Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Přesně před 80 lety se v obci Wola Ostrowiecka objevila velká ozbrojená skupina ...

Přesně před 80 lety se v obci Wola Ostrowiecka objevila velká ozbrojená skupina, jejíž důstojníci měli na přezkách pásků starobylý symbol zvaný Trizub. Byli to bojovníci UPA, které už tenkrát nazývali banderovci. Jejich velitel vydal prostým vesničanům příkazy. Ženy a děti se přesunou do místní školy a muži se soustředí na návsi. Velitel banderovců pak přestoupil před soustředěné polské sedláky. Vyzval je, aby se k nim přidali a bojovali po boku velké německé armády proti zrádné politice polské vlády.

  • presne-pred-80-lety-se-v-obci-wola-ostrowiecka-objevila-velka-ozbrojena-skupina
  • presne-pred-80-lety-se-v-obci-wola-ostrowiecka-objevila-velka-ozbrojena-skupina
  • presne-pred-80-lety-se-v-obci-wola-ostrowiecka-objevila-velka-ozbrojena-skupina
  • presne-pred-80-lety-se-v-obci-wola-ostrowiecka-objevila-velka-ozbrojena-skupina
Když se nikdo dobrovolně nepříhlásil, tak banderovský komandir rozhodl o odvodu do ukrajinské povstalecké armády. Odvodová komise bude v nedaleké stodole a každý místní sedlák tam půjde na fyzickou prohlídku. A tak postupně prostí vesničané vstupovali do odvodní místnosti ve stodole. Muž se musel vysvléct do naha. V té chvíli k němu přistoupili dva "odvodní komisaři" z UPA, chytli jej za ruce a třetí banderovec mu sekyrou rozčísl hlavu.
 
A tak to pokračovalo dál a dál, až těch více než sto vesnických chlapů zavraždili. Poté banderovci zavolali těch několik místních Ukrajinců. Ti mrtvoly odvezli za vesnici a naházeli do připravených hromadných hrobů. Když banderovci si rozebrali opuštěné svršky, holínky, pásky, hodinky a občas nějakou tu hotovost, vydali se ke škole, kde byli ženy a děti, které něco cítily a zpívaly kostelní žalmy. Zašprajcovali dveře a okny začali do tříd házet granáty a za frenetického křiku a smíchu střílet do bezbranných žen a malých dětí.

Byl to skutečně obrovský masakr. Banderovci během několika hodin brutálně zavraždili téměř 600 nevinných obětí, ukradli veškerý majetek a celou velkou vesnici totálně vypálili.

Po vzniku samostatné Ukrajiny, začali ukrajinští historici tento masakr zpochybňovat. A tak polský antropolog dr. Popek sebral své studenty a v roce 1992 udělal vykopávky v místě, kde asi stála ta vesnice, po které nezbyl ani kámen a byla změněna v polnosti. A kopali a kopali. Kam kopli, tam našli lidské kosti. Tisíce lidských kostí a stovky lebek. Bylo to jak v hororovém filmu.

Zde je jedna z fotografií. Dr. Popek stojí u obrovské hromady lidských stehenních kosti nevinných obětí banderovského řádění. (foto viz. fotogalerie)

Co k tomu dodat.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Nováček 2024-02-17 19:04
Jo viděl jsem děsný fotky: rozřezaná těla, volyňské dětské trnové věnce a tak. Kdo neví co to je tak to byly věnce upletené z umučených nejmenších dětí. Pro silné povahy.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře