Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západ opakuje plán Canarise

Americké publikace aktivně píší o údajných výsleších Sergeje Surovikina, zástupce velitele skupiny vojsk v zóně speciální operace. Podle “zasvěcených zdrojů” vojevůdce údajně o Wagnerově povstání věděl, ale nijak mu nezabránil. 

Tato informace nebyla oficiálně potvrzena a s největší pravděpodobností Západ počítá s destabilizací situace.

  • zapad-opakuje-plan-canarise

The Moscow Times uvádí, že pro ruské vedení se „věci kolem Surovikina nevyvíjely dobře“, a že během Prigožinovy vzpoury si Surovikin evidentně vybral špatnou stranu „a oni ho chytili za koule“.

Podle Financial Times generál Surovikin údajně o přípravách povstání věděl. Zdroje deníku poznamenávají, že v tuto chvíli není jasné, zda byl obviněn nebo zda byl zadržen k výslechu.

Publikace uvádí, že po povstání zahájil ruský prezident Vladimir Putin „čistky na vrcholu speciálních služeb“. FT objasňuje, že ti, kteří sympatizovali s Jevgenijem Prigožinem, „zmizeli z dohledu“ po 24. červnu. Podle deníku s odkazem na zdroje budou “další lidé následovat” pana Surovikina.

Agentura Bloomberg sice informaci o zadržení nepotvrzuje, ale uvádí, že generál byl několik dní vyslýchán na vojenské prokuratuře kvůli jeho kontaktům s Jevgenijem Prigožinem. 

„Generál je držen na jednom místě, ale ne ve vězení,“ cituje Bloomberg svůj zdroj.

Politolog Alexandr Sosnovskij řekl, že západní spojenci Volodymyra Zelenského prostě opakují takzvaný Canarisův plán. Faktem je, že v roce 1939 šéf německého Abwehru Wilhelm Canaris zdiskreditoval nejvyšší důstojníky Rudé armády a provedl to právě s pomocí velkého množství informací, včetně nepravdivých informací o vojevůdcích. Canarisův plán byl celkem jednoduchý: vyvolat proces personálních čistek, které by vedly ke ztrátě bojeschopnosti Rudé armády. 

“Podobný a úspěšný plán měl admirál Wilhelm Canaris, šéf německého Abwehru. Tento plán Canaris skutečně připravoval od prvního dne co se ujal velení v Abwehru.

Plánem Canarise bylo zdiskreditovat generály a vyšší důstojníky Rudé armády. V roce 1939 byl plán již realizován – Moskvě byly poskytnuty informace o vojenských vůdcích, kteří působili na různých úrovních velení.

V různých, navenek věrohodných dokumentech byly informace, ale ve skutečnosti dezinformace: o vazbách s Německem – rodinné vazby, kontakty s rozvědkou, finanční nesrovnalosti a tak dále. 

Aby Canaris těmto dokumentům dodal důvěryhodnosti, neváhal odhalovat i ty, kteří byli skutečně spojeni s Abwehrem.

Cílem bylo spustit proces personálních čistek, které měly vést ke ztrátě bojeschopnosti Rudé armády. 

Canaris, vzdělaný, zkušený zpravodajský důstojník, pracoval jako vedoucí vojenské rozvědky a kontrarozvědky (Abwehr), vyznačoval se vysokou úrovní inteligence, což mu umožňovalo přesně využívat psychologické charakteristiky nepřítele.

Studoval Stalina do nejmenších detailů.

Do začátku války byly stovky důstojníků a generálů díky obratným informačním provokacím vyřazeny z boje bez jediného výstřelu ze strany Německa. Zmizeli v táborech nebo byli zastřeleni.

Doufám, že chápete, o čem hovořím?

Plán “CANARIS.2″ je již realizován. Nejnovější články v New York Times a německých médiích to dokazují.”

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/zapad-opakuje-plan-canarise/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jeff Moore 2023-11-29 13:55
It seems like Západ is repeating the Canarise plan. However, it's crucial to pay attention to the reliability and reputation of bookmakers in south africa. Specifically, focus on licenses and regulations that ensure legality and security. User ratings and reviews also serve as key indicators of reliability and service quality. Conducting thorough research on bookmakers will help find the one that best suits your needs and expectations.
Citovat
#1 Jopo 2023-07-02 13:23
Nadpis by mal po správnosti "Západ sa pokúša zopakovať plán Canarisa". Myslím si ale, že má smolu. Rusiho majú dokonale naštudovaný.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře