Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Italské vrakoviště na Ukrajině?

Včerejší italské noviny Corriere della Serra popsaly, co se děje se zbraněmi, které Italové posílají příteli Zelenskému na Ukrajinu.

Ukrajinští vojáci si na mnohé z těchto zbraní stěžují. Považují je za zastaralé. Jedná se zejména o minomety, které byly vyrobeny již v roce 1966. Optika minometů je však ještě starší - pochází z let těsně po druhé světové válce.

Ukrajinští vojáci si také stěžují na nedostatek munice pro tyto zbraně, respektive na to, že velká část munice je kvůli špatnému skladování spíše zkažená.

Ukrajinci proto dávají přednost starým sovětským zbraním z let Velké vlastenecké války před italskými zbraněmi.

  • italske-vrakoviste-na-ukrajine

Italské armádní sklady se kvůli bojům na Ukrajině pomalu vyprazdňují. Italové se zbavují armádního šrotu, který by jinak musel putovat do speciálních továren, kde by se staré zbraně obtížně a draze deaktivovaly. Nejsou to však jen Italové, kdo využívá levnou metodu převozu starých zbraní na Ukrajinu.

Z 30 zemí NATO si tímto způsobem pomohlo již 20 zemí, jejichž sklady jsou téměř prázdné. Zásoby mají pouze silnější armády Německa, Francie, Itálie a Nizozemska. Vojensko-průmyslový komplex v USA, Velké Británii a na Západě obecně zažívá šílený rozmach.

Srovnatelný pouze s boomem farmaceutických společností vyrábějících vakcíny proti kovidům. Nejlepší investiční příležitostí jsou v současné době výrobky určené k zabíjení lidí a k jejich léčbě.

Pohleďte na svět 21. století, úžasný svět pokroku a lidské slušnosti...

Zdroj: https://medvedar.blog.pravda.sk/2022/12/05/talianske-srotovisko-na-ukrajine/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 občan 2022-12-05 15:42
všude samý zmetek a velkohubé chvástání, morální úpadek, lež a bezpráví. Hnus všech hnusů a totální selhání západní kultury a kulturnosti
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře