Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Světem otřásá neidentifikovaný "zápal plic" v Tucumanu, připomínající nástup Covidu.

Podle mezinárodních odborníků tato epidemie ukazuje "zranitelnost" lidí vůči patogenům.

V argentinské provincii Tucumán je vysoká epidemiologická pohotovost kvůli neidentifikovanému viru způsobujícímu zápal plic:

Co je zatím známo.

Nejnovější zprávy o neidentifikovaném viru způsobujícím zápal plic v Tucumánu představují podle nové zprávy velkou hrozbu pro zdraví v zemi.

  • svetem-otrasa-neidentifikovany-zapal-plic-v-tucumanu-pripominajici-nastup-covidu

Po pandemii koronaviru vyvolal každý virus, který se ve světě objevil, mezi odborníky poplach kvůli hrozbě nové globální krize. Právě z tohoto důvodu, a protože virus, který si v Tucumánu vyžádal tři oběti, nebyl dosud identifikován, odborníci pozorně sledují vývoj oboustranného zápalu plic a porovnávají jeho původ s počátkem epidemie ve Wuhanu na konci roku 2019.

Podle informací britského portálu Daily Mail sleduje od úterý případy epidemie tým Evropského centra pro kontrolu nemocí a situaci monitorují i vědci ze Světové zdravotnické organizace (WHO).

"Záhadný zápal plic" - tak jej popisují světová média, která čekají na nové výsledky z Malbránova institutu, aby rozluštila, o jaký virus se jedná, protože se jej nepodařilo přiřadit ke známým kmenům.

Sanatorium, kde byly infekce zjištěny, se nachází v San Miguel de Tucumán. Devi Sidhar, vedoucí katedry globálního zdraví na Edinburské univerzitě, řekl deníku Telegraph, že epidemie v Tucumánu "ukazuje kolektivní zranitelnost vůči nebezpečným patogenům", protože "epidemie kdekoli na světě, pokud není rychle zastavena, se může šířit prostřednictvím letecké dopravy a obchodu".

Řekl také, že je příliš brzy na to, abychom "bili na poplach", a zdůraznil, že je třeba získat o viru více informací.

Co je dosud známo

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že příznaky se objevily mezi 18. a 22. srpnem a od té doby nebyly hlášeny žádné nové případy.

Z devíti nakažených osob zatím tři zemřely. Ostatní jsou hospitalizováni, zatímco jeden je v dobrém zdravotním stavu a zůstává izolován doma.

Lékař z ohniska nákazy v Tucumánu promluvil: "Není to covid".

Kvůli této epidemii musely úřady izolovat sanatorium Luz Médica, aby zabránily šíření neznámého viru. Zatímco Malbránův institut analyzuje vzorky nakažených pacientů, ministr zdravotnictví Tucumánu Luis Medina Ruiz uvedl, že předběžné studie ukázaly, že pacienti "nemají koronavirus, chřipku, leptospirózu ani hantavirus".

"Zkoumáme další toxické nebo environmentální příčiny, jako je voda, klimatizace..., které mohou způsobit podobné příznaky," řekl.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.perfil.com/noticias/actualidad/el-mundo-en-alerta-por-la-neumonia-no-identificada-de-tucuman-que-relacionan-con-el-inicio-del-covid.phtml

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-09-03 11:33
Proč se prasečí chřipka nejdříve objevila v Mexiku? Protože sousedí se zločinným státem USA, kde vědci virus izolovali z kostí lidí, kteří zemřeli na Španělskou chřipku, ale kvůli tomu museli na Aljašku a až podruhé, když vykopali zemřelé z věčně zmrzlé půdy, se jim virus podařilo izolovat. No a po Mexiku se během dvou týdnů virus objevil v Evropě a Německo (pani Merklová) nakoupilo za několik miliard vakcínu proti prasečí chřipce a nakonec nebyla potřeba! OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB! Jaký trest si zaslouží vrahové, i přesto že sedí na místech s politickou imunitou???Může být záměrná vražda někdy odpuštěna???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře