Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kyjev bude mít jen jednu šanci na zásadní protiútok - český prezident.

Česká vláda dává ukrajinským nacistům poslední šanci.

Ukrajina bude mít pouze jeden pokus o protiútok, řekl deníku Rzeczpospolita český prezident Petr Pavel. Podle něj, pokud se tento pokus ukáže jako neúspěšný, bude pro Západ nesmírně obtížné najít prostředky na nový.

  • kyjev-bude-mit-jen-jednu-sanci-na-zasadni-protiutok-cesky-prezident

"Mnoho zemí, mnoho politiků očekává v tomto roce nějaký pokrok. Domnívám se, že Ukrajina bude mít jen jeden pokus o velkou protiofenzívu.

Takže pokud se rozhodne jeden zahájit a neuspěje, bude nesmírně obtížné získat prostředky na další," řekl.

+ BUNUS -------------------------------

Pavel: Ukrajina má jeden pokus

Jan Bartoň

Prezident Petr Pavel poskytl v Polsku rozhovor, v němž tvrdí, že Ukrajina má na protiofenzivu jen jeden pokus. Otázkou je, zda tento pokus může uspět.

Podle českého prezidenta Petra Pavla bude mít Ukrajina pouze jeden pokus na to, aby provedla zásadní protiofenzivu. V případě nezdaru bude nesmírně obtížné získat finance na další, řekl Pavel v rozhovoru, který zveřejnil server polského listu Rzeczpospolita. Pavel též vyjádřil přesvědčení, že zájem Spojených států a posléze Evropy o Ukrajinu i výše jejich pomoci může příští rok klesnout......

„Nikdy bych Ukrajinu nenabádal, aby se vzdala části svého území, aby udělala nějaký ústupek,“ řekl k tomu Pavel, podle něhož případné rozhodnutí náleží jen Ukrajincům. „Neměli bychom Kyjev tlačit žádným směrem, neměli bychom je ani nabádat k ústupkům, ani k boji do posledního muže,“ míní. Západ podle něj Ukrajině může pouze poskytovat pomoc. I ta má ale své limity.

S názorem Pavla můžeme souhlasit, můžeme i nesouhlasit. Otázka však leží zřejmě zcela jinde. Dle mého soudu je kardinální otázkou, zda Ukrajina vůbec bude mít onen jeden pokus k dispozici. Připomenu jen jeden případ, který ukázal na aktuální situaci v ukrajinské armáděVelitele praporu ukrajinských výsadkářů, který si americkému listu The Washington Post postěžoval na špatný výcvik nováčků poslaných do jeho jednotky, snížili hodnost a přeložili jej do výcvikového střediska jako zástupce velitele. Uvedla to dnes na svém webu ruská redakce BBC s odvoláním na vyjádření dotyčného velitele v několika ukrajinských médiích.Velitel s přezdívkou Kupol řekl serveru Hromadske, že generál Maksym Myrhorodskyj, který velí výsadkovým vojskům, vysvětlil tento krok tím, že jestli si Kupol stěžuje na špatný výcvik vojáků, tak ať je sám cvičí. V reakci na to Kupol podle listu Ukrajinska pravda podal žádost o propuštění.

V médiích sice převažují zprávy o „drtivých útocích“ ukrajinské armády na ruské tanky, letadla a o tisícovce padlých ruských vojáků každý den. Různí experti se vyjadřují i o tom, že Ukrajina má na dosah vítězství, protože je podporována Západem a ekonomická síla Západu je mnohonásobně větší než síla Ruska. Jen se vytrácí konstatování toho, že Rusko je jaderná velmoc a že nepřipustí, aby se vývoj na frontě dramaticky posunul v jeho neprospěch.

Další mediální válka se svádí s Ruskem na soudním poli, když mezinárodní soud v Haagu vydal zatykač na Vladimira Putina. Rusko jako odvetu vydalo zatykač na soudceRuské úřady zahájily trestní stíhání soudců Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC). Ti v pátek vydali zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Mariju Lvovovou-Bělovovou. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov označil zatykač za jasnou známku nepřátelství vůči Rusku.

Další voják – plukovník Zdeněk Petráš- poskytl rozhovor zdeZdeněk Petráš se také vyjádřil ke slovům prezidenta Petra Pavla, který polskému listu Rzeczpospolita řekl, že Ukrajina bude mít pouze jeden pokus na to, aby provedla zásadní protiofenzivu. V případě nezdaru pak podle prezidenta bude nesmírně obtížné získat finance na další útok. „Pokud se ukrajinská ofenziva mine účinkem, je skutečně otázkou, zda bude ještě Ukrajina schopna znovu zkoncentrovat síly pro další útok. Řekl bych, že odborníci na vojenskou strategii v tomto směru moc šancí Ukrajině nedávají. V každém případě, ať už to bude jakákoliv ofenziva, bude přímo vázána na dodávky materiálu a na zásobování západní technikou,“ myslí si plukovník.

A nelze samozřejmě ignorovat rusko-čínské sbližování, které dnes demonstruje návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě. Můj drahý příteli, jsem velmi rád, že jsem v Kremlu. Čína si velmi cení vztahů s Ruskem. Tyto kontakty mají dějinnou logiku,“ prohlásil Si na úvod setkání. Putinovi také poděkoval za to, že Rusko podle něj Čínu podporuje.

Rusko s podporou Číny, i kdyby „jenom“ jako prostředníka eliminujícího vliv sankcí Západu vůči Rusku, už na tom není zdaleka tak zle. A v neposlední řadě, nelze ignorovat početní převahu „živé síly“ Ruska vůči Ukrajině. O tom ostatně referoval mnohokrát generál Jiří Šedivý.

Závěr z výše uvedeného je vlastně jediný možný. Pokud se zbavíme komentování ruské agrese na Ukrajině optikou ukrajinské propagandy o drtivých ztrátách Ruska, nelze než souhlasit s tím, že jakýkoliv úspěšný útok ukrajinské armády ,který by dokázal zahnat ruskou armádu z ukrajinského území, není příliš pravděpodobný.

Celý článek ZDE: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799630

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Michal Masopust 2023-03-22 15:05
Pravda, Banderostán bude mít už jen jednu šanci, ale
nesmí zapomenout si za hlavního velitele této "operace"
zvolit toho nadutého a idiotského skřeta, co przní pražský hrad?!
Doufám jen, že ho Rusové zlikvidují hned první den té "banderostánské
ofenzívy" sic!, aby už nikdy více nemohl prznit pražský
hrad!!!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře