Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zásadní přiznání expertky na umělou inteligenci: Smartphony nejsou jen telefony, ale měřicí zařízení. Stroje vyhodnocují, jaký máme charakter, a vytvářejí profily každé osoby. Každý uživatel internetu má svoji složku, kde je uloženo až 3000 individuálních

Yvonne Hofstetterová (49) je německá právnička, podnikatelka a spisovatelka. Od roku 1999 pracovala na mezinárodních pozicích v softwarových společnostech, které se zabývají MAS (multiagentní systémy) pro zbrojní průmysl a automatizované obchodování. Od roku 2009 byla generální ředitelkou společnosti Teramark Technologies, kde se zabývala umělou inteligencí, průmyslem 4.0 a tím, čemu se říká big data.
Nyní se věnuje sociálním a technickým důsledkům digitální transformace. Zajímá se o odpovídající politické a sociální problémy v digitálním světě. O problematice vydala dvě knihy. První kniha Sie wissen alles (Oni vědí všechno: Jak Big Data pronikají do našich životů a proč musíme bojovat za naši svobodu) se v Německu stala bestsellerem. Další kniha Ende der Demokratie (Konec demokracie: Jak umělá inteligence přebírá politiku a zbavuje se nás) vyšla na podzim 2016.

  • zasadni-priznani-expertky-na-umelou-inteligenci-smartphony-nejsou-jen-telefony-ale-merici-zarizeni-stroje-vyhodnocuji-jaky-mame-charakter-a-vytvareji-profily-kazde-osoby-kazdy-uzivatel-internetu-ma-svoji-slozku-kde-je-ulozeno-az-3000-individualnich-vlastn

Hofstetterová kritizuje velké rozšíření sledování a masový sběr snadno dostupných dat a patří mezi iniciátory Charty základních práv EU v oblasti digitálních technologií.

Loni tato autorka a expertka na umělou inteligenci v rozhovoru pro rakouský magazín Thema Vorarlberg uvedla, že internetoví giganti o každém jednotlivém uživateli internetu už dávno vytvořili vlastní dokumentaci. Yvonne Hofstetterová smartphonům říká „špeh v kapse kabátu“ a diví se naivní nevědomosti lidí. Informace, které přináší, jsou natolik závažné, že se je Šifra rozhodla pře(d)ložit českým čtenářům.

Posíláte citlivé e-maily?

Velmi citlivé věci, jako je rukopis mé nové knihy, posílám pouze běžnou poštou. V opačném případě e-maily šifruji. Protože absolutně vše, co svěříme internetu, se bude šířit dál. Absolutně všechno.

Constanze Kurzová, mluvčí počítačových klubů Chaos Computer Clubs, uvedla, že k nikomu nejsme upřímnější než k vyhledávacímu oknu od Googlu …

Správně. Člověk hledá jen to, co odpovídá jeho zájmu. A na tom, co děláte, jak myslíte, cítíte a co plánujete, na tom Google, další vyhledávače a sociální sítě mají zájem. Jsou vyprofilované na základě údajů, které do nich zadáte. A jakmile jste jednou vyprofilováni, tak se ví, jak se budete chovat v budoucnu. Nedělejte si žádné iluze: Google je mnohem víc než jen vyhledávač. Google je mezinárodní koncern, který kombinuje celou řadu špičkových technologií, včetně vojenských, pod jednou střechou: umělou inteligenci, vojenské roboty, drony, datové brýle… Google v podstatě zahájil totální sledování.

Ve své knize Oni vědí všechno píšete o tom, že je děsivé, pokud někdo nezastaví sny koncernů o světovládě. Jsou to jenom sny a fantazie?

Zdroj: http://themavorarlberg.at/gesellschaft/von-jedem-internetnutzer-existiert-ein-dossier

https://www.casopis-sifra.cz/zasadni-priznani-expertky-na-umelou-inteligenci-smartphony-nejsou-telefony-ale-merici-zarizeni-stroje-vyhodnocuji-jaky-mame-charakter-a-vytvareji-profily-kazde-osoby-kazdy-uzivatel-internetu-ma/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře