen proto, aby na sebe stahovala nespokojené občany, aby to pak nasměrovala vniveč.
Zásadní problém je řadový český volič. Proč se třeba ten maďarský chová diametrálně jinak? Nikdy nepodlehli podsouvanému komplexu méněcennosti vůči Západu, nikdy tam nezmizelo vlastenectví. Kdežto u nás to pozoruju i u poválečné generace. Obávám se, že českého voliče obrátí jenom prázdná lednice. Na tomhle by bylo potřeba pracovat, nikdo to nedělá. ABB však ano. I když bych si ho sama nevybrala na nějaký post, tak v tomhle se ho zastanu. A proč odpadlíci nevstupují k němu, ale do SPD? Nuž, stačí nálepka antisemitismu a každý vychcan začne
řvát "fuj". Tohle české židomilství mě už taky pěkně sere. A kývnu Bartšovi na to, že to samo o sobě je už jako lakmusový papírek. Víte, mě nezajímají Kobzovy kšefty s Izraelci....... respektive...za jímají.
Citovat
#8 miroslav petr 2022-12-23 06:11
proboha,koho chcete volit?čaputovou nebo pavla?????????? ?????????už se nedivím,jak dopadly volby,když vidím takové názory.kdo uráží,má nedostatek argumentů.upřím nou soustrast.bohuž el,nic jste nepochopili.nik do není dokonalý!!!!!!! !proto volit menší zlo,nejít k volbám=volit čaputovou či pavla.jestliže je jediný,kdo má dlouholetou,cel oživotní/!!/pol itickou praxi a dokonce za svou odvahu seděl/!!!/,neex istuje nikdo lepší.kdo nechápe,tak marnost nad marnost
Citovat
#7 disident 2022-12-23 01:44
ABB vyčítá SPD, že je stranou pouze Okamury, že všechno závisí na Okamurovi, Co je však ND? Kromě o ABB jsem neslyšel o nikom jiném, snad pouze o p. Sedláčkovi, který má na starosti ND mládež. Proč by ABB nemohl vyzvat členy ND, aby p. Baštu podpořili? Komu jinému chce dát hlas, vždyt ti ostatní jsou jeden jako druhý protinárodní? Proč "odpadlíci" z jiných stran jdou do SPD a ne do ND? Dgkonce i Domobrana, se kterou ND kdysi spolupracovala, je nyní jasně pro p.Baštu. Nemýlí se náhodou p. ABB ve svých názorech? Proč se neuchází o prezidentskou funkci ABB, když je z vlastenců nejlepší? Ještě by mě velmi zajímalo, na čí stranu se postaví madam Volfová s Volným. Nějak o nich není slyšet.
Citovat
#6 disident 2022-12-23 01:27
Je zajímavé, že ANS je pro pana Baštu. To už ABB zabúdol, že v posledních volbách do krajských samospráv měla ND společnou kandidátku s ANS? Tehdy ABB vytýkal p. Volnému, že je do spolku nechce a že tak trhá jednotu vlasteneckých sil a dal se do spolku s ANS, Dnes to, že ANS podporuje p. Baštu není správné? Netrhá jednotu vlasteneckých stran náhodu ABB s jeho ND?
Citovat
#5 Jaroslav 3 2022-12-23 00:17
A ještě dodám.
Nenávist, která z nich přímo stříká, vůči SPD těchto zoufalých existencí, kteří se nestydí urážet SPD či jeho členy, při jakékoliv příležitosti, jde tak daleko, že si na SPD najdou vždy něco, čím by mohli plivnout, urazit.
A kdyby nebylo toho hlasování (marginální problém, který nic neovlivnil), tak by si našli jiný důvod, jak kopat do SPD a nejen do SPD.
Poslouchal jsem živě ten rozhovor s M. Kollerem na Svobodném rádiu. Koller se choval jak nevychované hovado, skákal redaktorovi neustále do řečí, že SPD hlasovalo pro NATO tím, že se i někteří zdrželi hlasování, mlel si stále svou a když byl slušně upozorněn, aby nechal V. Kapala domluvit a neskákal mu neustále do řeči, tak práskl, jako malý spratek, telefonem. M. Koller je zřejmě nejlepší odborník na zbraně apod., široko daleko, ale jeho ego je značně nebubřelé. Nesnáší, když mu někdo odporuje, má jiný názor a pak má ty hysterické záchvaty. A pak ty lži, co kdekoliv potom uváděl v jiných rádiích, jako, že SR je NATO Svobodné rádio, redaktor je NATO Kapal atd., byly trapné. Kdo sleduje dlouhodobě Svobodné rádio, tak moc dobře ví, že Koller lže, až se mu od huby práší A Vladimír Kapal a jeho tým NATO nikdy nepodporoval. Naopak!!!
Citovat
#4 Jaroslav 3 2022-12-22 23:47
Nejen A.B.B., ale i jakýsi Jara, pořád nepochopili, že celá alternativa hledá, jak najít styčné body alespoň k nějakým společným tématům. Jen nenávistný hlupák rozeštvává místo toho aby spojoval. Ty klapky nenávisti jim, bohužel, zatemňují mozek. A.B.B. tímhle stylem nikdy nepřekročí 0,08% při volbách a bude čím dál zatrpklejší a o tom chytrolínovi, který si myslí, že je inteligentnější než p. Bašta je zbytečné mluvit. Jen snad, že pro něj p. Bašta není žádný sráč, to je leda sám. To bych ale chtěl po takovém žlučovitém ubožákovi moc.
Citovat
#3 Jara 2022-12-22 21:34
Miroslav Petr - váš názor je hlupácký. Spíše se podívejte na trapné blekotání Bašty, když zdůvodňoval, proč zvedl ruku pro vstup Finska do NATO a trochu se poohlédnout po jeho minulosti. Na něj stačí zadupat a zaleze, otočí jak korouhvička. Takový Martin Koller se strašně dlouho zastával SPD, ale nakonec již také nemohl uhýbat očima, že jde jen o tzv. řízenou opozici, že podobně jako Babiš něco jiného říkají a něco jiného konají. Personální politika totální katastrofa, nasávají a recyklují odpadlíky z ČSSD a dalších stran a lidi, kteří to myslí upřímně a něco odpracovali, upozaďují. V žádném případě tohoto sráče volit nebudu. Té naivní představě, že se uskuteční jakýsi "převrat" pomocí prezidenta, který odvolá vládu, může věřit jen člověk s nízkou inteligencí. A i kdyby se to nakrásně i povedlo, (jakože to takhle jednoduché není), při prvních volbách náš lid pošle do Sněmovny zase tytéž. Chyba je v lidech.
Citovat
#2 miroslav petr 2022-12-22 16:17
nebude-li soudruh Bartoš volit Baštu, pak logicky bude volit proti českému národu!
Citovat
#1 miroslav petr 2022-12-22 16:14
ND tradičně špiní jedinou stranu, která se zastává obyčejných lidí. zaplat pámbu,že jde o neznámou mikrostraničku.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře