Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Děsivé varování: Dluhová krize může skončit 3. světovou válkou!

  • valka_svetova_III
Světu hrozí, že upadne do krize jako ve 30. letech 20. století, kdy se státy nepřestanou hašteřit a nezačnou intenzivně spolupracovat na vyřešení prohlubující se krize Evropské unie, varovala šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Zároveň připomněla, že krize v první polovině minulého století vyústila ve II. světovou válku. Pokud by se tedy historie opakovala, není válečný konflikt vyloučen.

Pokud se mezinárodní společenství nedohodne na spolupráci, dojde k oslabení ekonomik, ke vzniku ochranářství a izolaci jednotlivých zemí. Legardeová to uvedla během návštěvy Spojených států. "Přesně k tomuto došlo ve třicátých letech dvacátého století a to, co následovalo, není něco, na co bychom se mohli těšit," citoval ředitelku MMF anglický deník Guardian.

Někdejší ministryně financí Francie své dosud nejsilnější varování ohledně hrozivého stavu světové ekonomiky přednesla ve chvíli, kdy se vyostřuje obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou a současně se přitvrdily útoky francouzské politické reprezentace na Velkou Británii, napsal ve svém pátečním vydání deník Financial Times.

Lagardeová byla nucena snížit předpovědi MMF ohledně globálního ekonomického růstu na příští rok a vyvíjí tlak na země mimo eurozónu, včetně Británie, aby hrály podstatnější úlohu při řešení krize v eurozóně.

Podle plánu Mezinárodního měnového fondu, schváleného minulý týden na bruselském summitu, mají evropské země přispět celkovou částkou 200 miliard eur. Vnější svět má podle něj také přispět. Peking to ale zatím odmítá a tvrdí, že Evropa si musí vyřešit své problémy sama.

"Není jediná ekonomika na světě, která nebude postižena krizí. Ta nejen vzniká, ale přímo eskaluje. Není to krize, kterou může vyřešit jen skupina zemí. Doufejme, že ji vyřeší všechny země, všechny regiony a budou jednat společně," prohlásila Lagardeová s tím, že krize v eurozóně je tak obrovská a má tak velké důsledky na zbytek světa, že ji evropské vlády samy nevyřeší. Současně vyzvala Velkou Británii, aby opustila své izolacionistické postoje a zapojila se do společné evropské snahy o zastavení ekonomické krize.

Na britskou hospodářskou politiku zatím zaútočili francouzský ministr financí Francois Baroin i guvernér francouzské národní banky Christian Noyer. Francii hrozí snížení ratingu a Noyer vyjádřil názor, že by nejprve měly snížit rating Británii. Baroin zesměšňoval Británii ve francouzském parlamentu.

"Velká Británie je ve velmi obtížné hospodářské situaci. Deficit má skoro na hranici Řecka a zadluženost podobnou jako Francie. Je u ní daleko vyšší hrozba inflace a předpověď hospodářského růstu je silně pod průměrem eurozóny. V takové situaci udělala Británie rozhodnutím nepřistoupit ke změnám Lisabonské smlouvy a jen přihlížet evropské snaze o zastavení krize opravdu odvážný krok, " citoval Noyera deník Guardian.

zdroj: http://www.topky.sk

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře