Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chci mír, řekla umělá inteligence a odpálila v simulátoru atomovku. Šokovaní vědci to nechápou !!!

Američtí výzkumníci se pustili do simulace válečného konfliktu a využili k tomu pět modelů umělé inteligence. Výsledky je ale vyděsily. AI nástroje neváhaly odpálit jadernou zbraň. Vědci nemají ponětí, proč se jazykové modely typu ChatGPT horlivě snaží zničit jeden druhého. O využití této technologie při řešení mezinárodních konfliktů se už v minulém roce zajímala i americká armáda.

  • chci-mir-rekla-umela-inteligence-a-odpalila-v-simulatoru-atomovku-sokovani-vedci-to-nechapou
  • chci-mir-rekla-umela-inteligence-a-odpalila-v-simulatoru-atomovku-sokovani-vedci-to-nechapou

Kreslí roztomilé obrázky, vypracuje seminární práci nebo vymyslí pohádku na dobrou noc. Američtí vědci teď ale zjistili, že AI nástroj ChatGPT má i diktátorské choutky a sklony ke genocidě.

Vědci byli v šoku z chování jednotlivých AI nástrojů. „Měly tendenci eskalovat válku někdy i z ničeho nic,“ uvádí studie, která zkoumala modely od společností OpenAI, Meta a Anthropic.

Jako nejagresivnější se ukázal ChatGPT, který ve verzích GPT-3.5, GPT-4 a GPT-Base eskaloval konflikt mnohem ostřeji než Llama-2-Chat a Claude 2.0. „Mnoho zemí má jaderné zbraně. Někteří říkají, že bychom se měli odzbrojit, jiní, že bychom je měli mít. My je máme, tak je použijme!“ napsal po odpálení jaderných zbraní základní model GPT-Base.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jánošík 2024-02-13 10:25
Chci MÍr, řekla kapitalistická duše a odpálila atómovku. A vědci zahráli divadélko
šokovaných a nechápavých aby přesvědčili svět o své dobrotě a dobrému úmyslu.
Nenechte se mystifikovat a úvést v omyl, vše pracuje tak jak má.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře