Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konzumující děti (7 videí s titulky)

  • dti_konzum
Jak vyplývá ze studie Kaiser Family Foundation provedené mezi asi 2000 rodinami s dětmi mezi 8 a 18 lety, mediální konzumace mladých stále stoupá a velký vliv na to mají i rodiče. Zjednodušeně se dá říci, že zkoumané děti využívaly některého média po podstatnou část doby, kdy nespal.

 

Druhou zásadní zprávou je, že tištěná média nejsou na pořadu dne - skoro všechnu pozornost získala média digitální v čele s televizí.

Denně strávily děti na všech mediálních kanálech dohromady 10 hodin 45 minut, z toho 4,5 hodiny s televizí, 2,5 hodiny s hudbou, 1,5 hodiny u počítače, hodinu a 13 minut u videoher a až poté následovala tištěná média se zhruba 38 minutami. Celkově se spotřeba médií dětmi všplhala od roku 1999 ze 7,5 hodin na 8,5 hodin v roce 2004 a do roku 2009 činila již zmíněných 10,75 hodiny.

Z toho nicméně asi 29 procent byl čas, kdy děti sledovaly několik médií najednou, čistý čas strávený konzumací mediálního materiálu činil 7 hodin a 38 minut. Další zajímavou informací je například to, že za 5 let od roku 2004 do roku 2009 se počet dětí vlastnících digitální přístroje typu MP3 přehrávač, iPod, laptop či mobil zdvojnásobil až ztrojnásobil.

Děti a mládež tak tráví stále více časů používáním počítačů a mobilních zařízení. Od hraní her až po využití sociálních sítí.

Kojenci a batolata jsou vystaveni vlivu digitálních médií podstatně dříve a využití online kanálů s věkem stoupá – uvádí to studie Joan Ganz Cooney Center z Sesam Workshop. Prakticky třetina dětí ve věku tři roky a méně tráví čas u počítačů, video her a s mobilními zařízeními.

Děti ve věku s 4 až 8 let tráví s těmito zařízeními ještě více času, více než 80% dětí ve věku 4-5 let konzumuje digitální média, ve věku 6 a 8 let je to už 90%.

Consumer Reports z května 2011 navíc udává, že 7.5 milionu dětí ve věku pod 13 let je na Facebooku, bez ohledu na to, že jejich věk je v rozporu s pravidly užívání této sociální sítě. Podle studie AVG skoro 70% dětí ve věku od 6 do 9 let používá dětské sociální sítě, 20% používá elektronickou poštu.

Zdroj

http://www.tyinternety.cz/novinky/jak-dnesni-deti-konzumuji-media-3390

http://www.justit.cz/wordpress/2011/06/09/deti-a-mladez-konzumuji-vice-digitalnich-medii/

 

 

 

 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře