Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čína šokuje Izraelce. Podpořila Palestince v jejich odboji proti Izraeli

Marie Divišová 

Návštěva "palestinského prezidenta" Abbase v Pekingu. Abbás s delegací přijel do Pekingu na čtyřdenní státní návštěvu. Xi TinPching se dopustil několika výbušných výroků: 

- Je nutné co nejdříve obnovit spravedlnost pro Palestinu, protože palestinská otázka se řeší/neřeší už více než půl století a přinesla palestinskému lidu hluboké utrpení. 
 

  • cina-sokuje-izraelce-podporila-palestince-v-jejich-odboji-proti-izraeli
  • cina-sokuje-izraelce-podporila-palestince-v-jejich-odboji-proti-izraeli
  • cina-sokuje-izraelce-podporila-palestince-v-jejich-odboji-proti-izraeli
- Základní řešení palestinské otázky spočívá ve vytvoření nezávislého palestinského státu založeného na hranicích z roku 1967 s Východním Jeruzalémem jako hlavním městem a plnou suverenitou. 
 
- Palestinský stát by měl získat plnohodnotné členství v OSN.
 
- Je třeba zaručit funkční ekonomiku pro živobytí Palestinců,  mezinárodní společenství by mělo zvýšit rozvojovou pomoc a humanitární pomoc Palestině.
 
- Je třeba nastartovat reálné mírové rozhovory, současné "snahy o řešení" jsou formální a Izrael jenom stále expanduje
 
- Je potřeba svolat autoritativnější a vlivnější mezinárodní mírovou konferenci, vyvinout  praktické mezinárodní  úsilí o pomoc Palestině a Izraeli v mírové koexistenci. Čína je ochotna sehrát pozitivní úlohu při dosažení vnitřního usmíření a podpoře mírových rozhovorů pro Palestinu.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-06-19 16:28
V tomto treba tlačiť na Rus.Putina, aby si vzal chazzrov domov do Jevrejskej oblasti na Čínskych hraniciach, do Birobidžanu, alebo ich usadil niekde na U+krajine, kde zčasti mali kedysi svoj Čaganát a Chanát...Nemôžu predsa žit na ukradnutom území a vyvraždovať domorodcov a ešte ich okydávať že su " teroristi"!!! Také čosi môžé tvrdiť iba satan!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře