Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Orbán doporučuje rozhovory, ne válku!

Premiér Viktor Orbán včera v rozhovoru pro maďarský státní rozhlas řekl, že rozhodnutí Německa poslat na Ukrajinu tanky Leopard je také symbolem rostoucí role západních zemí ve válce! Západ by měl místo zbrojení usilovat o příměří a mírové rozhovory!

Již dříve řekl, že nevěří ve vítězství Ukrajiny a že Ukrajina se již postupně mění v nekontrolovatelnou ruinu. Jeho komentáře v rozhlasovém rozhovoru však přinesla agentura AP. Orbán označil Ukrajinu s Afghánistánem za zemi bez vlastníka! V reakci na to si Kyjev předvolal maďarského velvyslance na Ukrajině.

  • orban-doporucuje-rozhovory-ne-valku

Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Nikolenko na své oficiální stránce na Facebooku pak také uvedl: Další odmítavé prohlášení Viktora Orbána na adresu Ukrajiny. Taková prohlášení jsou kategoricky nepřijatelná. Budapešť pokračuje v záměrném ničení maďarsko-ukrajinských vztahů!

Tímto prohlášením zdůraznil, že taková situace je pro Ukrajinu nepřijatelná, a tím výrazně ztěžuje možnost dalšího dialogu mezi již sousedními zeměmi: "Maďarský velvyslanec bude předvolán na ukrajinské ministerstvo zahraničí k upřímnému rozhovoru," řekl Oleh Nikolenko.

Zdroj: https://jankratky.blog.pravda.sk/2023/01/31/orban-odporuca-rozhovory-a-nie-vojnu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-01-31 19:06
Keď príde povolávanie do vojny, Slováci a Češi budú utekať pred mobilizáciou cez Maďarsko a Srbsko!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře