Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Victoria Nulandová prozradila, že USA mají v Evropě výcvikové tábory pro novináře, kteří píší proti Rusku.

Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová se během včerejšího slyšení v americkém Kongresu přiznala k ovlivňování veřejného mínění v Evropě.

Diskutovalo se o ruských hrozbách, ruské dezinformační propagandě a vlivu ruského étosu na lidi, zejména v zemích východní Evropy.

Téměř celý její projev se týkal toho, jak americké úřady nemají dostatek peněz na vlastní propagandu a jak štědrá je údajně ruská televizní stanice RT.

Jak se však brzy ukázalo, Victoria Nulandová měla "chybné údaje", protože americká propaganda má více peněz než jakákoli jiná propaganda na světě.

Broadcasting Board of Governors (BBG), což je orgán dohledu nad neziskovými organizacemi sponzorovanými vládou USA, má tento sektor podpory k dispozici více než 750 miliard dolarů.

  • victoria-nulandova-prozradila-ze-usa-maji-v-evrope-vycvikove-tabory-pro-novinare-kteri-pisi-proti-rusku

Američané mají v Evropě "výcvikové tábory" pro novináře.

Zajímavější však bylo její líčení metod kontrapropagandy, které USA používaly. Victoria Nulandová prozradila, že USA mají na různých místech Evropy výcvikové tábory, kde školí novináře. Victoria Nulandová hovořila o novinářích, kteří utekli z Ruska nebo se právě přihlásili, že chtějí projít školením a pak se chtějí vrátit do Ruska a psát proti Putinovi a rozvracet Ruskou federaci zevnitř.

Toto skandální odhalení však není překvapivé. Již delší dobu víme, jak Nadace Open Society Fund ve spolupráci s dalšími nadacemi, neziskovými organizacemi napojenými na americké ambasády a americkou federální neziskovou organizací USAID ovlivňují český novinářský prostor, aby jej zaplnily americkou mediální propagandou hlavního proudu.

Rozdávání novinářských cen redaktorům České televize a Bakala Media, neustálé opakování reportáží o ruské propagandě, to vše jsou noticky, která vznikají ve výcvikových táborech pro novináře.

V Pobaltí a na Ukrajině se snaží ovlivňovat ruskojazyčné obyvatelstvo, a když se to úplně nedaří, mají vyškolení novináři alespoň reflektovat tzv. ruskou propagandu, tedy šířit protiruskou propagandu do Ruska. A my už jsme doma a nemusíme ani cestovat do pobaltských republik. Odraz takzvané ruské propagandy od americké kontrapropagandy vidíme od rána do večera v českém mainstreamu, od České televize přes Český rozhlas až po tištěná média a internet. Všude čteme o hrozbě Ruska a potřebě transatlantických vazeb s USA, jak o tom nedávno mluvil v Českém rozhlase pan Kundra z Respektu.

A tak i čeští novináři a publicisté procházejí v amerických "pisoárech" výcvikovými tábory, jak tuto protiruskou agendu dělat. Už teď je jasné, odkud se berou peníze na všechny ty alternativní servery, jako je "ECHO MEDIA, a. s.". v Praze, odkud se berou peníze na časopisy vydávané jistým uhelným (Bakalovým) vydavatelstvím, které je jinak v obrovské ztrátě.

BBG disponuje velkým rozpočtem, z něhož lze snadno sanovat deficitní rozpočty ztrátových nakladatelství. Jen co jejich redaktoři začnou psát o vlivu ruské propagandy a ruských hrozbách, hned se najdou peníze. V České republice si v Americkém centru v Praze "nalévají nebo myjí hlavu". Paní Nulandová je ta "dáma", která v prosinci 2013 přiletěla do Kyjeva a v doprovodu amerického velvyslance rozdávala na náměstích majdanistům barevné koláče z igelitové tašky.

Ruská "propaganda" spočívá v tom, že se lidé v Evropě dozvídají pravdu, což je v dnešní EU téměř zrada na často zmiňovaných tzv. evropských hodnotách (které v kontextu nikdy nerezonovaly, protože pokud je to svoboda, pak nesmí být svoboda slova a projevu postižena cenzurou a diskriminačními opatřeními; pokud je to demokracie, pak není možné přijímat opatření proti těm, kteří politicky smýšlejí jinak a věří v jiné věci). Lidé musí žít v iluzi, že neomarxismus je jedinou možností podle Bruselu, že islámská invaze není invazí, ale žádoucím kulturním obohacením, že přesun vojsk NATO k hranicím Ruska a budování protiraketové obrany je pouze z opatrnosti před jeho expanzionismem.

Když Rusko postavilo americké neziskové organizace v Moskvě mimo standardní mediální právo a udělilo jim, stejně jako USA, status agentů cizí moci, kteří nemohou působit ve veřejném sektoru. Strýčka Sorose a jemu podobných Makabejců se to téměř nedotklo.

Vladimír Putin pro ně začal rozvracet "nový světový řád" a Rusko si už nelze koupit za pár šupů a takto ho okrádat. Proto je třeba využít služeb novinářů, kteří za honorář napíší pamflet proti vlastní matce, jen když to něco hodí.

Česká televize stojí v čele této zakoupené kampaně v České republice.

Její zaměstnanci pravidelně navštěvují Americké centrum v Praze, kde se konají školení a výcvikové tábory pro novináře, a to nejen české, ale i z pobaltských republik a Ukrajiny. Tam se učí, jak psát proti Rusku a jak propagovat americký světonázor v médiích, kde pracují. Nejvíce je to patrné ve zpravodajství ČT. Tito lidé jsou "dobře" vyškoleni, dokážou například změnit nezávislé soukromé servery na ruské kremelské a dát jim nálepku projektů financovaných ruskou ambasádou. Není pro ně problém vyrobit "zpravodajský fake", který má zdiskreditovat například lidové hnutí odporu proti členství České republiky v NATO nebo proti arabské migraci do Evropy.

Je dobře, že Victoria Nulandová promluvila (lhát v Kongresu by bylo nebezpečné) a hovořila o tom, jak to mají Američané v Evropě zařízené a jak ve svých táborech školí "své" zkorumpované novináře. Pravděpodobně svou práci nedělají příliš dobře, protože takoví novináři odvádějí prvotřídní a transparentní práci a jejich protiruské propagandě postupně věří stále méně lidí. Nyní však alespoň víme, jak fungují procesy výroby protiruské propagandy v České republice. Běžné teze a poznámky mainstreamových novinářů mají svůj původ v amerických výcvikových táborech pro novináře v Evropě!

Zdroj: https://veget.blog.pravda.sk/2022/10/12/victoria-nuland-prezradila-ze-usa-maju-v-europe-vycvikove-kempy-pre-novinarov-aby-pisali-proti-rusku/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2022-10-12 22:01
Tato přiznání jsou monitorizována, Nulandovou čeká stíhání za zločiny proti lidskosti jako všechny elementy chazarské mafie po celém světě.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře