Trocha poezie...
- Podrobnosti
- Blogy / Zdeněk Bálek|
- 14. říjen 2023|
- zdeněk bálek|
- 8699 x
Trocha poezie nemusí uškodit. Tahle moje báseň je z roku 2002 (vyšlo to i knižně). Myslím, že v dnešní době opětného restaurování nacismu a fašismu, kdy je opět přepisována naše historie a kdy ve vedení Evropské unie a dalších zemí, včetně Německa, znovu sedí vnuci někdejších hitlerovských nacistů, nebude na škodu ji připomenout.
Abych to trochu objasnil a zestručnil, než se tím prokoušete. Ústřední postava této básně si vzpomíná na rok 1941, kdy stál proti německým nacistům. Následně byl zatčen a po výsleších i popraven. Ve chvíli popravy, kdy má přes oči staženu černou pásku, zahlédne budoucnost, která bude znovu napodobovat minulost, kterou prožil.
Vidí staré nacisty, které již ve svém životě znal, jak se karmicky opět vrací do stejných rolí, byť s jinými dobovými kulisami. Vidí onu, opět někdejšími, starými soukmenovci řízenou migraci, která má zpustošit Evropu a učinit z ní jediný, fašistický, totalitní celek. Napsal jsem to v roce 2002, od té doby uplynulo moře času a událostí, nicméně...:
https://www.youtube.com/watch?v=HPXDuKfc5pU

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Neuspořádaný ústup USA: Po bombardování amerických a izraelských základen se do Íránu vrátily 3 miliardy dolarů!
- Belfast hoří! Aneb, co se stane v noci ve městě, kde se přes den zhmotní Okamurův “chirurg z dovozu”. Analýza
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
Související články
