Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sloboda prejavu je soľou demokracie. . .

Sloboda prejavu je soľou demokracie. . .
Alebo – Sloboda prejavu nad zlato!!!

Asi niet Slováka, občana Slovenskej republiky, ktorý by nepoznal rozprávku o tom, že „Soľ (je) nad zlato.

V tejto rozprávke bol jeden „ujo“, ktorému, keď povedali, že ho ľúbia ako soľ, že si ho vážia ako soľ, tak sa tak rozčertil, že okamžite zakázal vo svojom „kráľovstve“ používať soľ.

Oni tak vykonali a vydržali asi tak tri dni – najskôr jedli sladké, potom horké, potom kyslé…, až nakoniec si povedali stačilo a začali toto kráľovstvo opúšťať, poniektorí s plnými vrecami zlata, ale keď prekročili hranicu tohto bez soľného „kráľovstva“, tak sa im všetko zlato razom zmenilo na soľ…a „ujo“ ostal sám so svojim dvorným šašom…

  • sloboda-prejavu-je-so-ou-demokracie
  • sloboda-prejavu-je-so-ou-demokracie
  • sloboda-prejavu-je-so-ou-demokracie
  • sloboda-prejavu-je-so-ou-demokracie
 

Aj my dnes žijeme v podobnom „kráľovstve“, kde na najvyššom tróne sedí „teta“, na nižšom tróne sedia „tety a ujovia“ v akejsi „kráľovskej (vraj národnej) rade“ a o stupienok nižšie sedia „ujovia a tety“ v akejsi „kráľovskej vláde“.

A títo všetci spolu si povedali, že Slobody prejavu už stačilo, že bez toho sa dá žiť a že bez toho môže fungovať demokracia!

Nuž začali túto soľ demokracie postupne sťahovať z obehu.

A keďže sa im to nedarilo len vlastnými silami, tak sa obrátili na cudzie „kráľovstvo“ oveľa väčšie a mocnejšie, ako bolo to, ktorému „kráľovali“ oni a požiadali ho, aby túto soľ demokracie – Slobodu prejavu – im pomohli z “ich“ kráľovstva vymiesť čo najskôr!

A oni im prisľúbili, že im pomôžu, ba dokonca sa im poďakovali za to, že ich v tomto oslovili a že dobre urobili, i napriek tomu, že doma by si takto nedovolili otvorene sa správať k soli demokracie – k Slobode prejavu!!!

Nuž i začalo sa v „kráľovstve“ s vymetaním soli/Slobody prejavu, zo všadiaľ, kde sa len dalo – z kuchyne, z predsiene, z komory – jednoducho zo všadiaľ.

Obyvatelia kráľovstva sa bránili, túto soľ/Slobodu prejavu si bránili, dokonca si ju odkladali, tak aby ju tí tam hore nenašli a dúfali, že raz ju opäť vynesú na svetlo božie, keď moc tejto „tety“ a týchto „tiet a ujov“ pominie!

Avšak oproti tej klasickej rozprávke o Soli nad zlato, sa títo ľudkovia nemali kam podieť lebo všade na okolí zúrila taká istá vymetačka soli demokracie – Slobody prejavu…

Nuž nevedno, ako táto rozprávka skončila lebo žiaľ ešte stále pokračuje a je na samotných ľudkoch, kedy túto vymetačku soli demokracie – Slobody prejavu, zastavia a tých tam hore, ktorí chceli toto kráľovstvo zbaviť tejto soli/Slobody prejavu, postavia pred spravodlivý „kráľovský“ súd pod vedením nového „kráľa“, ktorého si oni sami posadia do kresla (kresiel) najvyššieho!!!

Kto chcel vyššie napísane pochopiť, pochopil, kto nechcel resp. nechce pochopiť, tak tomu neostáva nič iné, len naďalej konzumovať „demokraciu“ bez soli demokracie a tým je SLOBODA PREJAVU!!! (Chutí vám?!)

Uvidíme dokedy im bude takáto „strava“ chutiť…

Záver:

SLOBODA PREJAVU, JE SOĽOU DEMOKRACIE!

SLOBODA PREJAVU NAD ZLATO!

PS:

SLOVAČ, vykonajme maximum, aby nám nikto nezobral túto soľ/Slobodu prejavu a na to nech nám slúži a na ochranu tejto soli demokracie, nech nás vedie článok 32, Ústavy Slovenskej republiky – verím, že na Slovensku už niet občana-voliča, ktorý by nevedel o čom tento článok je!!!

A kto to ešte nevie, tak nech sa páči napr. aj  tu –  https://www.slov-lex.sk/zoznam-tezaurov/-/tezaurus/koncept/-SK-tezaury-1-3-koncepty-95

zdroj: https://ferro.blog.pravda.sk/2022/05/21/sloboda-prejavu-je-solou-demokracie/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 sergej 2022-05-22 00:51
místo ti - tu, to je můj nešvar že po sobě nečtu co hned odpálím, fofr lojza :-)
Citovat
#1 sergej 2022-05-22 00:49
Dám jsem trochu delší vlákno z ae ale ti co by měli používat mozek jsou zaneprázdněni honbou v trhu konzumu, brzy asi gret resetisty odepřeným nevolníkům.

Lynn
Nikdo, kdo se podvolí otrokářům, nenajde ani klid ani štěstí ani skromný život. Najde jen strach, bídu, otroctví. Je ještě jedno řešení – vzít si svobodu zpět. Na to bychom se museli sjednotit a muselo by nás být hodně. A to není. Naštěstí je zde další východisko – obrátit se k Bohu, navázat či upevnit s Ním vztah, poslouchat Ho. Pokud se někomu poslušnost nelíbí, tak se mu bude muset líbit poslušnost ke svým otrokářům. Bůh je všemocný, On je skutečným Pánem celého vesmíru a tedy i planety Země a na rozdíl od těch zločineckých šmejdů to s námi myslí dobře. Chce to mít jen pevnou víru, prostě důvěřovat v Boží lásku, dobrotu a poslouchat Ho. Funguje to.

25 OdpovězKvě 21, 2022 17:04
defector
Návštěvník
defector
bůh je možná všemocný,ale Ty jsi určitě debil…:-)

0OdpovězKvě 21, 2022 20:14
Raslav
Návštěvník
Raslav
Takže si vlastne môžeme vybrať jedného alebo druhého otrokára? Lebo tam kde je Pán, sú aj Otroci. Všemocná bytosť nepotrebuje otrokov, ani vyznávačov, nepotrebuje nikoho, pretože môže všetko. Je to proste logický nezmysel. A ak potrebuje vyznávačov, aby sa k nemu modlili a poslúchali ho, aby z nich vysával energiu, tak nie je všemocný stvoriteľ, ale obyčajný parazit.

0OdpovězKvě 21, 2022 21:12
Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber
Ano Lynn, ale bez TVÉHO ČINU, ti asi z Nebe žrádlo nesnese, barák NEPOSTAVÍ, ruku násilníka nezastaví.

5OdpovězKvě 21, 2022 21:30
Juan Matus
Návštěvník
Juan Matus
A v čem konkrétně už vám osobně bůh pomohl?

0OdpovězKvě 21, 2022 22:39
ezlen otkat
Návštěvník
ezlen otkat
Tady je žijící mnoha i zesnulých, hlavně fanynek. CTRL ale reflexe a sebereflexe ti nefunguje z toho jak se egoisté bojí o kádrový “profil.

prazsky orloj 21.5.2022 22:30:36 Odpovědět
Presne tak, sucasna situacia je priamym dosledkom kapitalizmu, zlocineckeho hospodarskeho systemu, u nas zavedeneho dopredu dokladne vybranymi hajzlami, ktori boli pripraveni zlikvidovat najprv Ceskoslovensko a potom aj Cesko a Slovensko uz od leta 1988… Ano, uz v lete 1988 boli pripraveny v startovacich blokoch a v rukach mali zapadom detailne vypracovane plany… Na zaklade tych planov presne vedeli, co a ako maju robit, aby Ceskoslovensko a nasledne Cesko a Slovensko zlikvidovali co najrychlejsie a najefektivnejsi e, aby Cesko a Slovensko na veky vekov zbavili zvrchovanosti a ich obcanov na veky vekov uvrhli do zapadneho otroctva…

Nie nahodou sa uz 10.12.1989 stal ministrom financii Klaus, do funkcie bol dosadeny, aby dosledne realizoval detailny plan, vypracovany pre neho zapadom… Toto nakoniec svojim riadiacim dostojnikom prislubil uz v lete 1988 a len z toho dovodu mu bolo umoznene objavenie sa na scene… S likvidaciou Ceskoslovenska sa zacalo hned 1.1.1990… Nastala megarozkradacka narodneho majetku, vrazdenie nepohodlnych atd… Len v jednej z tisicov kauz, z kauze LTO, boli pod priamym dohladom Klausa rozkradnute stovky miliard korun… V tej istej kauze bolo zavrazdenych minimalne 17 nedostatocne spolupracujucic h ludi… Klausovci si tu rozkradacku dokonca aj zlegalizovali, zaviedli novy pravny pojem „legalny danovy unik“ a presne tymto svoju rokradacku cely cas obhajovali… Vsetkio je v uplnom poriadku, nasi ludia obcanov okradaju v plnom sulade s platnymi zakonmi, nic sa nedeje, len budujeme vami vytuzeny volnotrhovy kapitalizmus…

O tomto samozrejme vsetci v statnej sprave, v sudnictve, na prokuraturach, v policii a vpolitike velmi dobre vedeli… Mali na vyber, alebo sa tiez stanu gangstermi, likvidujucimi vlastny stat a okradajucimi jeho obcanov, alebo budu odideni zo svojich funkcii, z politiky, alebo aj zo zivota… Presne tymto sposobom doslo k skorumpovaniu celej statnej spravy, organov cinnych v trestnom konani a aj vsetkych politickych subjektov… Inymi slovami, je jedno koho budete volit, vzdy budete volit len tych istych gangstrov, nejaku podmnozinu ODS… Pozrite sa, co dnes do sveta vykrikuje predseda Slobodnych…
comment image
Kapitalizmus bol tymto sposobom nielen v CR, ale na celom svete na veky vekov zabetonovany a v kapitalizme kazda vlada vzdy urobi presne to, co jej nariadia jej zahranicni riadiaci dostojnici… Cokolvek, rozputa vojnu, spusti plandemiu, alebo aj vyhladuje vlastnych obcanov…

V tomto kontexte su vsetky agitky Kulhaveho, ale aj ostatnych autorov „alternativnej“ sceny, minimalne slaboduche… Ludia sa dnes mozu aj pokrajat, nikdy uz neziskaju moznost rozhodovat o svojich osudoch… Pre toto by museli najprv odstranit kapitalizmus a to je dnes uz objektivne nemozne… To je na celej veci to najhorsie… Sanca na lepsi zivot uz jednoducho neexistuje, uz bude len horsie…

0OdpovězUpravKvě 22, 2022 0:44
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře