Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čína a Afrika uspořádají v září fórum spolupráce

Souběžně se budou konat čtyři setkání na vysoké úrovni, která se budou týkat správy věcí veřejných, industrializace a modernizace zemědělství, míru, bezpečnosti a vysoce kvalitní spolupráce v rámci iniciativy Pás a stezka. 

Čínští a afričtí lídři se počátkem září sejdou v Pekingu na Fóru o čínsko-africké spolupráci (FOCAC), největší diplomatické akci pořádané Čínou v posledních letech a hojně navštěvované zahraničními vůdci.

Setkání předvede upřímné přátelství a úspěchy desetiletí spolupráce mezi Čínou a Afrikou a nastaví nový směr budoucí spolupráce, uvedli analytici z obou regionů a zdůraznili, že se očekává, že setkání bude také příkladem spolupráce na globálním jihu přispět ke globálnímu rozvoji a stabilitě.

  • cina-a-afrika-usporadaji-v-zari-forum-spoluprace

Čínský prezident Si Ťin-pching se 5. září zúčastní slavnostního zahájení FOCAC a pronese hlavní projev. Během summitu se budou konat bilaterální akce pro vedoucí představitele afrických členů FOCAC, zástupce afrických regionálních organizací a pozvaných mezinárodních organizací, oznámila v pátek mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying. 

FOCAC 2024 se bude konat v Pekingu od 4. do 6. září. Čínští a afričtí lídři budou diskutovat na téma „Spojení úsilí o pokrok v modernizaci a vybudování vysokoúrovňové čínsko-africké komunity se společnou budoucností“, přičemž se zaměří na přátelství, spolupráci a vyhlídky do budoucna, řekl na tiskové konferenci náměstek ministra zahraničí Chen Xiaodong. konference.

Chen vysvětlil, že se paralelně budou konat čtyři setkání na vysoké úrovni, která se budou týkat správy věcí veřejných, industrializace a modernizace zemědělství, míru, bezpečnosti a vysoce kvalitní spolupráce v rámci iniciativy Belt and Road. 

Delegace povedou představitelé mnoha afrických zemí a předseda Komise Africké unie. Generální tajemník OSN bude zvláštním hostem a jako pozorovatelé se zúčastní také příslušné mezinárodní a regionální organizace, dodal Chen. 

Analytici věřili, že summit posílí vztahy mezi Čínou a Afrikou, podpoří modernizaci a posílí komunitu na vysoké úrovni mezi oběma stranami se společnou budoucností, čímž zahájí novou kapitolu spolupráce na globálním Jihu a nabídne novou naději pro globální mír a rozvoj . 

Událost se bude konat v době, kdy globální komunita usiluje o zásadní dialog uprostřed rostoucích antiglobalizačních trendů, jako je izolacionismus, populismus, protekcionismus, politická nestabilita a ustupující demokracie, řekl Dennis Munene pro Global Times, výkonný ředitel Čínské lidové republiky.

FOCAC povýšil rozvojovou spolupráci mezi Čínou a Afrikou na novou úroveň a podpořil investice a financování v Africe. Kromě toho zavedla bezcelní opatření pro více afrických produktů a podpořila ekonomickou diverzifikaci, industrializaci a rozvoj afrického zpracovatelského průmyslu.

Tento typ setkání také posílil politický dialog a výměny na vysoké úrovni, což Číně umožnilo sdílet své zkušenosti se správou věcí veřejných s africkými zeměmi, řekl Mwaniki pro Global Times.

Nové technologie podporují spolupráci

Mnoho afrických učenců vyjádřilo naději na větší spolupráci v oblastech špičkových technologií mezi Čínou a Afrikou. 

Významnou část telekomunikační infrastruktury na dnešním kontinentu vybudovala, financovala nebo implementovala Čína za méně než 30 let. Doufáme, že tyto společnosti, které již přistály v Číně, přinesou do Afriky více digitálních technologií, řekl v pátek pro Global Times Mwangi Wachira, poradce keňské vlády a bývalý ekonom Světové banky .

Wachira také zmínil, že z hlediska přilákání přímých zahraničních investic je nový energetický sektor nejrychleji rostoucí na kontinentu a je veden čínskými společnostmi. 

V současné vlně globální vědecké a technologické revoluce mají technologická spolupráce a inovace velký význam při podpoře transformace a modernizace průmyslových odvětví mezi Čínou a Afrikou, uvádí zpráva, kterou v pátek zveřejnila Čínsko-africká obchodní rada.

V současné době dosahuje africká digitální ekonomika 115 miliard dolarů. Endeavour , globální síť podnikatelů, ve své zprávě předpovídá, že do roku 2050 dosáhne digitální ekonomika kontinentu 712 miliard dolarů , což představuje významný potenciál pro růst.

To znamená, že čínské společnosti budou sdílet více digitálních technologických úspěchů, aby podpořily konektivitu výstavby digitální infrastruktury, uvádí zpráva.

Inovace ve finanční spolupráci, včetně podpory internacionalizace jüanu a pomoci africkým zemím při rozvoji inkluzivního financování, jsou podle zprávy také na cestě.

"Spolupráce mezi Čínou a Afrikou je důležitá, protože svět potřebuje více než jeden úhel pohledu. Svět musí být skutečně multilaterální. Chceme multipolární svět. Spolupráce mezi Afrikou a Čínou pomáhá vytvářet tento multipolární svět. Je to svět, který dává Afrika doufá, že její hlasy budou vyslyšeny,“ řekl Wachira.

Song Wei, profesor na School of International Relations and Diplomacy of the Beijing Foreign Studies University, ze své strany usoudil, že prostřednictvím tohoto summitu se dále prohloubí přátelství mezi Čínou a Afrikou a zvedne se silnější hlas Globální jih bojovat za více příležitostí pro rozvojové země.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/medios-internacionales/1904335/el-foro-de-cooperaci%C3%B3n-entre-china-y-%C3%A1frica-se-efectuar%C3%A1-en

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře