Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Měl na vybranou?

Dneska všichni, včetně alternativy, opakují: "nesouhlasíme s ruskou speciální operací, chceme mír." Chápu to, po té, co na nás vytáhli paragraf o schvalování genocidia, který je totálně gumový a dá se použít kdykoliv, za cokoliv a na kohokoliv, mají všichni strach, že jim zablokují weby a internetová rádia a následně je začnou stíhat.

Ostatně mnozí již stíháni jsou, viz. Kapal, Skála, Šifrín, Kratochvíl a další. Taková je doba, musíme vydržet až ti, co tohle na nás vymysleli, budou sami souzeni za zpronevěření se ústavě a zákonům, na které sami měli dohlížet. To nepochybně přijde, ať už v řádu měsíců, možná následných dvou, tří let!  Ale, co je podstatou otázky?

  • mel-na-vybranou
Každý příběh, každé bezpráví, každá válka má někde svůj počátek, na jehož základě se ten příběh rozvíjel, až dospěl do válečného finále. A tento ukrajinský příběh, za plné účasti velkého hegemona a tvůrce barevných a jiných revolucí, započal na Ukrajině již někdy v roce 2003 a k zásadnímu vyvrcholení dospěl v roce 2014 během kyjevského majdanu, tedy puče, kdy Američany vedená nacionalistická sebranka na Ukrajině převzala moc prostřednictvím násilného převratu a opozice byla potlačena terorem!
 
A od té chvíle Ukrajina, jako legitimní stát, přestala existovat, neboť moc tam byla získána násilím, nikoliv prostřednictvím demokratických voleb! A tam, kde k moci nastoupí nacisté a fašisté, není pro ně jiné cesty, než si svou moc udržet pomocí stále se stupňujícího násilí a teroru. To je zákonitost, pravidlo! A ruská operace 24.2.2022 nezačala z ničeho nic, protože se Putin špatně vyspal, ale jako logické pokračování toho, co se na Ukrajině odehrálo předtím!
 
A moje otázka závěrečná: Co si myslíte, že by následovalo, pokud by svět, na počátku druhé světové války, nadále pokračoval Chamberlainovou a Daladierovou cestou Mnichovské dohody z 30.září 1938? Tedy přístupem, že Hitlerovské Německo je sice specifický element, ale mír je cennější? Myslíte si, že by tento přístup spasil tehdejší svět? Že by si to Hitler rozmyslel? 
 
Válka je nejhorší možné, kruté řešení, ale bohužel žijeme v takovém světě, s tak nastavenými pravidly, že někdy jiné řešení, než válka, nezbývá.
 
A věřte nebo ne, Putin v únoru 2022 řešil přesně tentýž problém a do té války se mu ani v nejmenším nechtělo, protože věděl, co bude následovat. Jenže... Měl na vybranou?
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 disident 2022-11-26 20:28
Rusko od r-1990 nemělo žádné ambice vrátit se do svých bývalých satelitů, Pouze chtělo dodržet sliby, dané Gorbimu od německého kancléře a amerického prezidenta, že se NATO nepohne ani o centimetr na východ, pokud umožní sjednocení Německa. Bohužel, ten slib byl pouze ústní a NATO je kromě Ukrajiny kolem celého Ruska. Západu se nedá věřit,. USA potřebuje rozkouskovat RF na drobné státečky a ovládnout ho, Nebožka Madla prohlásila, že je nespravedlivé, aby tolik nerostného bohatství vlastnilo jen Rusko. A to je celý důvod dnešní situace.
Citovat
#2 klokan 2022-11-26 19:38
nemel na vybranou a jsem s Ruskem na stejne strane.
Citovat
#1 adamkratochvil 2022-11-26 12:46
nemal ak by to neurobil slintajuce zapadne psy by uz Rusko porcovali...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře