Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V USA začínají klinické testy vakcíny proti opičím neštovicím

Američtí zdravotníci ve čtvrtek oznámili, že v rámci diskusí o účinnosti vakcíny proti opičím neštovicím Jynneos provedou klinické testy, při nichž budou testovány různé strategie dávkování.

Studie se zúčastní 200 dospělých ve věku 18 až 50 let z celé země a je sponzorována Národním institutem pro alergie a infekční nemoci (NIAID).

Vakcína Jynneos, vyráběná dánskou společností Bavarian Nordic, byla v USA schválena pro prevenci pravých neštovic a opičích neštovic u osob starších 18 let.

Přestože je nejvíce ohrožená skupina mužů majících sex s muži, vyzývána k očkování, není jisté, zda je toto očkování účinné.

  • v-usa-zacinaji-klinicke-testy-vakciny-proti-opicim-nestovicim

Cílem nové studie není odhadnout účinnost, ale změřit imunitní odpověď na různé úrovně dávkování a způsoby podání.

"Studie NIAID Jynneos poskytne důležité informace o imunogenitě, bezpečnosti a snášenlivosti alternativních dávkovacích přístupů, které by rozšířily současnou nabídku vakcín," uvedl v prohlášení ředitel NIAID Anthony Fauci.

Vakcína je založena na oslabeném viru, který je upraven tak, aby se nemohl replikovat, a podává se ve dvou dávkách s odstupem 28 dní.

První skupině dobrovolníků budou injekce aplikovány podkožně a druhé skupině intradermálně, tj. mezi vrstvy kůže.

Druhá strategie má rozšířit dostupnost vakcíny, protože se při ní používá pětina standardní dávky.

Třetí skupina bude rovněž dostávat intradermální injekce, ale v poloviční dávce než druhá skupina.

Vědci budou hodnotit vrcholové imunitní reakce a porovnávat vedlejší účinky u jednotlivých skupin.

Administrativa prezidenta Joea Bidena se při zastavení šíření opičích neštovic, jimiž se ve Spojených státech od května nakazilo více než 20 000 lidí, spoléhá především na vakcínu Jynneos.

Současná celosvětová epidemie postihuje především homosexuální a bisexuální muže.

V minulosti se virus šířil přímým kontaktem s lézemi, tělními tekutinami a kapénkami z dýchacích cest a někdy také nepřímou kontaminací prostřednictvím povrchů, jako je například společné ložní prádlo.

Existují však předběžné důkazy, že v tomto ohnisku nákazy může hrát důležitou roli přenos pohlavním stykem.

Virus způsobuje bolestivé kožní léze a má příznaky podobné chřipce.

Většina lidí se plně uzdraví, ale nemoc může způsobit vážné komplikace, včetně bakteriálních infekcí, otoku mozku a smrti.

Překlad CFP!

Zdroj:https://www.mundo24.info/america-del-norte/inician-en-eeuu-ensayos-clinicos-de-vacuna-contra-la-viruela-del-mono.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Občan 2022-09-19 13:33
Raději už déle nechodím do společných bazénů a podobně. Když vidím ty prasata, jak se to neosprchuje ale z to do bazénu tak je mě opravdu zle. Ten mastný okraj na stěně je eklhaftig. Také se vám tady tak špatně píše to bude asi tou cenzurou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře