Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis vládě v reakci na smrt paní Lenky v Egyptě

Páni ministři,

vládo postupovali byste opravdu stejně, kdyby paní Lenka byla z Vaší rodiny? Paní Lenka -naivně jako mnozí uvěřila, že nějaký hotelový resort v Egyptě je „bezpečná“ destinace pro dovolenou Evropanky , -měla smůlu, že byla v nesprávný čas na nesprávném místě, (je pravda, že nikdo nevíme, kdy a kde se něco takového může stát, klidně i u nás doma), -přes to, že byla obětí vražedného útoku -snad prý ne teroristického, prý nesouvisejícího s Islámem, (všichni tomu určitě věříme) -náš stát ji ponechal dlouhé dny na místě a v péči lidí, podobajících se a hlavně mluvících stejně jako vrah, to ztýrané duši a zraněnému tělu určitě k uzdravení příliš nepomohlo.

A tak se ptám, proč nebyl těmi, co umí a mohou rozhodnout okamžitě po útoku vyslán alespoň i jeden jediný český lékař a zejména i psycholog na akutní pomoc občance -oběti vraha IHNED.

 

  • otevreny-dopis-vlade-v-reakci-na-smrt-pani-lenky-v-egypte

A v prvním okamžiku, kdy by to dovolil její stav nepřiletělo dle jejího stavu speciálně vybavené letadlo a neodvezlo tuto oběť domů, prostě PRYČ a to okamžitě, jak toho byla patřičným letadlem jen trošku schopna ? Nebylo by lépe, kdyby to speciální letadlo letělo raději zbytečně pro třeba i malé zranění jako cvičný let než čekat, zda bude časem paní schopna si třeba doletěl domů nějak sama? Určitě pro její stav zejména duševní, který s fyzickým v takovém traumatu souvisí, by toto prospělo více jak kde jaký pracovník ambasády, rodina….a třeba i nejlepší nemocnice a péče Egypta.

Nůž vraha asi také sterilní nebyl, nemocniční bakterie jsou všude a asi v Egyptě nemusí být totožné jako u nás doma a tedy pro Evropanku možná další zátěž navíc, strava také nebyla asi pro tělo a duši Evropanky v posttraumatickém šoku zrovna obvyklá- ale na kdyby se nehraje a po bitvě je každý generálem! A nyní se žvaní, jasně nikdo nic nezavinil, nepodcenil, konzilia se schází , doktoři to vysvětlují -a najednou letadlo se skoro nemocnicí s několika lékaři se nyní vyslalo, proč ale neletělo dříve PROČ, PROČ , PROČ!??? Jistě NIKDO nepředpokládal, stav se zdál stabilizovaný… bla bla bla…. A třeba se o náklady mohl a měl podělit či celé uhradit i Egypt, to jejich občan jim vraždil turisty, které Egypt určitě potřebuje.

Ano je možné, že by to dopadlo i tak pro chudáka mladou paní Lenku stejně, ale pro občana ČR z dolních 10 mil. a rodinu paní Lenky by to stejné určitě nebylo a to ani náhodou. Občan by totiž věděl, že náš stát se o oběti takových šílených činů nejen zajímá, ale hlavně a zejména se postará bez prodlení o dopravu zraněné oběti řádění vraha v cizině domů a ne až v truhle! Zkuste si někdo z Vás politiků, odpovědných mluvících hlav, tvářících se nyní pietně představit, že byste byli na jejím místě osobně Vy, či někdo z Vašich nejbližších. A odpovězte si dle svědomí . Opravdu jste udělali VŠE, co jste mohli a včas?! Marie Trojanová

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jan Kopeček 2017-07-30 09:17
To jsou všechno zbytečné pohřební kecy. Pokud si lidé nedají pokoj a stále budou nezi tyto černé čmoudy jezdit, je to jejich volba a jejich riziko. Ale nekupte to, když je to tak levné, že? Dá se předpokládat, že takových akcí bude přibývat. Akorát se divím, že autorku nezajímá falt, jak nás o tom od samého počátku informovala media! A pokud by pro každého zraněného člověka v cizině měl létat okamžitě speciál, tak by jich asi bylo málo. Zkrátka, nornálně uvažující jedinec do takových destinací dávno nejezdí. No jo, ale vykládat v práci, že byl na dovolené u Máchova jezera či jide v Evropě není přece in.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře