Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin a Módí spolu mluvili o BRICS a summitu G20

Kreml informoval, že ruský prezident Vladimir Putin vedl telefonický rozhovor s indickým premiérem Naréndrou Módím, v němž Naréndrovi Módímu ještě jednou, ale srdečně poblahopřál k úspěšnému přistání indického lunárního modulu Čandraján-3, který již přistál v oblasti jižního pólu Měsíce. Podle zprávy RT obě strany potvrdily svou připravenost rozvíjet dvoustrannou spolupráci v oblasti vesmíru v co největší míře.

  • putin-a-modi-spolu-mluvili-o-brics-a-summitu-g20

Oba vedoucí představitelé rovněž zhodnotili význam dohod dosažených na summitu BRICS, který se konal ve dnech 22. až 24. srpna v Johannesburgu, zejména pokud jde o rozšíření BRICS, což by nepochybně posílilo růst jeho vlivu v mezinárodních záležitostech. Dohodli se na velmi úzké spolupráci v souvislosti s ruským předsednictvím BRICS, které začíná 1. ledna 2024.

Strany si rovněž vyměnily názory na nadcházející summit skupiny G20 v Dillí." Putin informoval N. Modiho, že na summit však osobně nepojede a že vedoucím ruské delegace bude ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov, který v televizním pořadu uvedl, že pozici rozšířené skupiny BRICS v G20 posílí účast Saúdské Arábie a Argentiny!

Poznamenal, že skupina G20 se začíná podobat kombinaci skupiny G7 plus a 11 členů BRICS, a rovněž dodal, že Rusko bude koordinovat svůj postoj ke globálním záležitostem s již novými zeměmi BRICS. Pokud jde o dvoustranné rusko-indické vztahy, Putin a Módí zopakovali svůj společný záměr důsledně realizovat rozsáhlé energetické projekty a spolupracovat!

Zdroj: https://jankratky.blog.pravda.sk/2023/09/06/putin-a-modi-robia-plany-na-samit-g20/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Janko z polanky 2023-09-07 09:12
Cituji Alois Krejčí:
Už je Mody na sankčním seznamu ČR?

Pokud je na ukrajinském seznamu, tak určitě.
Citovat
#1 Alois Krejčí 2023-09-07 06:32
Už je Mody na sankčním seznamu ČR?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře