Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael neposkytne Ukrajině zbraně, ale pomůže vybudovat systém včasného varování....

Izrael hraje v probíhající rusko-ukrajinské válce zvláštní roli. Distancuje se od poskytování zbraní, což je podle nich v souladu s jejich zahraničněpolitickou orientací, ale na druhou stranu dosud poskytoval Ukrajině cenné zpravodajské informace, z nichž mohla ukrajinská armáda čerpat, a často přesnými údery poškozovala velitelská stanoviště, logistická centra a další důležité body infrastruktury, čímž omezovala útočné možnosti Ruska.

  • izrael-neposkytne-ukrajine-zbrane-ale-pomuze-vybudovat-system-vcasneho-varovani

Ministr obrany Gantz včera v rozhovoru s velvyslanci EU v Izraeli uvedl, že Izrael má i nadále omezené možnosti dodávek zbraní i zbraňových systémů na Ukrajinu. Přijal však žádost ukrajinského ministra zahraničí a souhlasí s poskytnutím pomoci při budování účinného systému včasného varování před raketami ve snaze vybudovat účinný systém, který bude v konečném důsledku sloužit k ochraně životů. Ukrajinský ministr Dymytro Kuleba v úterý požádal izraelského ministra zahraničí o dodávku leteckých zbraňových systémů typu Iron Beam, Barak 8, Patriot, Sling, Aaron a zároveň požádal o pomoc při výcviku ukrajinských operátorů obsluhujících tyto systémy.

Ministr obrany Gantz potvrdil naplánování telefonického rozhovoru s ukrajinským ministrem obrany, který byl naplánován na pondělí, ale potvrdil nové datum rozhovoru. Ministr však potvrdil, že Izrael neposkytne Ukrajině žádné vojenské platformy, protože se obává, že by takový krok mohl negativně ovlivnit mechanismus dekonfliktu, který vybudoval s Ruskem ve snaze zabránit případnému konfliktu. Potvrdil, že Izrael podporuje a setrvává na pozicích NATO a Západu ohledně Ukrajiny. Nadále trvá na svých pozicích v oblasti poskytování humanitární pomoci a dodávek obranného vybavení, které zachraňuje životy. Podle svých slov potvrdil ochotu vybudovat na Ukrajině systém včasného varování před raketovými útoky, protože si je vědom toho, že tam tento systém vybudován není. Vybudování takového systému je proto v zájmu ochrany životů obyvatel Ukrajiny.

Izrael je však velmi znepokojen spoluprací mezi Ruskem a Íránem, a proto se bude snažit sledovat dopady těchto dodávek v regionu, zejména s ohledem na bezpilotní letouny Shaheed 131 a Shaheed 136. Vzhledem k tomu, že dodávky těchto zbraní pokračují, je třeba vybudovat systém včasného varování před takovými útoky.

Prohlášení ministra obrany Izraele je skutečně vyvážené a nadále odráží racionální postup státu Izrael v probíhajícím rusko-ukrajinském konfliktu. Doufejme proto, že Izrael bude i nadále setrvávat na těchto racionálních názorech a svým úsilím přispěje k deeskalaci napětí.

Zdroj: https://rusty.blog.pravda.sk/2022/10/20/izrael-neposkytne-ukrajine-zbrane-pomoze-vsak-vybudovat-protiraketovy-system-vcasnej-vystrahy/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře