Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

O síle touhy a víry

Když jsem byl ještě mladý kluk, a jak do nás tehdy, neumětelským způsobem, pořád cpali tu propagandu, tak jsem si tohoto osudového, sovětského (ruského), národního hymnusu nevšimnul, naopak, to neustálé, sehrané představení, ve mně vyvolávalo silnou nechuť a odpor.

S uplynutím několika desítek let, zkušeností, kterou jsem od té doby prošel, a tím, jak dnes vnímám náš svět a jeho historii, nejenom v rámci současného dění na Ukrajině, mne tato skladba ohromuje.

  • o-sile-touhy-a-viry
  • o-sile-touhy-a-viry

Je v tom taková živá síla, takové odhodlání, taková, přirozená emoce, taková touha, že mi vždy přeběhne mráz po těle a srazí mne to do kolen... Jakoby zároveň vždy zpívaly i ty desítky miliónů zavražděných sovětských lidí během druhé světové války....

Máme i my, Češi, ve své historii něco podobného? Máme! Je to chorál "Ktož jsú Boží bojovníci"... To byl také chorál, který když zazněl nad bojovým polem, tak všichni nepřátelé a zrádci prchali, aniž by se odvážili bojovat! I v tom je ta neuvěřitelná síla emocí a umění, umění žitého srdcem! V takové chvíli není na světe síly, která by se mu odvážila postavit! Tak tedy pro připomenutí.:

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-06-07 15:18
je mi líto každého ubožáka,který nenávidí nádhernou ruskou kulturu plnou skutečné lásky. jsou to masochisté a nechápu,proč vůbvec žijí....
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře