Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Záhada! Proč Fiala platí IRENĚ 60 000 USD ročně, když ignoruje její rady! Slovenský Heger jí platí taky!

Naprosto šílenou zprávu včera vydala mezinárodní organizace IRENA, které Česká vláda vyplácí 60 000 USD roční příspěvek na činnost. Podle výpočtů IRENA musí Česko, aby splnilo harmonogram nařízení GREEN DEAL podle Pařížské dohody do roku 2030 každoročně investovat 20 miliard USD, (440 miliard CZK), do tzv. obnovitelných zdrojů energie. 

Podle výpočtů IRENA současné světové roční investice 1,3 bilionu USD nestačí, a je nutné je zvýšit na 5 bilionů USD ročně. IRENA tak požaduje, aby celý svět každoročně vydával na obnovitelné energie 120% veškeré ekonomiky Německa, tedy 6% celosvětového HDP. Tato suma pro Českou republiku představuje skoro 25% celého státního rozpočtu! Českou republiku v organizaci IRENA zastupuje ministerstvo průmyslu a obchodu v čele s bankéřem Síkelou ze STAN!

  • zahada-proc-fiala-plati-irene-60-000-usd-rocne-kdyz-ignoruje-jeji-rady-slovensky-heger-ji-plati-taky

Je tak zajímavé, že Síkela, IRENĚ vyplácí 60 000 USD ročně za to, že ho zásobuje svými výpočty, ale neohlásí premiérovi Fialovi ani české veřejnosti, že podle výpočtů IRENA je GREEN DEAL nesmysl, protože žádný stát na světě nemůže utrácet 6% svého HDPnebo 25% svého státního rozpočtu, aby budoval větrníky a soláry, jak vymysleli úředníci v Bruselu. Proč to Síkela neohlásí je jasné, protože by tím dokázal, že úředníci v Bruselu i v Praze zase všechno špatně spočítali, a naštvaní Češi by se začali domáhat jejich vyhození od koryt. Jenže vyhodit své věrné voliče od koryt Síkela ani Fiala nemohou. A tak budou Čechy z provládních médií dále masírovat: Ať žije GREEN DEAL. Věčná sláva Bruselu a jeho do čí bijícím nesmyslům! Slováci se moc radovat nemusí, IRENĚ platí taky!

IRENA matematicky spočítala, před čím, před pár dny, Obamou v roce 2018 důkladně proškolený vůdce konžské opozice, Jérémy Lissouba varoval Brusel i Washington: Národy Afriky a Asie už nelze jen tak snadno přinutit k poslušnosti, (Green Deal! WOKE! Ukrajina!) jako v minulém století. Rusko to chápe, Západ nikoli. Mnohem dále než v USA proškolený Lissouba, šel prezident Konga Felix Tshisekedi, který před pár dny tvrdě napadnul Macrona, když za ním přijel na návštěvu do Afriky, a veřejně vyzval všechny Evropany, aby začali respektovat africké země a vzdali se svých svých neustálých pokusů o neokoloniální nadvládu nad Afrikou. Tshisekediho výtky Macronovi okamžitě rezonovaly celou Afrikou, a všechny země mu tleskaly! Macron i celá EU dostaly začátkem března v Africe za politiku Západu takový veřejný výprask, že Washington ihned vyslal tamním věrným vůdcům na pomoc se stabilizací situace Afroameričanku Kamalu, aby tam rozhazovala virtuálními dolary, a slibovala, že se časem zhmotní! Jen aby se neobrátili s žádostí o investice na Rusy a Číňany. Znovu se tak ukazuje tupá zahraniční politika české vlády. Ta místo do Konga, Thisekedi je stále v mezinárodní “lipské” koalici s ČSSD, a Česko nikdy neprovozovalo žádný africký kolonialismus, vysílá delegace na Tchaj-wan. O budoucnosti českého průmyslu se přitom spíš rozhoduje v Africe, nikoli na Tchaj-wanu!

Brusel je tak šílený, že nedávno soudně nařídil zabavit v Evropě malajský státní majetek za 14,9 miliard USD, včetně dvou rafinerií, a to na základě žádosti anonymních investorů, kteří se ohánějí smlouvou z roku 1868, podle které náčelník malého sultanátu Sabah postoupil veškerá těžební práva na části území největšího indonéského ostrova Borneo britské společnosti North Borneo Company výměnou za ochranu proti jiným evropským kolonizátorům! Investoři se cítí podvedeni, protože Malajsie, která v roce 1957 svrhla britskou koloniální nadvládu, zastavila v roce 2013 platby majitelům těchto práv, protože jejich ozbrojené skupiny vtrhly na území Malajsie a snažili se obnovit sultanáty Sabah a Sulu. Ještě podivnější jsou tzv. anonymní investoři, kteří zabavení malajsijského státního majetku dosáhli. Podle Malajsie se jedná o americké giganty Google a Facebook, kteří jsou naštvaní, že jim Malajsie nedovolila natáhnout datové kabely přes svá mořská teritoria bez toho, aby k tomu použili malajské lodě, firmy a platili Malajsii poplatky! Představte si, brzy tak může nastat situace, že Bruselská justice zabaví ČEZ, Budvar a České státní lesy, protože se objeví nějací tajemní investoři, a ti budou tvrdit, že vlastní práva na roční poplatek z Čech ve výši 120 volů a 500 hřiven stříbra, (125kg), a Česko ho už několik set let nezaplatilo! Tak jak se EU a USA nyní chovají k Africe, Asii a Jižní Americe, vyvolává logický útěk všech těchto zemí pod ochranu Ruska a Číny! 

Včera 30. března mezinárodní soudní dvůr OSN v Haagu ICJ odsoudil USA, aby zaplatily Iránu odškodnění za zabavení části iránského finančního majetku. Spekuluje se, že USA se rozhodnutí ICJ nepodřídí dobrovolně, ačkoli jsou závazná. Zabaví tak snad Bruselská justice majetek USA v Evropě, stejně jako jej zabavila Malajsii. Ve sporu USA-Irán existuje nezpochybnitelný rozsudek ICJ, že USA musí Irán odškodnit! Ve sporu Malajsie – Investoři existuje jen jakési podivné rozhodnutí ještě podivnějšího arbitra, který do Francie utekl před trestním stíháním ve Španělsku, aby tam vydal své rozhodnutí, které v Lucembursku stačilo k zabavení majetku Malajsie, která si naivně myslela, že vzpírat se požadavkům amerických společností Google a Facebook, pro ni skončí bez následků!

Co v dnešní analýze vypadá na první pohled jako nějaké nesmysly politiků, soudců a úředníků, je mimořádně závažná věc, která má pro budoucnost Česka, Slovenska i Evropy větší vliv než výsledek války o Ukrajinu. Podle Tareka Sakra, CEO největší kuvajtské on-line platformy 4sale, a odborníka na trh s automobily, je současný trh s automobily přehřátý, a zejména ojetiny brzy dramaticky ztratí na ceněV USA nyní dramaticky roste počet zabavených automobilů pro nesplacení půjček, za které byly pořízenyV Číně v tomto měsíci propukla válka mezi producenty aut, a ti snižovali jejich ceny, aby je rychle prodali, takovým způsobem, že to vzbudilo znepokojení v samotných nejvyšších patrech čínské politiky. Strana zasáhla, a aby automobily šly na odbyt a nepadala jejich cena na čínském trhu, rozdávaly se ve vybraných regionech velkorysé půjčky, dotace a úlevy. Přebytek osobních aut na spalovací motor na čínském trhu byl způsoben nedostatkem lodí pro jejich vývoz do Afriky, Ameriky a Evropy.

Nějaký čínský plánovač byl už zřejmě za své špatné výpočty vzájemné závislosti produkce aut na export a lodní kapacity popraven, a nebo aspoň, na rozdíl od evropského úředníka, který nespočítal kolik bude stát Green Deal, jako IRENA, vyporoučen z úřadu, aby se živil prací. Faktem ovšem je, že Číňané si už loni na podzim chybu svého plánovače uvědomili, a nařídili okamžitou produkci lodí na přepravu aut, a současně začali skupovat  každou i 30 let starou kocábku na přepravu aut. Na ty zatím nakládají jen drahé elektromobily, protože pro levná spalovací auta zatím není z ekonomických důvodů místo. Čína předpokládá, že své automobilky do roka a dne vybaví stejnou flotilou aut na přepravu lodí, jakou mají k dispozici japonské automobilky. Jakmile k tomu dojde, miliony levných čínských aut na spalovací motory se přidají k milionům čínských elektromobilů a zaplaví svět.

Současně se může projevit americká bankovní a finanční recese, která už začala vzrůstem nesplácení leasingů v USA, a společně s poklesem kupní síly obyvatel Evropy kvůli fialovým energetickým a inflačním politikám dojde k nevyhnutelnému, co si pamatujeme z roku 2008 – lidé nebudou mít peníze na auta, a bude je zajímat jedině cena auta.

V tom okamžiku čínské loďstvo začne přepravovat čínská auta do světa. Washington a EU sice můžou zvednout cla a zavést sankce, jenže to postihne i čínskou produkci Tesly a dalších amerických, japonských a evropských firem v Číně. A Africký, Asijský i Jihoamerický trh bude i tak navždy ztracen! Přitom export aut na tyto trhy přinášel celé Evropě ročně více peněz než platila za dovoz veškerých ruských energií!

Teď bude celá EU platit dovoz drahých energií z USA a Arábie, ale nebude je moci platit ze zisku z výroby aut! A to znamená že nebude třeba tolik železa, hliníku, pneumatik, plastových, gumových, kovových a jiných součástek! Nebude třeba zaměstnanců! Z čeho se bude vydělávat na platbu energií?! To zase nikoho mezi vládními a bruselskými úředníky nenapadlo, že? Za co se v Číně popravuje, za to se v Bruselu povyšuje!

Doba, kdy se USA mohly spolehnout na podporu Saudské Arábie je dávno pryč. V roce 1986 ředitel CIA William Casey domluvil v Rijádu tajný kšeft. Saudská Arábie prudce zvýšila těžbu ropy a srazila její ceny ze 30 na 8 dolarů za barel. Rozdíl v ceně byl Arabům vyplácen tiskárnou dolarů. SSSR se finančně zhroutil. Dnes je situace jiná. USA už nejsou odběrateli arabské ropy, ale sami jim vývozem ropy konkurují.

Navíc požadují ukončení těžby. Proto se Saudové a další ropní šejci přidali na stranu Čína a Ruska, a včera to v Pekingu slavnostně potvrdili. K této koalici se přidává Irán, který prudce zvyšuje s Ruskou pomocí produkci ropy a plynu. EU se dobrovolně vzdala levných ruských energií a surovin. Brzy zato přijde trest pro všechny Evropany – získají bývalou čínskou životní úroveň kuliů! Že si ji západní kolonizátoři zaslouží je bez pochyb, ale proč to mají odnést i Východoevropané, jen protože mají fialové politiky!?

V posledním diskusním pořadu jste se mi vyčítali, že nenavrhuji, co dělat. Tak malá ukázka, toho, co je třeba učinit okamžitě! V analýze MAP 701 už v listopadu 2020 jsme dokázali, že se ve školství v letech 2017 až 2020 díky bruselskému nařízení Inkluze namnožilo celkem 34 275 tzv. inkluzivistů, tedy ne učitelů! Dále jsme dokázali, že se za stejnou dobu v Česku namnožilo 50 397 nových státních úředníků. Celkem tito nově namnožení státní úředníci, a zvyšování platů stálo Česko v roce 2021 o  73 384 773 046 CZK více než v roce 2017. Dokázali jsme, že se v letech 2017 až 2020 zvedly náklady na platy všech úředníků o 44%, jejich mzdy přitom průměrně vzrostly jen o 30%, kdežto mzdy v celém Česku vzrostly jen o 16%. Jako řešení jsme už tenkrát navrhovali okamžité propuštění zbytečných 50 397 úředníků, z nichž bylo 34 275 tzv. Inkluzivistů, protože Česko fungovalo jako stát stejně blbě bez nich, jako s nimi, jen platilo o značnou část ze 73 miliard za služby úředníků méně.

Co se stalo od podzimu 2020, kdy jsme navrhovali okamžitě propustit 50 tisíc zbytečných úředníků jinak Česko bude mít strukturální problém státního rozpočtu a bude se muset zadlužovat? 

Fiala najmul dalších 10 000 úředníků, včetně Bartošových a Rakušanových extra placených slídilů a propagandistů! Jedině okamžité řešení – brutální redukce státního aparátu, politických neziskovek a různých trafikantů ve státních, městských a obecních úřadovnách – na úroveň počtů úřednictva za vlády Václava Klause, či Miloše Zemana přinese Česku bezpodmínečně nutných 100 až 200 miliard ročních úspor na veřejných výdajích. Samozřejmě, že toto opatření je třeba doprovodit redukcí České televize a dalších fialových a bruselských tlampačů očividných nesmyslů. Pokud to neuděláme ihned, čínská a ruská ekonomická výkonnost společně s růstem zemí BRICS nás nemilosrdně smete a vystaví trestu zbídačení pro neschopnost konkurence!

Toto opatření je jen začátkem, potom musí být bezpodmínečně zajištěny levné suroviny a energie. Bez nich budeme smeteni pod úroveň Afriky!

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře