Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT ke zrušení Taxisova příkopu a úpravám dalších nebezpečných překážek pro závody koní na Velké pardubické

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT ke zrušení Taxisova příkopu a úpravám dalších nebezpečných překážek pro závody koní na Velké pardubické steeplechase
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT před dvěmi lety důrazně žádala kompetentní orgány veřejné moci a další právnické i fyzické osoby, které s tímto případem mají cokoliv společného, popř. mají možnost spolurozhodování či ovlivňování fungování Velké pardubické (Velká pardubická steeplechase), aby urychleně reagovaly na úmrtí koně Sottoventa při posledním závodu a přijaly opatření, jimiž obdobným událostem v budoucnu zamezí.

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-ke-zruseni-taxisova-prikopu-a-upravam-dalsich-nebezpecnych-prekazek-pro-zavody-koni-na-velke-pardubicke

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomínala, že se jedná již o 26. oběť obávané překážky a že za historii závodů přišlo o život více jak padesát koní. Poukázala tak na nebezpečnost překážky tzv. Taxisova příkopu, na kterém dochází ke zranění a úmrtí zvířat opakovaně. Z tohoto důvodu považuje DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT za nutné tuto překážku ze závodu vypustit, tzn. ji zrušit.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT upozornila, že nebude-li na její výzvu včas a řádně reagováno, hodlá využít všech zákonných možností, případně se obrátit na mezinárodní organizace zabývajících se ochranou zvířat.

V reakci na výzvu DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT byla již skoro 7 000 petenty podepsána petice za zrušení Taxisova příkopu pro závody koní na Velké pardubické a zmírnění dalších nebezpečných překážek občany, kterým není též lhostejné zbytečné mrzačení a umírání koní na tzv. „smrtící pasti“ oficiálně nazvané Taxisův příkop.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomíná, že v anketě na známém webovém portálu se vyjádřila jasná většina pro zrušení Taxisova příkopu. V otázce "Měl by se zrušit Taxisův příkop" totiž hlasovalo 61% občanů pro odpověď „Ano – je zbytečné, aby na něm umírali koně“, 5% občanů pak pro odpověď „Zrušit by se měla celá Velká pardubická“. Pouze třetina hlasujících by byla pro zachování Taxisova příkopu. Ankety se zúčastnilo 7 551 občanů.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT konstatuje, že doposud nebylo ze strany odpovědných a spoluzainteresovaných institucí a orgánů veřejné moci reagováno jinak než pouze odpovědí o zřízení expertní komise, která se bude tématem průběhu dostihů a Taxisova příkopu, včetně případných úprav překážky, zabývat. Vzhledem k této skutečnosti, pokud tedy nedojde k vypuštění překážky s názvem Taxisův příkop a zmírnění dalších nebezpečných překážek, využije DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT další zákonné možnosti, které připadají v úvahu, a obrátí se s žádostí o pomoc na mezinárodní organizace a instituce zabývající se ochranou zvířat. 

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘATV Domažlicích 5. 10. 2022

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 marmaris305@seznam.cz 2022-10-08 03:08
Jasně. A nezapomeňte vy pomatenci zase vběhnout při závodech koním do dráhy. Tím totiž ty mrtvé koně vyrábíte sami. Místo, abyste se starali o zubožené koníky, o které se majitel nestará, vymýšlíte blbosti, aby se nekonaly závody, na které se koně připravují celý rok, někdy i déle.
Citovat
#2 adamkratochvil 2022-10-07 12:10
jednoznacne zrusit!!!
Citovat
#1 adamkratochvil 2022-10-07 12:06
vedome zabijat krasne zvierata iba tak pre zabavu divakov, ktora prinasa usporiadatelom Velkej pardubickej prachy je hyenizmus...Tax isov priekopu treba zrusit...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře