Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Afrika žádá fond na odškodnění za škody způsobené otroctvím

Delegace se dohodly na zřízení globálního fondu pro odškodnění milionů občanů, kteří byli zotročeni během transatlantického obchodu s otroky v 16. až 19. století.

Zástupci několika afrických zemí, kteří se sešli na konferenci o reparacích v Akkře v Ghaně, požadovali odškodnění pro miliony lidí násilně odvlečených a zotročených některými evropskými státy.

  • afrika-zada-fond-na-odskodneni-za-skody-zpusobene-otroctvim

Na základě jednání se dohodli na vytvoření globálního fondu pro odškodnění, jehož cílem je poskytnout odškodnění milionům občanů, kteří byli v 16. až 19. století zotročeni během transatlantického obchodu s otroky.

Účastníci se zabývali rostoucími požadavky na odškodnění přibližně 12 milionů lidí.

Ghanský prezident Nana Addo Akufo-Addo vyzval k tomu, aby kontinent rovněž obdržel odškodnění za své prodané syny a dcery.

Podle docenta historie Gnaka Lagokeho by se Globální reparační fond zaměřil na "nápravu problémů", kterým čelí v různých odvětvích.

Aktivisté zdůraznili význam reparací nad rámec vyplácení peněz a také potřebu rozvojové pomoci zemím.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1779038/%C3%A1frica-exige-un-fondo-de-reparaci%C3%B3n-por-da%C3%B1os-de-la-esclavit

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 vlastimil 2023-11-21 09:02
Kdo zná trochu dějiny, tak dobře ví, že největšími otrokáři byli Arabové a v Africe to byl výnosný "byznyz" pro různé místní náčelníky, kteří otroky sami lovili a pak je prodávali Portugalcům.
Citovat
#1 miroslav petr 2023-11-20 16:50
Neměli bychom žádat odškodnění za otroctví v Utopii??
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře