Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Amnesty International chce přezkoumat svou zprávu o Ukrajině

Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) v sobotu uvedla, že chce přezkoumat svou studii o Ukrajině. Tvrdila v něm, že ukrajinská armáda ohrožuje civilisty tím, že zřizuje základny a manipuluje se zbraněmi v obydlených oblastech.

AI v sobotním prohlášení napsala, že postupy při vytváření studie budou důkladně přezkoumány externími odborníky. O podrobnostech procesu přezkumu rozhodne správní rada Amnesty příští týden poté, co se k němu vyjádří různé národní organizace.

  • amnesty-international-chce-prezkoumat-svou-zpravu-o-ukrajine

Organizace pro lidská práva minulý týden ve své studii upozornila, že ukrajinská armáda svým jednáním porušuje mezinárodní humanitární právo. Zdůraznila také, že tato porušení "v žádném případě neospravedlňují ruské útoky, při nichž bylo zabito a zraněno nespočet civilistů".

Tato zpráva pobouřila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a další ukrajinské představitele a vedla k rezignaci vedoucí ukrajinské pobočky AI Oksany Pochalčukové. Kyjev studii přirovnal k ruské propagandě a dezinformacím. Podle Zelenského se Amnesty snaží přenést odpovědnost z agresora na oběť.

AI v neděli uvedla, že si za svými závěry stojí, ale lituje "bolesti, kterou tato zpráva způsobila". Německá pobočka organizace pro lidská práva kritizovala, že výsledky dotyčné studie "nebyly sděleny s citlivostí a přesností", jak se od takové organizace očekává.

Zdroj: https://www.mundo24.info/europa/amnistia-internacional-quiere-revisar-su-informe-sobre-ucrania.html

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/637009-amnesty-international-chce-preverit-svoju-spravu-o-ukrajine/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Petíček Pavel 2022-08-15 20:31
Zpráva AI se někomu nehodí do krámu, tak se musí přepracovat tak, aby za vše mohlo Rusko. Kdo asi řídí tento svět, když už i pravdivé zprávy AI vadí ????
Citovat
#1 Kluk 2022-08-14 13:11
Bla bla bla, zase to "někdo" ovlivní a zpráva bude nakonec dementována. Ať žije "civilizovaná" společnost.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře